Tiger I ausf. E - Winter 1944

Previous topic - Next topic

Goran

Pozdrav,

Nemam puno slika u samom radu, maketa je Italeri mjerilo 1:35. Odlučio sam ga napraviti sa zimskom kamuflažom.
Gusjenice koje sam dobio sa maketom sam izbacio jel su katastrofa za slagat pa sam kupio Academy individual tracks koje su dale dobar rezultat.







Kao neka vodilja poslužila mi je ova ilustracija:



Evo malo loših slika polaganog ali sigurnog napretka;
Na ovoj kamuflaži isprobao sam tehniku o kojoj sam čitao na Armorami, tzv. tehnika laka za kosu. Princip je vrlo jednostavan a rezultat zadovoljavajući.
Dakle maketa se prvo oboja u boju u kojoj treba biti, kamuflira se ako treba i onda ako je bojan akrlinim bojama prešprica se lakom za kosu iz veće udaljine (cca 30 cm). Ako maketa nije bojana akrilnim bojama tada na maketu obavezno mora doći sloj akrilnog gloss laka.
Kada se lak za kosu osuši (ja sam ostavio 1 sat) počne se špricat bijela boja, u više tanjih slojeva. Ja sam koristio akrilnu boju. Kada se bijela boja prešprica to te točke da je maketa cijela bijela ostavimo ju 5-10 minuta da se boja počne sušiti. Nakon toga uzmemo oštar kist i počnemo skidati boju. Ide vrlo jednostavno. Nakon nekog vremena boja se počne još više sušiti i tada je potrebno kist namakati u toplu vodu, obrisati i ponovno prelaziti po maketi.

To izgleda sada ovako: (kupolu još nisam stigao, još se mučim sa oznakom na kutiji...)







Malo sam se poigrao sa podvozjem i blatom na njemu, postavio alate i sajle, sada se maketa suši, prešpricao sam je mat lakom pa ću kasnije drybrushem popraviti neke stvarčice, do tada...











Toliko za sada..

Aki

#1
super!
njega bi mogao na neku dioramu ::)

gasha

sto je meser za avione to je tigar za tenkove, lep je nema sta.

Gusha

Mocno za sada, Tigrovi su uvek interesantni kao tema!

Goran

Quote from: @ki on 16-12-2007, 10:52:47
super!
njega bi mogao ne neku dioramu ::)

Naravno da bi, evo ovu, upravo sam je ostavio da se suši, pa kada bude suho, daljnje dorade. ;D



















T34

Bolesno dobro Gorane; nema šta!!!
Zapravo toliko dobro da nema prikladnog komentara!

Aki

svaka cast,odlicna je diorama!

Goran

Hvala lijepa na pohvalama, no ima još posla na ovoj diorami.

milanco

Svaka cast majstore odlicni su ti radovi :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drazen

Odlicno, kapa dole :o.
Jedno pitanjce-kako si snijeg pravio?

Eraser

To i mene zanima,kako si pravio sneg?? :o

tripko

Izgleda sipaticno ali te male jeklice mi nekako ne idu. Cela scena nije u ravnotezi
tigar oce da zbrise odatle a moj savet  za ravnotezu bih bio da dodas dve tri visoke dijagonalno
postavljene jelke. Baci pogleda ovde da vidis o cemu pricam. bas ovakve bih i ja radi a i planiram da radim
za neku zimsku dioramu.
http://armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=659
Mislim da ima negde na armorami kako se prave jelke, procesljaj malo to.


Goran

#13
Snijeg je rađen sa dječjim puderom.
Raditi borove mi se neda....Ne znam, ja sam zadovoljan a to mi je najvažnije.

razoxx

Quote from: tripko on 17-12-2007, 19:55:42
Izgleda sipaticno ali te male jeklice mi nekako ne idu. Cela scena nije u ravnotezi
tigar oce da zbrise odatle a moj savet  za ravnotezu bih bio da dodas dve tri visoke dijagonalno
postavljene jelke. Baci pogleda ovde da vidis o cemu pricam. bas ovakve bih i ja radi a i planiram da radim
za neku zimsku dioramu.
http://armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=659
Mislim da ima negde na armorami kako se prave jelke, procesljaj malo to.



e bre tripko ti odma na postrojavanje preso ::) ::) ::). ;D ;D..ako se coveku svidja ,pa sta lepse