Grumman F6F-3 Hellcat, 1/72 Eduard

Previous topic - Next topic

Profa

Daklem, evo mene sa Helketom... malo sam se zaneo - počeo, nastavio, završio, sve vreme fotkao... a zaboravio da postavim fotke ::)
Zanimljivost vezana za Helkete iz 800. i 804. eskadrile FAA na HMS Emperor tokom 1944. - učestvovali su u napadu Na Tirpic i nemačko brodovlje oko Norveške, potom jurili podmornice po Atlantiku, štitili zapadnu stranu kanala tokom invazije na Normandiju, pa učestvovali u drugom D-Day - operaciji Dragoon, odnosno napadu na južnu Francusku avgusta 1944, u napadima na grčka ostrva... malo li je...

No maketa... početak se, naravno, sastoji od kutije i sadržaja iste:



Krenuo sam od krila - isekao sam plastične cevi mitraljeza i postavio Albion Alloys aluminijumske. Iste sam u toku rada par puta pokrljao, pa sam ih počupao da ne smetaju i postavio tek na samom kraju:


Kabina se lepo i jednostavno sastavlja, na sastojke iz kutije sam samo dodao Eduardove "tekstilne" pojaseve:



Sve zajedno ide lepo i jednostavno, i vrlo brzo sam došao do stadijuma farbanja. E, tu će da bude veselo...


Nastavak sledi...
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Malo igranja - senčenje panela, pa štrc 'vamo štrc tamo crne i bele kroz neke šablone, pa beli Mr. Surfacer za bele štrafte, crni MRP prajmer za crne, pa standardni Humbroli (90/125/155) za kamuflažu, pa stalno poravljaj brljoke dok se ne navikneš na štrcaljku...





i na kraju to je izgledalo nekako ovako:

Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Ko nema u glavi, ima da maskira za sivu, pa lagano četkicom...


Sjajni lak, pa dekali:




Isticanje panela ruskom mađijom i svetlo sivom uljanom:




i pred matiranje:



Ulazi lagano u ciljnu ravninu...
Bogu fala što sam Lala! :)

Lanmi

Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Profa

Quote from: Lanmi on 12-04-2024, 22:00:15Bravo. Super brz napredak.
Realno, trajalo je jačih mesecak dana, od kraja februara do početka aprila - moglo je i brže, da ne radim uporedo 3-4 makete  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Matiran...


pa pigmentima posvetljeni sami paneli, izvučeni tragovi izduvnih gasova, zauljeno gde treba:


a onda sam ga po raspoloživim fotkama pigmentima i uljanom dobrano umusavio odole:


Ostalo je da polepim sitnice i... slede fotke gotove makete ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

#6
Gotov, i spreman za silu takmičenja na kojima je ove godine specijalna kategorija D-Day, k'o da ne postoji neki drugi jubilej...



Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Prljni malo i trap ako nisi. Ne vidi se baš najbolje iz ovih uglova.

Profa

Isprljan u skladu sa ostatkom, samo ga ne znam zašto nisam slikao kad je završen odole...
Bogu fala što sam Lala! :)