Mosonmagyarovar april 2008

Previous topic - Next topic

milten

Narode mislim da sam juce video na B92, Madjari nam uvode poostravanje uslova za dobijanje vize a sto je jos gore moracemo da platimo 35 Eura.  :'(
Inace takmicenje zakazano za sredinu aprila kao i obicno, dobili smo reklamne listice jos u Kraljevu pre 2 meseca.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

tripko

tacno, od 21 decembra vize za madjarsku kao i bilo koju zemlju u sengeju, 35 eura + dokumentacija kao i za druge eu zemlje.
Jedina vedrija stvar je kad dobijete vizu je da mozete skoknuti do Beca ili Bratislave koji su oko 30min voznje od moshona. Jos su naveli pojednostavljenje procedure za dobijanje vize koja vazi za pojedine grupe gradjanja tipa studenti sportisti itd......

Veselo nam se pise ???

SALE

Ja se iskreno nadam da cemo se snaci nekako, a mozda bi bilo dobro da se organizujemo kao MK grupa, ili tako nesto, sa pozivom od Madjara, pa mozda lakse dobijemo vize, ne znam dal tako nesto moze da upali  ::)

SALE

E Subo, upravo to!

To sam i ja hteo da kazem u prethodnom postu, ali ne smedoh, velim bice preveliki zalogaj. Ja sam svojevremeno jezik olabavio pricajuci mesecima da se organizujemo kao klub, da odradimo nesto konkretno, upravo da bismo imali neke koristi od svega toga (NE LICNE FINANSIJSKE PRIRODE!), vec da bismo mogli da palimo u inostranstvo npr. Ja se nadam da cemo uspeti nesto da skarabudzimo do sledeceg Mosona  :) ;)

nesha

Pa dobro, onda je krajnje vreme, posto nas je muka naterala, 'ajde da se okupimo stvarno (ili virtuelno- da se otvori posebna tema), pa da se nesto izdogovaramo, al da bude ozbiljno. Moze? (ko se slaze, neka digne ruku)
Treba da pozurimo-april je iza coska, da ne pocnemo, pa bude aprililili...

Momcha

Za klub treba da se registrujemo,a kad se registrujemo treba da imamo pecat,
a kada budemo imali pecat treba i knjige kluba da vodimo(to je obavezno za bilo koje udruzenje),
pa kad sve to uradimo ako ne budemo morali da placamo knjigovodju moramo da placamo porez drzavi,
u najboljem slucaju pausalni.Pored svega ovoga ako nekog ne zaboli glava...........moze da se uhvati posla.

Kerber

Pa mora adresa sedista kluba, pa dokaz o zakupu ili vlasnistvu, pa se i na to placa porez....Kraljevchani su to izveli preko skupstine grada, slove nekako kao sekcija za edukaciju ili tako nekako, pa im te pravne poslove vodi gradska administracija, doniraju se od strane opstine...ima tu puno toga. Mozda je i onaj, kod nas zlosrecni IPMS Srbije u povoju, koji nikako da se vaspostavi, neko moguce resenje....Ajd pravnici i ekonomisti - napred sa stecenim znanjima. Ischackajte nesto pa da vidimo. Ozbiljni predlozi su uvek dobrodosli.

Srdjan

A stvarno je dobra ideja... klub maketarski kutak... jos kad bi mogli da dobijemo neku od ovih opstinskih prostorija za aktivnosti tipa radionica i sl... ovde kod mene je do skoro bio jedan cova koji je napravio teretanu u prostoriji koja pripada opstinu i placao je neku smesnu zakupninu tipa 3000 dinara + voda i struja, a vodio se kao sportsko drustvo ili tako nekako ... e kad je on mogao, valjda mozemo i mi... mozda na neku foru preko ministarstva za sport i omladinu da se raspitamo...

Ima li iko ideju na koja vrata da zakucamo?  ???  ???  ???

Dar Mar

O ovome je već bilo reči na okupljanjima u auto školi pa da ponovim ono što sam pre par meseci pričao – prvo treba da se usaglasi kakve su želje i ciljevi kluba, a onda se na bazi toga pristupa registraciji sa traženjem rupa u zakonu kako bi sve prošlo što jeftinije (nešto tipa neprofitabilne organizacije) i kako bi se po mogućstvu ćapile neke pare od države i prostor za aktivnosti. Sve ostalo je široka priča kojoj nema mesta na Forumu. Deo ljudi već zna da stojim na raspolaganju i po pitanju ideja i pomoći oko realizacije samo se dogovorite šta tačno hoćete.
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"

Gusha

Odoste bre u bezveze temu.....Daj se vratite na Moson.U sustini dokumentacija koja ce sada morati da se pripreme je ustvari isto ono sto ste skupljali i ove godine.Potvrda o statusu (iz firme, sa faksa, sa biroa itd, pozivnica iz Mosona, sto oni salju, osiguranje za toliki broj dana i dokumentacija za kola, +35 E.To se sve spremi za pola sata, i udri....Nema tu neke nauke.Frka je samo prvi put!

SALE

#10
Quote from: Gusha on 07-12-2007, 16:17:23
Odoste bre u bezveze temu.....Daj se vratite na Moson.U sustini dokumentacija koja ce sada morati da se pripreme je ustvari isto ono sto ste skupljali i ove godine.Potvrda o statusu (iz firme, sa faksa, sa biroa itd, pozivnica iz Mosona, sto oni salju, osiguranje za toliki broj dana i dokumentacija za kola, +35 E.To se sve spremi za pola sata, i udri....Nema tu neke nauke.Frka je samo prvi put!

Bezveze temu  ???  ??? Sve je to lepo Gusho, ali smatram da bismo ipak mogli da popricamo i o klubu (ili nekom obliku udruzenja), a Moson je bio povod takvoj diskusiji. Sto se tice procedure koju si naveo, hvala ti na informacijama, jer sam ja mislio da ce trebati nesto vise i za'ebanije od navedenog. Uostalom, videcemo, bice ekstra ako tako lako bude islo, vec se radujem putu  ;D ;)

milten

Za*ebano je ako ne zivite u Bg-u a hocete da idete da vadite vizu.
Moracemo minimum 2 puta da idemo zbog poostrene procedure a mozda i tri  >:(
E sad sracunajte troskove vi koji niste iz Bg-a...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Gusha

Mislim da nisi u pravu Djole, jer sam nacuo da ce da uvedu sistem zakazivanja kao u Grckom konzulatu kod nas.Zoves, kazu ti termin, odes sa pripremljenom dokumentacijom.A ceduljce za podizanje pasosa das nekome od nasih u BGD-u da ti to podignu, jer prisustvo nije obavezno i to je to.A sto se tice kluba Sale, naravno da je diskusija ok, ali kazem da se otvori nova na tu temu jer bi se ovde mesale dve teme...

SALE

Quote from: Gusha on 07-12-2007, 20:53:37
A sto se tice kluba Sale, naravno da je diskusija ok, ali kazem da se otvori nova na tu temu jer bi se ovde mesale dve teme...

Naravno batice, slazem se  ;)

ugovorac

Raspricaste se o tom klubu ko da ne moze da se ode u Moson bez njega.Ideja jeste lepa al`...