Sherman Firefly Mk.Vc Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

New tool od Airfix-a.Moram priznati zeznuo sam se što sam uzeo starter set ali s obzirom čim se pojavi u nekoj radnji kod nas plane za čas.Ako nameravate da radite Firefly od Airfix-a čekajte klasičnu kutiju.Prvo daje se samo jedna opcija dekala i to Poljski sa manevara u Britaniji pri tom trougao su omašili boju koji je trebalo da bude žute boje.U klasičnoj kutiji se dobijaju dve varijante farbanja jedna je dvobojna.Drugo u starter setu se dobijaju samo jednodelno izlivene gusenice zajedno sa podvozjem i to očajno grubo te sam pristupio hirurhiji zamenio točkove sa helerovi i gusenicama sa v šarom.Ali tu sam shvatio da sam se zeznuo jer su sa helerovog kraće pa sam morao da dodam parče sa italerijevog :headbang.Ali valejjo bthick mud lepo je pokrilo  :naughty .Još jedna greška kod Airfix-a na koju je treblo obratiti pažnju a to je da se ne postavlja mitraljez na mestu suvozača!!!!!Airfix ga je lepo uradio ali je ispustio vašnu činjenicu da zbog gabarita municije moralo se izbaciti sedište suvozača radi smeštanja dodatne munici.Na otvor za mitraljez bio je zavaren komad čelika.Taj detalj je recimo uradio prastari matchbox u 1/76.
Dodao sam mu extra gusenica i metalnu šinu radi smeštaja opreme i extra zaštite.
Dekali su kombinacija od restlova match box Firefly-a,heler sheman i pitaj boga čega.
Kao i kromvel isto farbanje i pigmenti.