Dune ornithopters [Meng]

Previous topic - Next topic

Scaling Slav

Dobar dan!

Opet sam se malo olenjio, jako slabo palim kompjuter i zato su postovi na forumu malo proredjeni ali sto se tice maketarstva sam veoma aktivan.

Pre 3 godine sam posetio Arrakis i bio fasciniran tehnologijom koja se tamo koristi, bio sam 3 puta, i ove godine sam ima tu srecu, ponovo da ga posetim samo malo dublje u pustinju, gde se vise videla kultura fremena. Srecom prvom posetom sam uhvatio dosta fotografija, i takodje pricao sa nekim pilotima, izmedju ostalih i sa Dankanom Ajdahom koji je, kako sam cuo medju najboljima, pa su mi malo sugerisali kojim bojama su farbani ornitopteri, i sta su generalno problemi, gde se hvata prasina itd.

Salu na stranu, veliki fan sam Dine i bio sam odusevljen kad sam video da je Meng izbacio ove male makete koje se sastavljaju za dan, dva, sve zavisi koliko zelite da ih detaljisete. Ja sam vec narucio jos po jedan komad da imam ,a cekam i jedan koji su najavili u 72 skali.

Generalno mnogo drybrushovanja razlicitih zemljanih tonova, i metala, boja Atreides je nesto slicno sto sam koristio za f35, a Harkonen nesto svetija, i hladnija. Krilca su metal, posto se u filmu bas jako presijavaju na suncu pa sam probao to da rekreiram, i naravno, ulja, probao da rekreiram neku vrstu patine.
Nadam se da ce vam se svideti ovaj mali izlet u sci-fi, posto meni definitivno jeste.