BF 109 G6 (Tamiya 1/72)

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Pozdrav Maketari,

Malo sam bio lenj, pa me mrzelo da postavljam ovde, ali evo jos jedne makete iz februara. Za mene i dalje nova tema, uz to je bio komisioni rad, ali sam ga radio kao za sebe. Nesto sto mozda ne bi ni radio u skorije vreme ali mi se avion mnogo svideo tako da cu se definitivno vracati ovoj tematici.
Nisam hteo previse da prljam, odradio sam preshading, dodao malo ulja posle. Boje su miks tamija. U jednom momentu mi je kolega Brankovic ukazao da mi je tamnija siva previse zelena pa sam je malo doradio. Nisam odradjivao nikakve prepravke. Maketa se sastavlja sama, i definitivno je prva gde nisam imao apsolutno nikakvih problema.
Generalno sam zadovoljan, iako sam je farbao sa otvorenom terasom zbog luftiranja, pa je bilo jako hladno sto je uzrokovalo da se boja ponasa malo drugacije. I moram da dodam da je zapravo lepsi uzivo, ove slike su malo isprane i "grainy" zato sto je telefonom ,a maketa je stvarno mala :D

Uzdravlje!  :cheers













VladimirBrankovic

Sve 5....pogotovo za prvu maketu iz WWII... Ja i dalje čekam da započnemo po jedan Fw-190D-9😎

Scaling Slav

Haha hvalaaa, biće i Dora bas mi se sviđa, samo malo da smanjim sa projektima, opet sam se zaj***o i započeo 5 odjednom 😂

Edit: eee i tehnički je druga, zbog Kataline, al to jes drukvima tematika 😄

Lee Adama

ma nema sta, dobar "Gustav"  :super

Lanmi

Lepo je ispao, te Tamiye su fenomenalne. Motling je lepo legao kao i spirala na spineru. Možda je do kontrasta, ali boja unutrašnjosti i nogu stajnog trapa deluje tamno, treba da bude RLM 02.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Scaling Slav

Quote from: Lanmi on 25-03-2024, 16:17:25Lepo je ispao, te Tamiye su fenomenalne. Motling je lepo legao kao i spirala na spineru. Možda je do kontrasta, ali boja unutrašnjosti i nogu stajnog trapa deluje tamno, treba da bude RLM 02.

Noge jesu, bar neka iteracija RLM 02, a za unutrasnjost sam koristio german grey, cinilo mi se dobro, al da, nije ista boja, nisam bio siguran koja ide, al nisam preterano dobro potkovan, bar jos uvek, hvala za savet, i hvala na komplimentima  :cheers

@Lee Adama , hvala hvalaa!