Revell 1/72 Avro Lancaster

Previous topic - Next topic

djnik

Sto se tice boje mitraljeza ofarbaj u crno pa onda odradi drajbrash srebrnom. Mislim da ti je tako najlakse.

Profa

Quote from: Shakal on 28-03-2008, 22:42:10
Boje vise nemam,tako da cu,najverovatnije,kontaktirati M-Hobby po tom pitanju... E,sad-koje boje da uzmem??? Bilo bi lepo kad bi neko od iskusnijih kolega dao savet.
Boje za šta, tj. za koji deo? Za mitraljeze - gun metal (Hu 56, MM 1405); za trup: odole crna, odgore dark earth + dark green (Hu 29 + Hu 30); A što bi farbao trup u sivo?
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Za pucaljke uzmi crnu i dodaj kap srebrne. Prespricaj i kada se osusi eto cuda. Odozdo uzmi flat black a odozgo kako ti je vec receno.

Shakal

Zasto siva? Ne znam,nekako mi se vise svidja od crne. Profo,hvala za savet za boje...
A,mitraljeze cu popraviti lako (naravno,cim uzmem boju)...
Ne rece mi niko nista za onaj lepak. Ako je O.T. molim da mi neko javi na P.M.

gasha

Gde je zapelo, nisi valjda odustao, a odgovor vise mi se svidja od crne ti i nije na mestu. Cilj je uraditi maketu da sto vise lici na pravi avion. Ako je bio crn onda treba i da bude crn. Ajde sada navali pa da vidimo napredak. ;)

Shakal

Nisam odustao,samo nemam vise materijala,odnosno boje. Trenutno cekam platu,pa da kupujem...  ;D
U pravu si za farbanje. Bice ipak crna...

Shakal

E,posto sam nabavio boje (zahvaljujem se prodavnici M-Hobby i ljubaznom osoblju) krecem dalje...
Juce sam zavrsio dole navedeno,ali nisam stigao da "pokacim" slike...





Trenutno pravim sajle koje idu od kabine ka zadnjim krilima...
Inace,sve je farbano cetkicom i za sad sam zadovoljan kako je ispalo.
Sta kazete,a?  ;D

Profa

Za rad četkicom sve pohvale :) , bar za ovo poizdalje slikano ;) Jesi li to radio sjajnim bojama ili si ga prelakirao posle bojenja?
Imam samo dve zamerk(ic)e - šupljina (da ne kažem rupčaga) stajnog trapa i donji spoj trupa. Prvo si mogao malo da ispuniš, tj. odradiš neke detalje, a drugo malo bolje da išmirglaš (mnogo je grguravo :( )
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

Ne,nisam ga lakirao nicim. Boje su dark earth i dark green (Hu). A,"rupcaga" je zbog toga sto taj deo "seta" jer se ne lepi... To je vec popravljeno.  0:)
A,za "grguravost" sam ja kriv,jer sam smirglanje radio masinicom umesto rucno,pa sam malo stanjio materijal. E,onda sam pokusao da popravim rucno i to je rezultat.  >:(  Naravno,tu tehniku nisam primenio pri spajanju krila,tako da su ispala lepo...

gasha

Deluje vrlo lepo, narocito krupne povrsine na kojima se obicno vidi trag cetkice, ovde izgleda kao kompresor. Barem na fotkama ;) A sada malo grdnje. Profa je bio suvise blag, ne znam sta mu je, meni uvelicava fotke i pokazuje pukotine velicine dlake :D, trup ti je odozdo katastrofa spojen. Ismirglaj to dobro pa ponovo u farbaru. Narocito onaj deo od mitraljeza pa do repa. D:)

Dada

taj je bas dobio paketic od AAA po spoju donjaka :D Veoma lepo cetkarenje, moram priznati!

Shakal

Ma,znam da je spoj los,ali ga ne bih dirao vise jer ako budem jos smirglao izbrisacu sve odozdo...

Profa

Quote from: gasha on 21-04-2008, 22:20:03
A sada malo grdnje. Profa je bio suvise blag, ne znam sta mu je, meni uvelicava fotke i pokazuje pukotine velicine dlake :D, trup ti je odozdo katastrofa spojen. Ismirglaj to dobro pa ponovo u farbaru. Narocito onaj deo od mitraljeza pa do repa. D:)
Slažem se sa Gashom (izvini, Gasho, izgleda da sam danas raspoložen za blaže propitivanje ;) ). Sređuj to, nemoj da te mrzi - predobro si uradio i obojio gornji deo da bi donji deo izgledao k'o da je or'o njivu bez zadnjeg točka... Šmirglu u ruke (batali pomoćna sredstva i blagodeti civilizacije D:) ) pa lagano i pažljivo...
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

Ufff,ajd' odradicu to danas...
Zna li iko neku dobru tehniku da uklonim silvering? Juce sam polepio neke od dekala i sve je bilo OK,a kad sam danas video-kad me nije udarila srcka!

gasha

Imas li decal softer? Ako nemas pazari obavezno, bez njega da se postavis na teme ne mozes da resis. nadam se da ih nisi izlakirao ili presao prontom. Ako jesi onda zaboravi. Ako hoces mogu da ti dam malo softera u bocici. Dodji u nedelju u Djusinu ili mi se javi na PM.