Revell 1/72 Avro Lancaster

Previous topic - Next topic

mutayu

#15
Zar ne bi  noge stajnog trapa trebale (bar delimicno) da budu u crnoj boji?

Shakal

Treba da budu ta dva zadebljanja-zglobovi,ali u nekoj mrko sivoj boji,ali ih najverovatnije necu farbati...
Na kutiji imaju slike tog dela i bas tako je ofarban,pa ja samo sledim primer...  ;D

Profa

Quote from: Shakal on 23-03-2008, 20:25:13
Treba da budu ta dva zadebljanja-zglobovi,ali u nekoj mrko sivoj boji,ali ih najverovatnije necu farbati...
Na kutiji imaju slike tog dela i bas tako je ofarban,pa ja samo sledim primer...  ;D
hmmm... treba popravljati greške proizvođača maketa (a sam Bog zna kakav je Revell >:( ), a ne slediti ih  D:)
Evo mnogo lepe slike: http://www.cybermodeler.net/aircraft/lancaster/images/daveh_001.jpg

Od čega planiraš da radiš stakla prozorčića?
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Stakla moze da radi "Kristal klirom"....najbolje je i najbrze, najcistije. 8)
Uzmes na cackalicu  jednu kap i iznutra je razvuces po okvirima "prozora". Uhvati se odmah, kao opna, stegne se za par sati, i izuzetno je providno i lepo, a mozes to da uradis na kraju svega, taman da izbegnes maskiranje.
A za noge, vidjah slichke gde je trap u boji aluminijuma, a muzejski primerci su uvek nesto naknadno budzeni i dofarbavani, tako da nisam siguran u tu "istorijsku tacnost". Moraces da se jos informises.

Shakal

Pa,ofarbacu ih kasnije-to je najmanji problem... Nego,ovaj savet za "Kristal klir" je OK. Trenutno sam u dilemi da li da donji deo aviona i strane farbam u crno ili tamno sivo ili...

gasha

Quote from: Kerber on 24-03-2008, 12:22:49
Stakla moze da radi "Kristal klirom"....najbolje je i najbrze, najcistije. 8)
Uzmes na cackalicu  jednu kap i iznutra je razvuces po okvirima "prozora". Uhvati se odmah, kao opna, stegne se za par sati, i izuzetno je providno i lepo, a mozes to da uradis na kraju svega, taman da izbegnes maskiranje.

Tu foru nisam znao, Kristal klir pretpostavljam da ima da se kupi kod nas? Na mom Stirlingu su uzasni prozori sada razmisljam da ih sve izbijem i uradim kako si napisao.

Kerber

#21
Da, bilo je kod Milana, e sad dal jos ima...nisam siguran. Radi posao sve u 16  ;D ;D ;D
To je dobra caka za tenkove, njihove otvorcice, periskope...a bogami i za avione sa malim prozorima. Radi posao i kod okruglih i kod cetvrtastih otvora. A planiram da ga probam na "mrezi poklopca kabine" - obicno Eduard ume da da tako mrezu koju presavijes po pravoj kabini i bude kao spoljni ram (Hartmann je to ovde radio kod svog Me109F4), al' da se sapo u okvire mreze tu odradi staklo od ovoga, ne da mi mira. Probacu uskoro.
a za crnu - farbaj !
Koliko sam fotki video, bili su gar crni odozdo...i to mat da ne bljeste pri upotrebi nemackih reflektora.
Moze to jako dobro da ispadne, na dva moja omiljena nacina -
1. Da ga ofarbas mat crno, i onda, lagani drybrush svetlijom, sivom, a idealan je za to zbog pozitiva u panelizaciji, plus kasnije malo prljanja kod izduva, spoja motora na gondole...itd
2. Da mu razne panele odradis u tonirane varijante crne i tamno sive boje... Pa kad opet, na kraju, dodjes do prljanja, to zalici bas onako. I preko toga opet, lagani drybrush.
Probaj i eksperimentisi. To je char ovog hobija.

Profa

Stakla, pretpostavljam, mogu da se urade i Bisonovim dvokomponentnim lepkom za drvo... Bar ću ja to da probam sad na Avengeru pa ćete moći da ispratite rezultate....
Stajni trap... protrčao sam kroz svojih 12-ak knjiga i video svakakve kombinacije - crno, alu, crno/alu... Ova kombinacija mi se nekako najviše svidela:

Fotka je iz knjige SAM Publications: Modeller's Datafile 4 - Avro Lancaster

Što se bojenja odozdo tiče, slažem se sa Banetom - crno crna + tamno sivi drybrush
Bogu fala što sam Lala! :)

mutayu

Profo , ovom tvom Lankasteru je mana jedino to sto je Mancester! ;D ;)

Profa

Kad se čovek žuri i radi hiljadu stvari odjednom, pa ne prebroji motore i ne gleda usisnike vazduha...  :-[  >:( Hvala na ispravci, Muto!
Evo ispravke - Lancaster B.Mk.II, 115th Squadron (slika iz iste knjige koju sam u stvari nameravao da stavim ali sam zbrzao):


U svakom slučaju, osnovni oblik strukture i boje stajnog trapa su isti... Jedino što je ovde oleo ogoljen, dok kod Mančestera ima gumenu manžetnu. Naravno, postoji i stanovita razlika u nosivosti...
Bogu fala što sam Lala! :)

Lanmi

Prvo, ne secam se da sam video stakla na trupu Lankastera. Jel to ova Dam busters verzija ili...?
Probao sam sa kristal clearom da radim prozore, i nekako nije mi to to. Variraju u debljini i jednostavno ne ispadnu bas onako kako treba. Predlazem da se uzme ona plastika koju smo x puta pominjali za pakovanje comp komponenti pa se isece priblizna velicina i onda kada zalepis kristal clearom popunis eventualne praznine. Lakse je i lepse.
Evo jednog finog primera koji moze da ti pomogne za farbanje: http://www.hsgalleries.com/gallery04/lancasterbmkiiijm_1.htm
Obrati paznju na tragove izduva. Spoljni izduvnici spoljnih motora sibaju tragove ispod krila a ne preko.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Shakal

Dosao sam na ideju da sa unutrasnje strane zalepim parcad najlonske vrecice po prozorima,a onda da ih zalijem kristak klirom spolja...  Tako ce biti ravnomerno rasporedjen svuda.  ;) A?
E,hvala za savet u vezi farbanja... Tek sad ne znam sta da radim... :)

gasha

Ako ti je za utehu ni ja ne znam sta radim, uglavnom mislim da znam sta radim ;)

Shakal

Umalo da zaboravim-jeste Lanmi,ovo je DAM BUSTER...

Shakal




Evo najnovijih slika... Nisam bas zadovoljan kako je ispala boja pucaljki,pa cu ih prepraviti u crno. Mitraljesci nikako nisu mogli stati "na mesto" pa sam   im morao odseci sake...  :P
Boje vise nemam,tako da cu,najverovatnije,kontaktirati M-Hobby po tom pitanju... E,sad-koje boje da uzmem??? Bilo bi lepo kad bi neko od iskusnijih kolega dao savet.
Takodje,lepak 'kristal klir' nisam nigde nasao,pa bih voleo da me neko uputi gde ima da se kupi kako bih primenio Kerber-ovu metodu za popunjavanje prozorcica na trupu...
Sto se boje trupa tice-bice siva. Mat siva...  :)