Hobbycraft Lavockin La-7 1/48 Kozedub

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Vremesna maketa koju je izdao Hobbycraft pocetkom 90-tih. Kabinski prostor je siromasan. Instrument tabla losa, sediste onako, prostor iza stedista totalno omasen. Nisam hteo da ulazem previse truda oko kokpita, da isparavljam ono sto se tesko da ispraviti jer kad se stavi canopy, ionako se slabo sta vidi od kabinskog prostora. A canopy je isto posebna prica. Vetrobran je recimo totalno omasen. Spoj krilo-trup je blagi uzas. Zazor izmedju gornjake krila i trupa je vise od 1 mm. Dakle, tu je bilo gitovanja. Ostatak sklapanja je mogao da prodje kako-tako.
Dekale sam osuncao ali se prva petokraka koju sam potopio u vodu potpuno raspala. Zato sam sve dekale prelakirao sjajnim lakom pa sam se na taj nacin nekako izborio da sacuvam upotrebljivost ovih dekala.
Farbano Vallejo akrilima i lakirano vallejo lakovima gloss i saten.
Oznake verovatno svi prepoznajete, as saveznickih asova Ivan Nikitovich Kozedub.













I jedna sa starijim  bratom (koga sam uradio pre 5 godina) La-5FN od Zvezde


Sečam se te makete u Academy kutiji, ako se ne varam. Ti si dao svoj maksimum i maketu je lepo gledati.

YU-DFY

Hvala Josipe na komentaru.
Sad sam bas proverio na Scale Mates. Hobbycraft je ovu maketu izadao 1991. a Academy je prepakovao 2002, 2010 i 2014. Moj primerak je iz 1996 sa "New decals".