Eduard Bf-109 G-2 1/48 RV I PVO

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Muzejski Gustav.
Eduardov profi pack svi verovatno znate tako da tu nemam sta da kazem. Lepo uklapanje, eceraj i sve ostalo sto ide u tom pakovanju. Dekali Lift Here. Boje vallejo Ak.



https://i.ibb.co/25Bw3RV/20240407-174418.jpg












voja

Odličan.
Vidim da si na levoj polutki trupa, odmah iza kabine, zabušio one dve rupe koje ima i muzejski primerak.

.

.

VladimirBrankovic

Iskreno, uh, meni se sviđa... Ni ja ne bih mogao da odolim a da se ne poigram sa toniranjem i vederingom. Prosto, jednostavne šeme mole da se igraš sa tonovima, ali ne znam koliko je to realno za mašinu koja je prefarbana u tu šemu neposredno pre kraja eksploataciji.. Samo to... Ali isto bih postupio kao i ti, meni se to sviđa

najjaci

E pa sad posle ovolko prljanja pitanje da li je bas muzejski primerak... :zvizduc
LM. Jesi li dodatno urezivao ovu donju liniju panela koja se nalazi na spojevima polutki? Deluje da je malo plivajuca i onda kod ovako lepog rada to ume da zapadne za oko, no i pored toga nekako mi uvek vise bodu oci oznake koje kao da prosto sijaju u odnosu na ovu prljavstinu.
U svakom slucAju lepo i efektno odradjeno s obzirom da je u monohromatskim tonovima.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

YU-DFY

QuoteVidim da si na levoj polutki trupa, odmah iza kabine, zabušio one dve rupe koje ima i muzejski primerak.

Primetio sam to na muzejskom primerku pa sam dodao i taj detalj.

QuoteE pa sad posle ovolko prljanja pitanje da li je bas muzejski primerak
Napisah "muzejski" pri tom misleci prvenstveno na primerak koji je sacuvan u muzeju ali sam ga uradio onako kako sam ja smatrao da je izgledao kad je bio u upotrebi.

QuoteJesi li dodatno urezivao ovu donju liniju panela koja se nalazi na spojevima polutki?

Jesam i nije lepo ispalo. Zato gornjaku nisam dirao.

medico

#5
QuoteJesi li dodatno urezivao ovu donju liniju panela koja se nalazi na spojevima polutki?


Jesam i nije lepo ispalo. Zato gornjaku nisam dirao.


Jednostavan štos za te linije spojeva trupa ne meserima je da se obe polutke trupa sa donje i gornje strane pre lepljenja pređu 2-3 puta šmirglom pod uglom od 45-60 stepeni duž cele ivice ...tako se diskretno poveća zazor između polutki prupa pa kada se polutke zalepe, tečnim lepkom naravno i bez puno pritisknja,  ostaje savršena panel linija koja ne zahteva obradu  ;)

bobanxxx