Opel Blitz 1/72

Previous topic - Next topic

Chinook









Academy,German refueling truck And Schwimmwagen(Uradjen samo opel),1/72.
Maketu sam poceo juce ali sam radio neke dorade.

Po uputstvu zadnji deo sa pumpom (ima unutrasnjost) nije predvidjen da se radi otvoren.Primetili ste na
predhodnoj slici neravnine u otvorenom delu sa pumpom,tu gde je taj deo koji se bas i ne uklapa(deo sa neravninama)nalazila se velika rupa u koju sam nagurao papirice a zatim plastelin.
Takodje je uradjen i motor ali nema opcije sa otvorenom haubom.Primetio sam i na svimvagenu motor koji se uopste ne vidi kada se maketa sastavi ali kod njega nema nikakvih sansi da se napravi otvorena hauba(ne znam ni gde mu je hauba).



Ostaje mi da  popravim tockove koje bas i nisam sjajno ofarbao,i da skinem retrovizor sa helerovog opela posto sam izgubio originalni od akademijevog,tako da je maketa gotova samo 98%.Generalno gledano maketa je super.

Profa

#1
Ufff... Mnogo toga za reći... Probaj, za početak, malo bolje da isklikaš s'obzirom da su praktično sve neoštre  D:)
Sama ideja, da modifikuješ i prikažeš ono što se ne vidi, je super i za svaku pohvalu ;)
Definitivno si trebao malo više da se potrudiš oko wash-a, u prvom momentu sam pomislio da nisi dobro prefarbao git... Probaj da odradiš malo više ogrebotina i rđe, a u svakom slučaju idi na malo tamniji wash od te svetlo sive.
Cela maketa mi deluje malko previše sjajno, ali to može da bude i efekat blitza, ne mogu da cenim... Ako ti se čini da je sjajna a ti je prelakiraj mat ili odradi drybrush da malo ublažiš sjaj. Ovo se naročito odnosi na gume, k'o da si ih naftirao ;)

Što se schwimmwagen-a tiče, postovaću slike samo da ih povadim iz moje skromne biblioteke ;) Ako te ne mrzi a ti skokni do PA, imam dosta knjiga na tu temu  ;D

Evo i par sličica:


Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

Stvarno dobra maketica...

r.i.s.t.a.

Joj, pazi, kod ovako malih maketa do izražaja dolazi sve što nije dobro skalirano (umanjeno). Tako ti sada lim od poklopca motora deluje kao oklopna čelična ploča od cca 60-70mm. Teorijski, to bi bilo dobro odraditi recimo od lima od konzerve piva, ali u praksi... mnogo posla. Isto važi i za zadnja vrata, itd.
Kod tenkova to je kudikamo lakše, tamo jeste zaista u pitanju oklop, ali na kamiončićima i artiljeriji... zeznuto.