Jeep Willy Tamiya 1/35

Previous topic - Next topic

djnik

Nisam hteo da vas gusim sa slikama ove makete u rubrici projekti u radu tako da postavljam slike gotove makete. Na ovoj maketi sam vezbao rad sa uljanim bojama i pastelima na vojnim vozilima. Kada budem odredio na kakvu vinjetu i dioramu cu da je postavim, zavrsicu weathering pastelima koji odgovaraju sceni. Maketu sam inace sklopio za sat vremena i mogu da kazem da sam bas uzivao jer je sve doslo na svoje mesto bez ikakvih problema. Nisam se jos uvek odlucio da li cu da ostavim haubu otvorenu ili ne, svidja mi se motor.

Verzija koju sam napravio iz 7. Oklopne divizije 22. izvidjacke jedinice 814. tenkovskog bataljnona, Januar 1945 Belgija. Odlucio sam se bas za ovu verziju jer sam planirao da napravim dioramu sa zarobljenim King Tiger-om ali videcemo da li cu napraviti nesto drugacije ili ne. Takodje svideo mi se takozvani "angle iron cutter" tj. ta sipka koja je bila zavarena uspravno na branik kako bi stitila posadu Jeep-a od zica za klavir koje su Nemci postavljali u visini glave na putevima kako bi odrubili glave svojim americkim protivnicima. Izgleda da ipak postoje gorstaci ;)

Svake sugestije su dobrodosle, ja sam licno zadovoljan ovom maketom ali uvek moze bolje!



Sandman

uh bre Dzole... mnogo ubavo ovo dzipche!

evo samo par sugestija, ako zelish da ga zaprljash, samo malo prashine po tochkovima dodaj (suvi pasteli ili pigmenti), moooozda malkice prashine po shoferki, i trag brisacha...

i kundak pushke probaj da mu napravis texturu drveta - pogledaj u maloj shkoli onaj moj text o simulaciji drvene texture pomocu uljanih boja slikarskih....

ovde samo preko ove boje kundaka uzmesh taaaaankom cjetkicom macnesh malo neke umbra boje i kratkim potezima levo-desno razmrljash boju kako bi dobio efekat texture drveta

inache, jako lep rad!

drago mi je shto se oprobavash i u drugim sferama sem avijacije ;)

pozz,
S.

Hugo Sperle

 :)

Izgleda veoma lepo i uredno! Ideja ti je bila da predstavis novo vozilo, zar ne?
Mozda si mogao maaalkice naglasiti hodni deo tocka, ko sto rece Sandman....pasteli bi bili pametno resenje u ovom slucaju...
Jako lep rad.

milanco

svidja mi se kako je ispao a za dodatno prljanje videces kada isplaniras vinjetu :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

medico


djnik

#5
Hteo sam da isprljam tockove ali ne pre nego sto saznam na kakvoj vinjeti cu da postavim Jeep. Sto se tice tragova brisaca, zaprasio sam prozore ali ne preterano i napravio tragove brisaca tako da se ne vidi bas najbolje na slici. Hvala svima za sugestije, kad budem pravio scenu slicnu ovoj dole iskoristicu vase savete.

Dok ste vi spavali ja sam skoknuo do Belgije 1945. godine, hladno ama bash!



Znaci bice snega na vinjetici, od cega mi savetujete da napravim sneg? Ima ovde da se kupi sneg od Woodland Scenics-a ali ne znam da li je to najbolje resenje.

Hammond_Lord

Sve od Woodland Scenicsa je odlicno, ali ako bas ne zelis da kupujes njihov sneg, uvek mozes da pomesas malo belog lepka, vode i sode bikarbone. Pomesaj sastojke i nanesi na povrsine koje zelis da budu pod snegom, a na kraju predji sa malo gloss laka. :)

Gusha


djnik

Zahvaljujem na linkovim! ;)

djnik

Evo i vinjetice za Jeep-a. Verovatno cu sutra da nastavim sa radom kad se Celluclay sasvim osusi!



djnik

Jos samo da nabavim sneg od Woodland Scenic-a. Inace u "gepeku" se nalaze dodatni detalji iz Tamijiog seta u razmeri 1/35, nisam ih jos zavrsio.




milanco

dobro dzipce i lep natovareno svaka cast :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

djnik

#12
Kao sto sam ranije napomenu ideju za scenu sam dobio iz sledece slike Jeep-a u Belgiji pocetkom 1945. godine



Evo i moje scene, jos par detalja trebam da odradim. Da li imate nekakve sugestije? Dodao sam par stvari u "gepek" a upravo zavrsavam i vrecu za spavanje. Inace postavicu i vojnika na vozacko sediste cim ga ofarbam.












Koristio sam Woodland Scenic beli lepak i sneg. Zadovoljan sam rezultatima



gasha

Svaka cast, narociti za sneg

Momcha

Lepo izgleda,doduse ja sam vec stavio slike "klot" wilisa u galeriju ali sad
cu finalnu izradu da stavim u diorame.Mogo si Dejana Rankova da kontaktiras iz
Sente za rezinske tockove sa lancima.Ja sam kod njega kupio iste.