Short Stirling B.I/III Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

gasha

Jos jedna ruka kamuflaze i krecemo na finese.




Otto Skorzeny

Jako lepo je ispala kamuflaža!  ;)

Sad mi je jasno zašto si kupovao onolike boje!  ;D  ;)

gasha

#32
Drugari ako neko zna koje je boje bio prsten na pocetku motora, na sastavnici taj detalj nisu dali. U knjigama koje imam se tesko raspoznaje boja, na crtezima lici na boju rdje ili neku braon a po crno belim fotkama bi rekao da je neki STEEL. Ajde Muto ti uvek imas nekog keca u rukavu. Inace verzija koju sam odabrao je B.III

cherny


gasha

@cherny Hvala, mislim da je bronza ok.

mutayu

Ima gi razni'! Ja bih probao sa mixom silver i bronze. Taj prsten je kolektor izduvnih gasova i u prirodi ima neku boju nagorelog metala u raznim nijansama.

gasha

Quote from: mutayu on 27-03-2008, 13:16:31
Ima gi razni'! Ja bih probao sa mixom silver i bronze. Taj prsten je kolektor izduvnih gasova i u prirodi ima neku boju nagorelog metala u raznim nijansama.

Tu bi onda mogla MM rust, ona najvise lici na to, pa posle toga Tamia sminka da doradi.

mutayu

Nemoj ni cist rust, mnogo je narandzast. Treba da docaras vrlo gladak lim koji je promenio boju od temperaturnih naprezanja i hemijskih uticaja. Imaj na umu da je to napadna ivica gondole motora koja je morala da bude glatka  i koja je bila izlozena toploti, ulju, kisi, bubicama. Kao stara neobojena serpa.

gasha

Evo malo slikica za procenu kako bi trebalo da izgleda.

djnik

Bravo gasho! Super ti je Stirling. Tvoja maketa je vec izasla iz farbare, ti bas radis punom parom! Svidja mi se mnogo prelaz boja!

Goran A.

Mnogo rizikujes stavljajuci maketu na ivicu terase! Povedi racuna!

gasha

Izmiksovao sam boje sa prsten motora i cini mi se da je dobro ispalo? Ustvari vise je bilo viseslojno farbanje.



jos da popravim saru na ledjima i prelaz na spojevima krila sa trupom



prozorcici su ispali shoder ali sobzirom da su i na pravom bili zatamnjeni crnim zavesama ni ovako ne izgleda puno lose. Naime odlivak prozora je katastrofa,mat i pun rupa od izvlacenja plastike.



predstoji jos da se ofarba canopy pa lagano na finishiranje. jos jedno mesec dana i bice nesto :D



Profa

Još malo popravi te prstenove (na par mesta ti se još nazire zelena, što si sigurno i sam video) i biće baš k'o pravi ;)
Prozore bi mogao da odradiš nekom od navedenih metoda (Crystal Clear, Bison...), izgledaće mnogo bolje nego ovi...
Koju boju si koristio za pneumatike, izgledaju baš dobro?  :o

Samo napred, ovo sitnica što je ostalo neće biti tako strašno... ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

#43
Gume sam odradio sa modelmasterovom bojom gume. Prvi put je koristim i za razliku od nekih ovde prisutnih mislim da je super. Inace to sto mislis da je zelena nije, isao sam blako sa crnom preko ove bronze da bi dobio efekat izgorlog metala. Mislim da je prilicno dobro, osim ako nesto drugo nisi imao na umu.

mutayu

Super ti je ovo. Boja kolektora izduvnih gasova izgleda bas realno! Model masterove gume mi deluju braonkasto ali secam se price Veljka Vukomanovica da u custom mix za gume obavezno ide i braon.