Short Stirling B.I/III Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

gasha

Zalepljen trup, staklarija koja i nije neka, napravljena nova kupola mitraljeza na gornjem delu trupa (vakumska). Kupolu cu zalepiti na kraju radova. Prednju i zadnju sam morao odmah da postavim stoga sam ih zastitio. Krecem sa gitovanjem spojeva.




djnik

Au ti si bas odmakao. Ne mogu da procenim tacno kolike su dimenzije ove makete, ali izgleda dosta veliko! Sledeci put kad slikas postavi ga pored neke gotove makete u 1/72.

Ja cu morati danas da ofarbam RLM02 u kabini Do-17 kako bih odrzao korak sa tvojim napredkom ;)

gasha


@djnik
Kabina mi nije bas detaljna, da ne kazem nije uopste, jedan sto za operatera dva sedista i volani i instrument tabla. Gurnuo sam i posadu unutra i to je sve. Na kraju najvise posla ce tek da bude, ima da se gituje i sredjuje onolikooo. Ruku na srce i ja sam malo zapeo jedva cekam da ga vidim gotovog.

Profa

Napreduje li ovo, Gasho?
Za sada deluje OK, ja bih bio zadovoljan sa nabrojanim detaljima u kabini ...
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Napreduje polako, ovih dana sam u malko vecoj guzvici na poslu pa ne stizem, ustvari premoren sam. Ofarbao sam elise i motore iznutra. Trenutno smirglam spojeve na trupu i krilima. Nervira me sto se na tim mestima nece videti zakivci. Inace avion gotovo i da nema panele samo zakivci i uzduzne linije. Drugi problem mi je zastita sitne saklarije. Slike veceras kada dodjem kuci sa posla.

Rabb

Ako su zakivci upusteni, lenjir u ruke, tanka burgija i busi. Da bi dobio savrseno pravolinijski poredjane zakivke, najbolje da savitljivi lenjir prilepis na maketu, pa onda krenes da radis. Umesto savitljivog profesionalnog lenjira, posto obelezis mesta za zakivke, mozes upotrebiti drzac okovratnika iz pakovanja nove kosulje (savet medica), traku od venecijanera (savet Djura Bajica), tanju (i fleksibilniju) lisnatu oprugu (savet mog brata).

A ako su u strceci,... ::).

Sandman

Quote from: Rabb on 22-03-2008, 12:00:47
A ako su u strceci,... ::).

sachekati sledeci vikend, otici u Djushinu, kupiti neku staru maketu sa ispupchenim zakivcima pa lagano skalpelom skidati jedan po jedan i lepiti ovde gde treba.... malo mazohistichki ali moze odraditi posao....

ili zakivke napraviti medicovom metodom:

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=279.0

gasha

@Sandman zaista mazohisticka metoda, ali cak i ona otpada, dacu vam veceras sliku u krupnom planu pa da vidite o cemu se radi.

gasha

Evo malo napretka od sinoc, presprican crnom bojom prvi put a sada me ceka ponovno smirglanje. Evo i malo slikica sa drugim maketama radi poredjenja u velicini. Mali je MS 225 a sa druge strane SB-2.





Poseidon

Alal vera,Gasho...ti bas radis...gledacu i ja da vam se pridruzim uskoro sa jednim He-177 A-6...zavisi kako budem imao vremena.

Rabb

Gasho, da sam na tvom mestu ne bih rizikovao da Lancaster stvarno poleti. :-\

mutayu

Koliko je to cudoviste! Gledaj da dobro sredis taj spoj na ledjima trupa, bas upada u oci ovako u crnoj boji.

gasha

Quote from: mutayu on 23-03-2008, 11:37:32
Koliko je to cudoviste! Gledaj da dobro sredis taj spoj na ledjima trupa, bas upada u oci ovako u crnoj boji.
Pada bar jos jedna ruka smirglanja. Inace ode mi pola teglice crne farbe na prvu ruku.Bolje da sam kupio za njega farbu od kilo u farbari.

mutayu

Pa tu je crni sprej zakon, kao prajmer, velika kolicina za malo para i jos u spreju!

gasha

#29
Evo malog napretka od sinoc. Krenuo sam da maskiram sa gumicom i farbam kamuflazu. Predhodno sam masking trakom izmaskirao donji deo trupa i prozore.




Usput da pitam, da li je ok da  traktor bude ofarban u OXFOR BLUE kao i uniforme ili su za vozila RAF-a koristili neku drugu boju?