KO VOLI GOLE ZENE?

Previous topic - Next topic

cherny

Ma moj je politicki korektan, odobren od strane Vuco i Biserko, sto da svi exploatisu gole zene, a jadni debeli muskarci da budu zapostavljeni??  ;D

Eraser

Quote from: airsuba on 20-01-2008, 12:21:52
P-47N mozda nije mnogo ratovao


hmmmmm....Pa ne znam bas....

Kerber

Chernijev je "terao" Oscar Perdomo, americki mexicanac, i zadnji je as u jednom danu - oborio 5 komada iznad Korejedan-dva pred kraj II svetskog rata. I sto je interesantno, na maloj visini, popadalo 4 Hayate-a...
inace, ostao posle bez municije, pa je 6. potencijalna zrtva umalo postala njegov grobar...oterao je i oborio njegov par.
Ovaj sam i ja pravio, zbog pin-up slichke...ko brenuje zadnjeg asa?
Bili su dosta korisceni - sa Le Shime, Ivo Jime...Za 2 meseca, malo li je?

R2D2

P-47N je zajedno sa P-51H bio predvidjen za masovnu ofanzivu na Japan
i predstavljao bi prvi veci angazman na Pacifiku, no kako je rat okoncan
sa dve bombe, proizvodnja N-a je obustavljena i kasnije su uglavnom troseni
D-ovi koji su masovno bili vec proizvedeni.
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


oddball

Quote from: Lanmi on 20-01-2008, 01:18:22
...Onaj kod nas u muzeju ima prilicno mat finis.
cini ti se, to je zbog prasine koja nije brisana vekovima   :D
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

cherny

P-47N je napravljen u ukupno 1.816 primeraka, relativno mali procenat od 15.686 ukupno proizvedenih P-47. Upotrebljavan od kraja 1944, odnosno pocetka 1945 do 1953. u jedinicama NG (National Guard). Verovatno najsareniji od svih P-47, sa ogromnim brojem razlicitih sema i nose-artova. Interesantno je da je P-47 izbacen iz borbene upotrebe pre rata u Koreji, gde je masovno koriscen P-51. Kako se Mustang pokazao kao dosta ranjiv u ulozi lovca-bombardera, bivsi piloti P-47 su trazili uvodjenje u borbu ovih aviona, sto je vazduhoplovstvo odbilo.

P.S. Ja sam licno pljuvao Italerija na sva usta, i to ne samo zbog tockova, a Heller je 16x gori. :)

Kerber

Itleriju sam morao da odsecem krila, pa da zalepim ono parche trbuha, da izbegnem stepenik, a ubacio sam po 1mm plastike na korene krila, da malo odaljim tockove. Takodje sam hellerova zakrilca ubacio u ova nesrecna Italeri krila, pa malo kao izgleda bolje.
Inace, obe makete nisu dobre, a Heller je ipak gori.
Samo, kad se sklopi, i budes zadovoljan rezultatom, ma ko ce da misli na par mm nedoslednosti. Lepi su kad se "rode " ko gotove makete...

rodeo

Nikakve muke nisam imao oko sklapanja osim sto je malo spoj krila i trupa pipav.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Hugo Sperle

Tadi je jako simpaticno ispao! Pticica je dostojna kolekcije dobrog majstora! :)
Nego.... Ovaj naslov topica je nekako vise za figure... Kada budem uzmogao malo vremena i zavrsio "nesto", okacicu slicice ... Uzgred, ima li u maketarstvu cenzure (isto pitanje i za na kutku)? ;D

oddball

ima, ne smes da psujes  ;D
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Explicitne slicke figura su sigurno dozvoljene... Ima malo maloletnika, ali danasnja omladina je navikla na to pa im dodje kao dobar dan 8) 8)

ALEXANDAR

maketa je super,ali sam se ja baš upecao na ono "KO VOLI GOLE ŽENE?" ;)

Rabb

Jes' da je retoricko pitanje (sto sam shvatio tek posto sam otvorio post ::) ), ali da pokusamo da odogovorimo:

Oko 93% muskaraca i oko 6% zena  :D :D :D .

Salu na stranu, odlicno uradjeno  8).

A ako si golo zaista bojio rukom-pravac saveti, tehnike i sl. pa da objasnis neukom narodu. D:)

Finis aluminijuma mozda treba da bude malcice mat i tamniji od novog - alu patina, prljavstina itd. Naravno, nisu sve povrsine podjednako pogodjene, a tamo gde se gazi mozda bude i svetlije. Sto se muzejskog eksponata tice, mislim da ne moze biti merodavan, jer cisto sumnjam da je za 50+ godina ijednom ispoliran sto se inace radi na takvim primercima s vremena na vreme.

Hugo Sperle

QuoteOko 93% muskaraca i oko 6% zena  :D :D :D    .

i oko 1% marsovaca  ;)