Academy 1/72 Messerschmitt Bf-109G-6 + U-72LH

Previous topic - Next topic

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 20-01-2008, 16:21:53
kokpit je ispao jako dobro :)nego reci jel trebas da smirglas ovaj mr surfacer?

da da - chekam do sutra da se dobrano osushi pa lagano finom shmirglom obrada ;)

ovo ti je zapravo techni git - dobar prvenstveno za popunjavanje nepristupachnih mesta na maketi, ali u finiojoj granulaciji (1000 ili 1200) koristim ga kao prajmer za Gunze akrilike! u toj svrsi taman lepo iznivelishe povrshinu od sitnih neravnina a i da jako lep satenasti sjaj pa se sve nepravilnosti na povrshini lakshe uoche!

Boki

Odlično napreduje.
Sviđa mi se kabina i instrument tabla. Ja verovatno ni u većoj razmeri ne bih mogao to da izvedem :D
Planiraš li da mu izbušiš cevi mitraljeza iznad motora?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

Quote from: Boki on 20-01-2008, 19:10:49
Planiraš li da mu izbušiš cevi mitraljeza iznad motora?

aha... ;)
kad zavrshim sa "gitoshmirglanjem" i graviranjem potrebnih linija panela, izbushicu i mitraljeske cevi i pocheti sa lepljenjem drugih detalja...

mutayu

Srki ako ostavis otvorenu kabinu napravi obavezno i kartu i ubaci je iznad instrument table a ispod vetrobrana!

Boki

Quote from: airsuba on 20-01-2008, 21:05:49
i obavezno flashu rakije jer grejanje na ovom aparatu nije radilo!
:D Može i schnapps ;) :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman


alaleksic

Instrument tabla je kao prava.vidim ovde mnoge tehnike o kojima sam citao,ali kada sam ih radio na svoji maketama,npr drajbras u kabini me109e3 u 72 nisam video nikakav efekat.

Sandman

nastavak radova....

izduvne cevi su bile skroz ravne pri vrhu pa sam reshio da ih malo izdubim nozicem...



krila i horizontalci su zalepljeni na svoje mesto, kao i izduvne cevi i filter sa leve strane trupa...
pre nego krenu kritike, znam da su horizontalci pogreshnog oblika i da vishe liche na one sa Fw190, ali me zaista mrzelo da ih ili sredjujem ili trazim druge pa da budzim... neka bude ovako - out of box.... prezivecu sa ovom greshkom Academyja ;)



na donjem delu sam stavio malo surfejsera na spojeve krila i trupa jer te linije ne treba da se vide...



a evo i detalj izduvnih cevi nakon postavljanja na svoje mesto....


Dada

E sada vec lici na avion! Bas je super ispalo detaljisanje... Sada bi vec mogao malo da ga privodis kraju 8)
Super posao radis, ipak je ovo '72 pa je svaka dorada za pohvalu, samo mi malo kvare utisak oni debeli zidovi sva tri hladnjaka na avionu, kao i njihova ivica od 90 stepeni.
Mada sad je steta cackati to, kada se maketa priblizava zavrsnoj fazi izrade...
Cekamo nastavak i nadam se uskoro u kolor verziji 8) 8)

Kerber

Sastav iza hladnjaka ispod nosa i krila, treba da se vidi, tu se otklapa  taj donji polopac, a i sastav iza, te kad to osmirglas, naznaci prvi jace, a onaj pozadi  - laganije. Tu je Messer (trup) sklapan iz podeoka, a svaki iz leve i desne polutke.

Sandman

Quote from: Kerber on 22-01-2008, 17:02:01
Sastav iza hladnjaka ispod nosa i krila, treba da se vidi, tu se otklapa  taj donji polopac, a i sastav iza, te kad to osmirglas, naznaci prvi jace, a onaj pozadi  - laganije. Tu je Messer (trup) sklapan iz podeoka, a svaki iz leve i desne polutke.

ovaj spoj iza hladnjaka sam samo malo surfejserom popunio jer je bila rupica...a li cu napraviti liniju... a spoj zadnji - tamo gde sam lepio krilo za trup - poprechnae linije koje su nabacane surfejserom su linije koje se na crtezima ne vide... sve ostalo se uklapa u tehnichke crteze ;)

djnik

Izduvnici izgledaju mnogo lepo a i sama maketa. Meni je najdosadniji deo maketarenja gitovanje i popravljanje tih greskica ali sta ces mora da se uradi i to zar ne?:)

Sandman

canopy je maskiran Tamiya trakom i zalepljen za kokpit...



a ostao sam duzan i slike detalja linija koje sam urezivao
spoj krila i trupa sam popravio prema crtezima...



a evo i detalja urezane linije na kapotazu motora, kao i izbushenih mitraljeskih cevi...



kokpit sam maskirao tack-it-om pred prajmerovanje....



meser je prajmerovan sa MM enamel Light Ghost Grey koja daje zestoki matt finish koji ce biti potreban kao osnova za LifeColor akrile....







sledece na spisku za rad je farbanje zastave na repu, pa preshading linija panela.....

tripko

da skrenem paznju na gresku nisi trebao da prskas sa sivom preko prozirnih delova nego rlm 66 jel ce ti u tvom
slucaju biti svetlo siva boja izunutra, ostalo je ok

Sandman

#44
Quote from: tripko on 24-01-2008, 16:10:46
da skrenem paznju na gresku nisi trebao da prskas sa sivom preko prozirnih delova nego rlm 66 jel ce ti u tvom
slucaju biti svetlo siva boja izunutra, ostalo je ok

vec sam prethodno ofarbao RLM66 sa unutrashnje strane ;
zaboravio sam da napomenem to, a i vidi se na prvoj slici ;)