GAZ AA 1/72 MW Kits i Kamov Ka-8 samogradnja

Previous topic - Next topic

Goran A.

Ovaj GAZ je samo deo price. Ostalo je da na njemu uradim par sitnica. Nemam digitalni aparat pa sam upotrebio mobilni telefon tek da nagovestim o cemu se radi. Posto je maketa malih dimenzija nisam mogao postici dovoljnu ostrinu ali kako su ove slike samo informativne bice dovoljno.
Nakon zavrsetka radova snaci cu se za neku ozbiljniju spravu pa ce sve biti jasnije. Kamion je postolje za jednu letelicu koju sam uradio u samogradnji i koja ce biti postavljena na njega. Treba da zalepim par sitnijih delova, obojim par detalja na motoru i bice gotovo. Sustina price je kamion i zato sam sve smestio pod "vojna vozila".





Letelica koja se nalazi na kamionu je helikopter Kamov Ka-8, po nekim podacima iz 1944. godine (mislim da je to bio prvi helikopter Kamova i to sa koaksijalnim rotorom). Na mitingu u Tusinu 1948.  poleteo je sa kamiona, napravio krug i sleteo na isti. Za ovakve stvari korisceni su razliciti kamioni. Bilo je nekoliko varijanti ovog helikoptera sa sitnijim razlikama u konstrukciji. Od svega ovoga bice napravljena diorama a GAZ je tu u funkciji prevoza.
Kao sto sam napomenuo sleduje ugradnja nekoliko sitnijih delova i malo bojenja.











Goran A.

Iako sam pomenuo dioramu molim moderatore da topik ne pomeraju u deo za diorame jer postoji mogucnost da ce dati objekti stajati samostalno nakon zavrsetka.

djnik

Bravo, uvek cenim samogradnju i trud koji je ulozen u takav poduhvat. Cim zavrsis maketu nabavi digitalni foto apart slikaj i postavi slike ovde obavezno!

Goran A.

Zahvaljujem se na lepim recima. U poslednje vreme nisam imao vremena za makete ali sam nasao par trenutaka i radio, ne zelim da budem neko ko samo komentarise i kritikuje.

Profa

Genijalna ideja  ;D i za sada lepa izvedba (ne mogu realno ocenjivati ovakve fotke)... Stvarno mi dopada  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Dokle si stigao?
Nestrpljiv sam da vidim finale....

Dovde je super !

Goran A.

Nadam se da cu uspeti sve da zavrsim ovog vikenda. Nije ostalo mnogo, uglavnom su u pitanju detalji.