Soviet BRONEKATER U samogradnji

Previous topic - Next topic

medico

lici na veknu hleba ...al ce biti shmirglanja  ;D  , samo napred

Kerber

#16
 ;)
Blago onom ko rano poloodi, njemu zivot u veselju prodje !  :D

...Te si se i ti gresni sine primio na samogradnju, a jos ni ono zapoceto nisi dovrsio.... ;)
Pozuri ti lepo pa ukljuci sporet, da ti vekna ne posustane, mislim ovaj kvasac da ne prestigne...hehehe

Sala na stranu, ali, iako za sad izgleda kao nesto sto se ne pipa golim rukama, a mozda je zivo i ujeda, ne sumnjam da ces ga uraditi kako treba.
Napred !

Gusha

Nemoj jos spric git.On je dosta fin i pojavice ti se neravnine.Moras jos da smirglas i doterujes.Dobro napreduje!

tripko

Gusho spric git na kraju najverovatnije, videcemo.

tripko

Evo palo smirglanje pa da vidite kako izgleda, sada sam ponovo pregitovao popunio neke supljine
neravnine i slicno, videcemo kako ce ispasti kada jos jednom pao pod smirglu



medico

manje lici na veknu al mi i dalje ide voda na usta  :D ...dobro je dobija oblik .....uzmi vecu spahtlu kad gitujesh . bice dobar samo neposustaj !

Sandman

dobro napreduje gitovanje - malo je ovaj akrilni git tezi za obradu, potrebno je grubljom shmirglom ga raditi - si nabavio neshto grublje od onih koje si vec imao?  :-\

a u pozadini na trecoj slici se vidi i onaj nesrecni UAZ samo za medicove ochi, da ne pomisli kako smo odustali od te makete :D  >:D :P ;D ;)

tripko

Evo veceras je palo jos jedno smiglanje, mislim da ce biti jos jedno gitovanje ali razmisljam da razblazim ovaj akrilni git sa vodom pa da idem sa finijom smirglom, jedino me za sada brine spic, nije bas kako treba i dupe broda nije bas simetricno ispupcenje koje ima.
Moracu to da popravim inace su grubi radovi na koritu skoro gotovi. Kad odradim sa finom smirglom ide surfacer pa jos jednom smirgla pa varobi ploce kakivci, pa tek onda cu se pozabaviti sa balubom kabinom i slivnim stvarima

tripko

Evo kako napreduju radovi, do sada sam extra zadovoljan, ali jos uvek me brine spic broda tj ostra linija koja ide od vrha
pa na dole ka koritu to je malo urivo sto se samo vidi ako pogledate spreda, i dupe broda nije bas najbolje.
No ima jos tu da se malo gituje, pojavile su se koje rupice od predhodnih gitovanja al nista sto ne moze da se popuni.
Razmisljam sada dal da preprskam sa mr sufracerom 500 pa da pocnem sa finijom smirglom 800 ili 1000kom pa to da privodim kraju
jel posle idu varovi i rad na celom koritu. Da napomenem posle svakog smiglanja celo korito cetkicom premazem sa razblazenim drvofixom/voda + drvofix/
Evo slika




medico

cemu to premazivanje drvofixom izmedju slojeva gita , sta se tim postize ?!

tripko

tako je radio jedan maketar korito na armorami dao sam link, valjda ucrscuje git za podlogu ili ti stirodir ko ce li ga znati ,
znam da deluje ;D

Dada

Bravo majstore! Lepo napredujes sa samogradnjom. Jesi li razmisljao da bi pramac mogao uraditi od balze ili lepenke, tako bi dobio ostru ivicu...

mutayu


tripko

#28
hvala muto posluzice. evo mozda vec danas budem preprskao korito sa mr.surfacerom i pocnem da radim varove na koritu i palubi

Goran A.

D bi skratio proceduru pregitujes sa nitro spric gitom ali ga naneses spaklicom. Posle toga odnosno posle smirglanja mozes da preprskas nitrospric gitom u spreju kog mozes naci u farbarama. Nanosis ga koliko ti treba i to bi trebalo da bude dovoljno. Ja sam vec koristio tu metodu i funkcionise. Postoje i fini akrilini gitovi koji se lako obradjuju. Probao proverio. Veoma se brzo radi.