Tiger I ausf.E late revell 1/72

Previous topic - Next topic

Aki

evo i mene u kampanji 0:)

maketa je revell 1/72,Tiger I ausf. E late.

jako lepa maketa,sa dosta detalja,i super gusenicama!Ipak neke stvari treba prepravitit.revelov rani i kasni tigar dele dosta delova,a vecina delova vise odgovara kasnom(zadnji branici,sajla,....).Tako da je meni revelov kasni tigar bolji od ranog.Uz kasnog se dobijaju tockovi i za mid verziju.
zapoceo sam ga jos pre nekoliko dana,ali nisam stigao da okacim slike.



Krenuo sam sa tockovima,a posto nemaju gumu,odmah sam stavio gusenice,ali nisam lepio tockove za tenk.



periskope sam napravio od konzerve,jer su bili samo izliveni,bez detalja,kao dve kocke :D



i auspuhe sam detaljisao,sa tankom bakarnom zicom.(isto su bili uradjeni bez detalja)



Nastavak sledi uskoro(nadam se :D)




Sandman

bravo @ki bash radish profi posao!!  :o

nego.. kako si uspeo da zalepish tochkove za gusenice a da tachno zxnash gde su tochkovi locirani??

jesi li prvo namestio tochkove na telo tenka gde stoje bez lepljenja pa na njih lepio gusenice, pa zatim sve to skinuo ili neka druga fora?

ovo za auspuhe je super - mene je mrzelo da radim ovakvu doradu.... a za periskope cu josh videti da li da ih sredjujem kao i ti..

u svakom sluchaju super si krenuo ;)

uticaj razoxx-labs je evidentan ;) samo napred!!  :)

Eraser

I mene bas zanima kako si ovako dobro uradio gusenice.Meni su na ovoj istoj maketi zadavele ogromne glavobolje pa je nakraju maketa zavrsila u smecu zbog tih gusenica.


Aki

hvala Srki :)
prvo sam stavio tockove,pa sam onda zalepio vecinu delova gusenica(samo nisam ona 3 dela sto idu gore).kad se tockovi i gusenice zalepe,onda sve skines sa vesanja,i zalepis i gornji deo gusenica(pritom malo oblikujes gusenice,da imaju prirodan pad).To mi je oduzelo dosta vremena,ali se zaista isplatilo,i prezadovoljan sam rezultatom!lako se kasnije vraca na suspenziju.prvi spoljni red tockova sam kasnije zalepio,jer oni ne mogu da stoje na vesanju,a da nisu zalepljeni.

Hugo Sperle

Samo napred druze...Bice to lep komad :D

Aki

U medjuvremenu sam napravio var na kupoli(sandman mi je dao ideju sa polomljenim skalpelom),i napravio sam drzace za gepek na kupoli(od lima).




i cimerit je uradjen.mozda nije bas najbolje ispao,ali sam sasvim zadovoljan.




Sandman

dobro ti je var ispao! ;)

koji si ti lepak koristio za ovo? MM ili neki drugi? Meni je Humbrolov nekako najbolji za ove radove jer se sporije sushi - MM suvishe brzo isparava pa se mora brzo raditi :(

cimerit je odlichan, nema razloga da budesh nezadovoljan! ;)

moze koja rech o tome? rekao bih da si ga pravio preko plastike koja i jeste bila podloga? jel to onda nanoshen techni lepak pa preko toga radjena textura? ako jeste kako? CHIME? vidim da si bash potrefio paralelnost linijica...

i samo jedan savet imam vezan za same fotografije - podesi white balans na fotoaparatu kad slikash - vidi stavi za white balans "sijalicu" tj. podeshavanje za obichnu sijalicu ako pod istom i fotografishesh - malo ti slike vuku na zuto svetlo ;) koji aparat koristish za fotografisanje? ako je Canon izaberi manualni mod (ako imash taj mod) i malo se igraj sa podeshavanjima za ziznu daljinu i za expoziciju, a i sa white balansom - videcesh da mogu da se postignu dobri rezultati ;)

Aki

Koristio sam MM tecni lepak za var,on se super pokazao.Prvo sam napravio "kanal"polomljenim skalpelom,pa sam onda naneo 2-3 sloja MM tecnog lepka,i napravio teksturu.
za cimerit sam koristio isto MM tecni lepak,i testericu za otvaranje ampula(moze se naci u bolje opremljenim apotekama).
cimerit sam radio na sledeci nacin:
naneo sam MM tecni lepak na povrsinu,u vise slojeva,i onda sam "testericom" pravio teksturu cimerita.Ova tehnika bi se mogla primeniti i na vozlia u 1/35.ali je potrebna testerica sa vecim zubcima.

imam canom aparat.Pokusacu sledeci put da podesim white balans :)

Sandman

Quote from: @ki on 19-03-2008, 21:52:28
za cimerit sam koristio isto MM tecni lepak,i testericu za otvaranje ampula(moze se naci u bolje opremljenim apotekama).

aaaa super fora!

koristish onu uzu stranu testerice (bochnu)?

Aki

na povrsinu prislonim onu stranu testerice na kojoj su zubci,,i onda samo vucem u stranu.
vrlo je jednostavno,a dobijaju se dobri rezultati.

milanco

dobra ideja za cimerit i deluje mi lepo bice ovo dorar tenak osecam ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Hugo Sperle

Tebi, zapravo zimmerit i nije toliko los! Jedino o cemu nije lose pricat, je moda da se zimmerit razlikuje na telu u odnosu na onaj nanet na kupoli... Ovo se odnosi na sirinu (ne tolko oblik) i vazi narocito za Tigrove I....
Veliki pozdrav i samo napred! :)

Srdjan

@ki majstorcino svaka cast!!!!

Aki

#13
Nastavak radova:

Napravljena instalacija za far,od tanke zice




Stavljene mrezice




Iskoristio sam sajle od firme karaya







"Drzace" za sajle cu napraviti od lima.
Treba jos i da doradim otvor na kupoli,jer je pogresan.

Sandman

lep napredak @ki!

od chega si pravio mrezice - vidim da su tamnije boje od plastike maete ali ne provaljujem od chega su - eceraj ili neke homemade reshetke?

jel mu planirash neka oshtecenja na "suknjicama" na bokovima?