DVE NEMACKE ZVERI KingTigar i Panter u 1:72

Previous topic - Next topic

airbamby

Probaj malo da zaprasis (pigmentima-pastelima) tenk po gusenicama i malo oko tockova bar...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

SALE

Predivne masine same po sebi, meni omiljene macke  ;) A jos kad ih urade tata i sin, ih brate, mora da bude dobro  :) ;)

Zaista su vam ok ispale ove zverke. I taj "amaterski" wash po njima je ispao skroz ok. Zanimljivo izgleda i nemoj da bijete glavu oko toga "uh, ovo mora da ovako ili onako, ne valja nam ovo ili ono, suvise lose izgleda itd...". NE! Sve je stvar vezbe i iskustva i eksperimentisanja sa raznim materijalima, hemijama itd. Znaci, samo lagano, kako koja maketa odmice bice sve bolje i lakse uraditi... Greska u wash-u skoro uvek moze da se ispravi, ali naravno, podloga mora biti gloss.

Probajte sa pigmentima da zaprasite tj. izblatnjavite makete, zavisi od toga sta zelite. Ako nemate pigmente, ganjajte pastele. Ako nemate ni to, pravac park ili neko drugo mesto i ganjajte obicnu zemlju razlicitih nijansi i sastava. Ocistite je i usitnite tako da izgleda kao pigment, pa da vidis kako ce lepo da izgleda na maketi. Mesajte pigmente ili zemlju sa vodom ukoliko je potrebno, pa ih onda nanosite na tenkice, izmedju tockova itd... Mesajte ih sa terpentinom ako hocete da vam budu nasto bolje prilepeljeni za maketu itd....

Aj srecno, pa da vidimo finale  ;)

zamorano

Ma da, na tenkovima višak prljavštine nikad ne škodi :).

Ništa mu ne fali, ali sad možete do beskonačnosti da se igrate. Ja lično bih mu malo na "prometnim" mestima napravio izlizanu boju, kao da je probio čelik ispod... Neku metalik boju (tu sa gusenica) pomešaš recimo sa tom svetlijom, smeđom iz kamuflaže (čisto da kontrast bude manji, izgledaće prirodnije u toj razmeri) i onda drybrush na mesta kuda se vojska šeta, verovatno po blatobranima i kupoli (ne znam ni ja tačno, ja sam bio vezista :)). Ili tu istu boju namažeš na parče papira, pa kad se osuši uzmeš tim papirom da trljaš tamo gde hoćeš da bude izlizana boja. Ili to isto sa mekom (B) grafitnom olovkom. Ili pomešaš malo gita sa nekom drugom smeđom nijansom (boja suvog ili mokrog blata - može malo jedna pa druga, s tim što se mokro obično po ivicama osuši ;)) pa lepo delove koji ti se ne sviđaju blago zamažeš blatom   da se ne vidi ;D. Ili... Sve što je "no-no" na avionima, ovde može ;D