Revell 1/76 Krupp-Protze + 3.7 cm Pak

Previous topic - Next topic

Profa

Iako najbolje volem avijone 1/72, ponekad krenem da radim i neko zanimljivo vozilo... Pri tome pod "zanimljivo" podrazumevam obično nešto dizajnirano sikiricom. Davno sam video negde sliku Krupp-Protze-a i oduševio se koliko je kamionče ružno  ;D Kad je Revell počeo da prepakuje Matchbox u 1/76, mojoj sreći nije bilo kraja (i razmeru su pogodili :D )


Nažalost sam zaboravio da slikujem od početka, tako da je ovde već odmaklo:

Sve je obojeno akrilnom Vallejo German Grau koja je jako dobra, ali se nanosi u fantastično tankom sloju i definitivno zahteva lakiranje zbog zaradi zaštite. Cirada je Khaki (Hu26), a gume MM Rubber Flat (1583E)

Zalepljeni dekali, sve prematirano i montirani branik, farovi i retrovizori:


Dodano (od istegljenog rama) u inače praznu kabinu: pedale, ručice menjača, reduktora i ručne kočnice, rukohvate ispod šoferke. Pored toga sam od rezervne table napravio šoferku. Nasloni sedišta su dobili sloj sunđera od gita. To sam potom malo "iskidao" i "unutrašnjost" obojio u sunđer (vozilo se, trošilo se...)


Isekao sam vrata sanduka, s tim da ih namestim u otvorenom položaju kako bi se unutrašnjost bar nazirala. Pao je i slabi wash braon bojom. Od gita sam napravio i sunđere (sedišta) za unutrašnjost kamiona.


Dokle sam do danas stigao:


Zamislio sam kišni prolećni dan, negde u srednjoj Evropi, 1945. godine... Kiša pada k'o iz kabla, sve je mokro, blatnjavo i klizavo, a treba dočekati mrskog neprijatelja... U to ime je podloga koja ide u paketu prvo obojena u sivo Hu106 (kocke) i zemlju Hu29 (zemlja, naravno). Preko toga je pao dobar wash akrilne Vallejo Burnt Umber (takođe i boja bandere), a potom sve sjajno lakirano za efekat vode. A da, vodu u kanalu i baricama sam napravio od Bison dvokomponentnog lepka za drvo (Dottore, hvala za ideju, odlična je!!  :o)


Ostaje još da prelakiram kamion i top i sredim detalje - farove, municijske sanduke...

Svaki komentar je očekivan i unapred shvaćen kao dobronameran!
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Odlicno je kamionce,moram priznati da uzivo izgleda jos bolje,inace postolje ti je odlicno ispalo  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

rodeo

Super je Profo, svaka cast! Jos jedan 24h bild? :)
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Profa

Quote from: Rodeo Clown on 17-03-2008, 12:07:44
Super je Profo, svaka cast! Jos jedan 24h bild? :)
Nije, ovo se vuče već nekih mesecak dana - slikam stalno ali nikako da postujem, pa sam se jutros konačno setio...

Inače svima koji planiraju da rade ovo kamionče, u bilo kojoj razmeri, preporučujem knjigu:
"Schiffer Military History: German Trucks & Cars in WW2 Vol. 5 - Krupp at War. The Legendary Krupp-Protze and other Vehicles"
Bogu fala što sam Lala! :)

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

drazen

Odlican Krupp-posebno mi se dopada efekat istrosenog sjedista ;)