Revell 1/72 Tiger I Ausf. H

Previous topic - Next topic

Aki

sve verzije su imale takav var.

nesha

O teksturi nemackog celika imas lepo parce u Mig Gimenezovoj knjizici F.A.Q. Cisto da i ja dodam koju recenicu, pre nego sto kazem da je lep-lep-lep i da ce biti milina jedna kad bude gotov!  :)
Srecno u nastavku radova!  :) :)

Sandman

radovi sa home made ecerajem i doradama su u punom zamahu :D

na prednjem delu tenka nisam radio ove poklopce periskopa kao @ki nego sam samo parchad lima prelepio preko postojecih plastichnih delova....





na poklopcu motora sam dodao ruchke napravljene od zice...



a na kupoli sam uradio var prema onom linku koji je @ki okachio ;)

nije bilo uopshte teshko za uraditi - sreca pa imam italeri nozic sa odlomljenim vrhom koji je idealan za pravljenje ovog "kanala" ;) nakon ukopavanja kanala za var samo sam nalio technog lepka pa nozicem popreko pravio crtice za texturu vara.....





na bochnom prednjem delu kupole sam zagitovao onu liniju....





dimne patrone sam malo dodatno zabushio...



vrh cevi topa sam izbushio do same cevi



a na poklopac na kupoli sam dodao ruchku od zice i sharke od komadica stirena....sam poklopac nisam hteo da odradjujem prema onom linku... tu bih mnogo vremena troshio na oblikovanje poklopca i pitanje da li bih uspeo da popravim oblik poklopca....



za sad toliko....

Aki

odlicno si uradio var na kupoli,fenomenalan je!!!
dobro su ispale i rucke na poklopcu,na kupoli.

Sandman

danas sam zalepio kablove za vuchu tenka - znam da su ovi kablovi iz Revellove kutije predebeli, ali iskreno ne smeta mi mnogo, i ne bih da se maltretiram josh i pravljenjem kablova sada....



postavio sam i kuke za vuchenje tenka - napred i pozadi - postavio sam ih u opsuhteni polozaj tj. da vise kako tenk stoji....





zalepio sam i dimne patrone, a na komandirovoj kupolici sam dodao i ruchku na poklopcu kupolice napravljenu od zice



sve vishe maketa pochinje da dobija svoj finalni izgled....


gasha

nisam neki tenkista ali zar ne treba da ima na kupoli zubcaste neravnine? Ili je to na nekoj drugoj verziji Tigra?

Sandman

Quote from: gasha on 22-03-2008, 16:48:34
nisam neki tenkista ali zar ne treba da ima na kupoli zubcaste neravnine? Ili je to na nekoj drugoj verziji Tigra?

ako mislish na grbavu texturu u obliku pravougaonih "plochica" - kao ono na drugom Tigru u ovoj kampanji shto ga radi @ki, u pitanju je kasnija verzija Tigra na koju su stavljali cimerit - texturirani sloj na koji je teshko bilo zakachiti minu...

ova verzija koju ja radim je imala ravnu "limariju" ;)

gasha

lepo kazem nisam neki tenkista ;D

gasha

Cika Sendmene, posto me klinac vecito davi da mu sastavim Tigra, verovatno cu se i ja pridruziti kampanji, naporedo sa mojim bombarderom. Samo jos da nadjem negde da pazarim za pristojne novce a onda se svi cuvajte mojih dosadnih pitanja. Nisam u zivotu uradio vozilo ::)

Sandman

Quote from: gasha on 22-03-2008, 17:47:47
Cika Sendmene, posto me klinac vecito davi da mu sastavim Tigra, verovatno cu se i ja pridruziti kampanji, naporedo sa mojim bombarderom. Samo jos da nadjem negde da pazarim za pristojne novce a onda se svi cuvajte mojih dosadnih pitanja. Nisam u zivotu uradio vozilo ::)

svaki dan chovek nauchi neshto novo Gasho ;)

preporuchujem ti da uzmesh neki od ova dva Tigra od Revella - E ili H - mislim ako bi radio 72ku... za 35icu ne znam shta da ti preporuchim jer ne radim tu razmeru ;)

e da, jedino nemoj da zaboravish da samo Tigar I dolazi u obzir za ovu kampanju - Tigar II (King Tigar) ne moze  ;)

gasha

#25
Veceras u povratku sa posla svracam do ideje da vidim ima li stogod.

Profa

Lepo to izgleda, Srki, baš lepo :)
Možda će jedino ta sajla da kvari izgled na kraju - kad si se već zezao oko varova i ručica od žice, mogao si da središ i taj deo koji će ohoho da upada u oči... Moj predlog: uzmi licnu (tanku žicu za osigurače) i upredi 5-6 komada jednake dužine. Iseci i iskoristi spojnice od ove revelove sajle ili, još bolje, napravi alke od malo deblje žice (i revelove spojnice su predebele, kad malo bolje pogledam...) ;)
Što se varova i dodatih detalja tiče: sve pohvale!!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

poshto ova kampanja nije uspela, svoj topik prebacujem u Projekte u radu...

konachno sam nashao vremena da se pozabavim dalje ovom maketom...

zalepljene su gusenice - prethodno "ofarbane" rastovorm crkvenih pigmenata i alkohola, a gazne povrshine drajbrashovane MM Steel bojom - usledice josh detaljisanja po njima na samom kraju ali ovo je bio korak unapred da bih izbegao kasnije muchenje sa njihovim farbanjem ispod "suknjica" na bokovima tenka...

i na ovoj maketi sam se poprilichno namuchio sa gusenicama... ovde ih po sastavnici ide 6 linkova oko prednjeg i zadnjeg tochka - u realnosti dodaje se josh po 4 napred i 3 pozadi!









na par mesta se vidi na levoj gusenici (desno na slici) da se nisu lepo uklopili pojedini segmenti, ali ipak nije katastrofa kao na Shermanu :D



ono shto me je sad najvishe bacilo u rebus je prednji deo - gusenice oko prednjih tochkova stoje vishe u odnosu na mesto gde treba zalepiti prednje branike!!!

da li ostaviti ovako bez branika prednji deo uz doradu shasije da se vidi da je branik odshrafljen ili druga varijanta - da branike iskrivim da izgledaju kao izlomljeno i iskidano - bez prednjeg dela - pa da ih tako zalepim?  ::) :-\






zadnje branike sam sasekao u korenu jer su oni dati u kutiji za kasniju verziju tigra i ne odgovaraju ovoj....
na dobrom delu referentnih slika sam vidjao ovakav njihov izgled tako da je ovo njihov sadashnji i finalni izgled!



josh par delova ostaje da se polepi i krecem sa farbanjem...

Shakal

Sandmane,pa ti se bas dao u posao ovih dana. Neka,neka,nece da skodi... ;)
Ja predlazem da iskrivis branike!

Momcha

Farbanje gusenica ti je ispalo super :o,ali su ti gusenice malo pobegle :-\.
Na obe slike (leva i desna) gusenica na prvom donjem tocku do pogonskog
je pod uglom tako da ne odaje utisak tezine tenka dok gore isuvise rano
pocinju da se dizu pa izgledaju kao da su na tom delu prenategnute.
Neznam da li mozes to da prepravis :-\