PzIII Italeri/Esci

Previous topic - Next topic

nesha

Pre nekog vermena zapoceh Italerii-evo ireizdanje exEsci -evog Pz III
Model je vremesan i sa dosta nedostataka u odnosu na napr. novog Revella, mada ima i nekih prdnosti.
Tako sam resio da ga malo doradim...

Prvo sto sam uradio je da "otvorim" ventilacione otvore motora, da bih dodao mrezicu, umesto rogobatne livene i da otfikarim poklopce za vetilaciju sa gornje "palube" jer su takodje prilepljeni


Evo, mrezica je stavljena, kasnije ce tu doci i ram u samogradnji  :)


Sledece je bilo da se na zadnjim blatobranima naprave otvori za poziciona svetla i da se ista naprave i zalepe (1 i 2) , takodje su i poklopci za ventilaciju vraceni na mesto, ovaj put odvojeni od palube pomocu razvucenog rama za delove, prilepljenog unakrst


Usledilo je spreda pravljenje rucica za poklopce za pristup kocionom sistemu i dodavanje elektricnih kablova za prednja svetla


Na kupoli sam uradio nove dimne kutije (1) umesto postojecih-skroz prilepljenih i ninastanelicecih. Dodao "pasivni" nisan komandira (2), nove rukohvate (3) , plocice za zaustavljlanje vratanaca u otvorenom polozaju (4) , rupicu na bocnom stitu topa (5) i malo stanjio "nadstresnice " iznad vratanaca  :)


Na gepeku kupole sam od konzerve uradio sarkice


Toliko za sada! :) :)


Aki

svaka cast nesho,sto se ovoliko trudis da ga doradis!
hoces li praviti L verziju???
revellov pzIII je po meni neuporedivo bolji od ESCI-jevog.

milanco

o neso ponovo se maketari sto pre da ga zavrsis lepo izgleda ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Dada

#3
Sta ti je arheolog... Obelezava odmah strelicama mesta iskopina 8) Kako je pocelo, ovaj fosil od ESCI-ja ce oziveti!
Nesho ovo super ide, gde bre hvatas pored svih obaveza i vremena da maketaris?! Svaka chast

Boki

Uh. Ovo je ozbiljno maketarenje ;) . Bravo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

nesha

Hvla drugari na podrsci   :) :) :)
Trudicu se da ga sto pre dovedem do kraja, stvarno dugo sam"van posla" , pocnem pa ne zavrsim, ovak moram ili cu prestati da se dicim casnim imenom maketara  ;)
@ki, radicu M verziju. Znam da je Revell bolji ohoho, al ja zapeo za ovaj  :)

Stormbringer

Uvek volim da vidim kada maketar uzme starudiju i od nje napravi lepu maketu...

Sandman

uuuu.. pashce novi sneg!! :D

otkad tebe Nesho nisam video u projektima :D ;)

super ti ide.. svidja mi se nachin na koji ti detaljishesh svoje makete ;)

reci mi samo koju si mrezicu koristio za one ventilacione reshetke? odlichno izgleda!

za pohvalu je i ovo shto obelezavash "markerima" na slikama detalje koji su bitni ;)

ajd samo napred, i da odradish ovo chudo.... ocesh li nastavljati i onog Tigra?  ::)

nesha

Quote from: Sandman on 27-01-2008, 11:16:23
uuuu.. pashce novi sneg!! :D

otkad tebe Nesho nisam video u projektima :D ;)

super ti ide.. svidja mi se nachin na koji ti detaljishesh svoje makete ;)

reci mi samo koju si mrezicu koristio za one ventilacione reshetke? odlichno izgleda!

za pohvalu je i ovo shto obelezavash "markerima" na slikama detalje koji su bitni ;)

ajd samo napred, i da odradish ovo chudo.... ocesh li nastavljati i onog Tigra?  ::)
Eto, vratio se i ja malo  :)
Mrezica je od starog sita za brasno , odgovara razmeri, potpuno.
Tigar je u planu da se radi, samo da pronadjem kutiju u kojoj su delovi koje sam pravio, inace nista od posla, deprimira me ideja da sve drndam ispocetka, mada ako se zainatim... ;D

iguanac

Saveti za mrezicu - a mogu da posluze i u 1/72:
1. Svojevremeno sam poklonio devojci Oriflame kozmetiku u mrezastoj torbici - sad i Panther i Jagdpanther i jos po koja maketa imaju Oriflame mrezice. Valja njuskati i na tim stranama.
2. Kirbi usisivac- ima filter na krajnjem donjem delu - video kad mi je lik demonstrirao to po kuci (i usput usisao kucu - valja primiti i kirbi prezentaciju u kucu) - samo nisam uspeo da saznam gde se nabavljaju ti rezervni delovi - tacnije ta mrezica
3. Sesiri iz Army shopa - americki i njihove kopije - imaju po dve rupice sa svake strane oblozene finom metalnom mrezicom - mislim da promer odgovara otvorima za ventilatore na Pantheru u 1/48. Kad sam se oprastao od svog poluraspadnutog sesira, poskidao sam ove mrezice - na aerodromu u Turskoj su me zaustavili i pretresali ranac, a ja morao da objasnjavam odakle mi ta mrezica i za sta mi treba! Inace, tog dana su u Antaliji teroristi oteli neki avion, a ja se izvukoh!
4. Cesma - mrezasti filteri na kraju cesme - samo valja odvrnuti i skinuti - ako imate stare cesme - orobite ih pre bacanja!
5. i proverena varijanta - sito raznih profila - plasticno, metalno....

Ostavljam moderatoru da ovo moze i da stavi u "Saveti i prva pomoc"
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Aki

ja koristim mrezicu u kojoj se prodaje luk u supermarketima.
ta mrezica odlicno radi posao!

nesha

#11
Evo kako napredujemo:

Preprskali smo mlisu Kosmos akrilom, da vidimo na sta lici. Resio sam da ponovo napravim mrezice na ventilaciji (stare su se nesto izvitoperile :-X, takodje sam mu dodao gepek-ko velim mozda je bio u Rusiji, pa ljudima treba nesto za poneti ;) :D, odradjeno od konzerve proizvoda "fabrike radosti" po sistemu lepljenja iz malih parcica- posto su slicni bili inace dodavani "na terenu",od metalnih traka, pa vareni


Na Italeri/Esci modelu su glavcine tockova grozne, pa sam skinuo kalup sa Revella i kopije prilepio na mesta uklonjenih originalnih...


Sledece slike poticu kada je tenkic vec prvi put ofarban i vashovan crnom uljanom bojom. Posle je dobio i "cipelice" na tockicima (na svakom sam iglicom izbusio rupice0 , da ne ide bos (mali je , moze da ozebe) ;) :)
Malo sam se igrao  i probao da svijem gusenice, da probam da dobijem prirodan pad (to se nece videti kad dobije keceljice iliti po srpski shurtzene, al nema veze, mala vezba, za neki drugi put...) :)



Evo jos kasnije, malisan sa kupolicom. Malo sam se igrao suvocetkarenjem uljanim bojama, malo sm i preterao, moracu da kasnije "primirim" boje :D :D






Toliko za sada. Kazite mi kako se cini. Svaki komentar ce biti cenjen i visoko kotiran ;) ;D

milanco

lepo izgled Neso jedino mi malo osvetljenje cudno deluje pa izgleda mnogo zuto ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

Quote from: milanco on 05-02-2008, 07:37:27
lepo izgled Neso jedino mi malo osvetljenje cudno deluje pa izgleda mnogo zuto ;)

ma to je specijal svetlo napravljeno od Jablana, a isti se koristi i za podlogu za slikanje!  >:D :D :D :D

brzo ti ovo Nesho privodish kraju!

reci mi samo, malo mi chudno shto ovaj prednji zupchasti tochak josh nisi ofarbao?  :-\

mozda da probash sa bojom kamuflaze (pz yellow?) da odradish josh jednom blagi drajbrash gde ti se chini da je previshe washa, i eventualno na kraju kad budesh lakirao (matt/semimatt lak) da mu odradish i filter? vidi da to odradish kod nekoga ko ima erbrash kako bi mogao da naprskash lak sa kap-dve sand boje.. da malo ublazish kammo ;)

i josh mi je malo chudno da nisi prvo stavio dekale pa gloss lak pa tek onda prljanje  ::) :-\

inache mi se djasvi kako je ispao za sada ;) deluje bash raubovano! A super je i ono sa "kalupovanim" delovima ;)

pozz,
Srki

nesha

Bre Srle, kao prepoznajes Jablana!  ;D
Trudim se da ga sto pre zavrsim, malo sam zapeo da udjem u formu, pa da se prijavim za 24h kampanju  ;)
Tocak je danas ofarban, suvocetkao sam ga, a takodje je dobio i keceljice  :) -slike ce biti za koji dan, samo da maznem aparat od Nensi >:D :D