P-51B Tamiya - 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Tamiyina maketa iz '95, koja je veoma jednostavna za sklapanje ali sa odlicnim detaljima. Pravicu P-51B od Capt. D. Gentile, 336th FS, 4th FG "Shangri-La".

Trebalo mi je jedno sat i po da sastavim maketu kao sto se vidi na fotografijama. Sledece je farbanje unutrasnjosti pa gitovanje i prajemer.






medico

Evo baš privodim kraju jednog takvog , sjajna maketa, klasična Tamiya.
Cene su im sada pristojne a odnos cena-kvalitet odličan  .

Čudi me da nisi prvo odradio unutrašnjost pa onda spojio polutke trupa !? Biće zanimljivo da vidimo kako će izgledati farbanje kokpita .

hayabusa

Jedine greške te makete su patos kokpita i zadnja letva u šahtovina trapa. Naravno, kome smeta i ko želi da ih koriguje. Sve drugo je odlično.
Белая aрмия - Чёрный барон

medico

Quote from: hayabusa on 17-02-2024, 17:25:45zadnja letva u šahtovina trapa. Naravno, kome smeta i ko želi da ih koriguje.

Obzirom da su oni unutrašnji poklopci stajnog trapa u zatvorenom polozaju kada je avion na zemlji (a i u vazduhu  :D ) jako malo od detalja kutija st.trapa se i vidi ..


Lykos

Quote from: medico on 18-02-2024, 11:51:45
Quote from: hayabusa on 17-02-2024, 17:25:45zadnja letva u šahtovina trapa. Naravno, kome smeta i ko želi da ih koriguje.

Obzirom da su oni unutrašnji poklopci stajnog trapa u zatvorenom polozaju kada je avion na zemlji (a i u vazduhu  :D ) jako malo od detalja kutija st.trapa se i vidi ..


Na stajanci su uglavnom otvoreni poklopci.

medico

#5
Quote from: Lykos on 18-02-2024, 16:25:20Obzirom da su oni unutrašnji poklopci stajnog trapa u zatvorenom polozaju kada je avion na zemlji (a i u vazduhu  :D ) jako malo od detalja kutija st.trapa se i vidi ..

Na stajanci su uglavnom otvoreni poklopci.

nisu Pajo, pregledao sam na desetine fotografija, B varijanta zatvoreni na ponekom ako popusti hidraulika odškrinuti par santima , na D verziji je druga priča ...

vidi ovde

Lykos

Quote from: medico on 18-02-2024, 17:15:48
Quote from: Lykos on 18-02-2024, 16:25:20Obzirom da su oni unutrašnji poklopci stajnog trapa u zatvorenom polozaju kada je avion na zemlji (a i u vazduhu  :D ) jako malo od detalja kutija st.trapa se i vidi ..

Na stajanci su uglavnom otvoreni poklopci.

nisu Pajo, pregledao sam na desetine fotografija, B varijanta zatvoreni na ponekom ako popusti hidraulika odškrinuti par santima , na D verziji je druga priča ...

vidi ovde
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:North_American_P-51B_Mustang_%27324823_B6-O%27_%22Berlin_Express%22_(N515ZB)_(44755429254).jpg


djnik

Quote from: medico on 17-02-2024, 17:17:22Evo baš privodim kraju jednog takvog , sjajna maketa, klasična Tamiya.
Cene su im sada pristojne a odnos cena-kvalitet odličan  .

Čudi me da nisi prvo odradio unutrašnjost pa onda spojio polutke trupa !? Biće zanimljivo da vidimo kako će izgledati farbanje kokpita .


Nije zalepljen trup, ovo je sve na suvo.

Zing

Quote from: Lykos on 18-02-2024, 16:25:20Na stajanci su uglavnom otvoreni poklopci.

Znam za D varijantu, da se smatralo proceduralnim propustom ako se ne rastereti hidraulicni sistem i upravo su podignuti poklopci trapa ukazivali na taj propust. Dodatno, ako se hidro sistem ne rastereti, moglo je doci do nenamrnog uvlacenja stajnog trapa na zemlji.

Quote from: djnik on 19-02-2024, 04:44:54Nije zalepljen trup, ovo je sve na suvo.

Hahahahahahha da. Made in Japan.  :cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Profa

Mala, ali bitna napomena - Shangri-La nije učestvovao u najdužem danu, :deadhorse ga Đentile polovinom aprila  :headbang ...
Mislio sam i ja da učestvujem s'njim u kampanji, istina u 1/72, ali ne da može :zvizduc ...
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

#11
Quote from: Profa on 19-02-2024, 14:11:28Mala, ali bitna napomena - Shangri-La nije učestvovao u najdužem danu, :deadhorse ga Đentile polovinom aprila  :headbang ...
Mislio sam i ja da učestvujem s'njim u kampanji, istina u 1/72, ali ne da može :zvizduc ...

U pravi si, radicu onda WR Z "The Hun Hunter Texas".

djnik

#12
Nisam odavno postavio fotografije projekta u radu, a u poslednje vreme se bas radilo:












Na kraju sam se odlucio da radim "HOT PANTS" iz 359 FG,370 FS koji je u Avgustu prinudno sleteo u Svedskoj, gde su i nastale ove fotografije.






djnik

Moj doprinos obelezavanju 80. godisnjice D-day.

North American P-51B-5-NA Mustang "Hot Pants" - Serial № 43-6461.USAAF 359 FG, 370 FS, East Wretham, Stn 133.1/Lt W.K. Baker Jr, Pilot.1944. Izgubio sam staklo za far na levom krilu, treba Tamija da mi posalje rezervni deo ali maketa je gotova tako da postavljam fortografije. Maketa broj 13 za 2024!










iguanac

Lep rad!
Doduše, budući da radim oklop, skloniji sam preuveličavanju čipinga. Ako pogledaš referentnu sliku, naglašenije štrči zguljena boja, imaje čak i preko oznake. Da sam ja ti, možda bih još malo čipovao. S druge strane, ne može se poreći da je avion bio u boljem stanju (trebalo je tu farbu sljuštiti!), tako da ovakav takođe predstavlja realnu maketu.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/