Academy 1/72 Messerschmitt Bf-109G-6 + U-72LH

Previous topic - Next topic

airbamby

Nije lose ispalo mada se slabo vide sami paneli ali se vidi lepa senka kao overshading oko panela na donjaci...
Za mene dobro...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

#106
Nice one, mate... Da, definitivno ti treba malo vezbe sa tushem. mozda da se vrnes u neku srednju tehnicku ili MOC, pa da vezbas po A3 hamerima :D :) Bez zezancije, ok je. mada i dalje stojim iza tvrdnje da mi je jako cudan sa komunja... ovaj sorry partizanskim oznakam :) ... Nekako je messer predvidjen za krojceve... Ovako mi deluje kao what if :D No mozda se i meni omakne koji da ga lupim pod naske oznake, we will never know :p Sto se tice poklopca kabine probaj te neravnine da sredis cackalicom, ona ne ostecuje plastiku. Prljanje, naravno pasteli i sad imas pigmente :) pa mozes i da ih probas. Ovo ti je ionako izgleda maketa za gomilu probnih tehnika. :D Hajde sad ga polako zavrsavaj pa nek sedne u vitrinu kako i zasluzuje.
poz

Profa

Dobro ovo izgleda, Srki, mada sam ti to već rekao ;)
Meni se više sviđa odozdo, valjda zato što je tuš legao na svetliju podlogu... Jedino rešenje koje vidim da ti paneli budu još malo tamniji bi bio još koji prelaz - odradiš panel (naliješ, pustiš da se prosuši, obrišeš višak), pustiš ga par minuta da se lepo osuši i, ako nisi zadovoljan, ponoviš proceduru...
Čudi me samo da ti je na bokovima wash ispao malo "muljaviji" u odnosu na gornju površinu trupa ???
Bogu fala što sam Lala! :)

jota

Ја имам само малу примедбу техничке природе. Кад си већ тако лепо истакао крилца и закрилца могао би још мало да истакнеш и уздужне прорезе (ипак су то покретни делови а код тебе изгледа као да су заливени за корен и крај крила) између крлца и краја крила и закрилца и корена крила и на горњаци и на доњаци. Исто важи и за покретне делове код хоризонталног и вертикалног стабилизатора. Ако се одлучиш да чачкаш то мислим да ћеш морати сам да продубљујеш те прорезе јер, колико видим, то је на самом одливку све спојено.

Sandman

na pojedinim mestima "wash" izgleda malo mrljavo i musavo jer su tu bile malo plice linije panela, tako da je wash sve samo ne klizio duz linije :( izvukao sam najbolje shto sam umeo i mogao imajuci u vidu da su neke linije skoro ravne sa povrshinom ostatka makete...., nije delovalo toliko plitko pre farbanja ali je verovatno dosta tankih slojeva farbe i laka odradilo svoje :(

shto se tiche washa na pokretnim delovima (krilca) ne vidi se bash najbolje na slikama, ali kad se uzivo posmatra deluje dovoljno tamno, mislim da bi bilo preterano ako bih josh malo dodavao tusha u te kanale....a na repnim povrshinama definitivno je to do plicih linija panela, tu sam se dosta zezao sa time ali mislim da je ovo najbolje shto sam ja uspeo a da ne deluje preterano...

u svakom sluchaju hvala na komentarima - zahvaljujuci svim kritikama koje su bile na mestu, dosta stvari sam popravio u letu i ova maketa mnogo bolje izgleda nego shto bi to bila bez vashih komentara ;)

danas ce pasti sredjivanje sitnijih detalja poputa farbanja izduva, sredjivanja canopyja,....

kachim slike kad bude malo vidljivijih promena u radu (a mozda sledece slike budu vec i u zavrshenim radovima ;))

Goran A.

Bas dobro izgleda, ovo ce biti jedna od boljih "domacih" maketa. 

Sandman

evo nastavka radova...

u canopy sam postavio oklopnu plochu/naslon za glavu pilota...
koristio sam humbrol clearfix za lepljenje....



za mitraljeze, izduvnike i top sam koristio MM metalajzere - Exhaust i Burnt Metal...
sjajna stvar - sushe se bukvalno za 5 sekundi, lako se nanose i chetkicom, a nakon 10-ak minuta se krpicom istrlja deo ofarban ovim bojama i dobija se josh veci sjaj - tzv. buffing metoda....
jedina mana je shto su na nekoj hevi nitro bazi pa udaraju u glavu samo tako - STROGO preporuchljivo za rad uz otvoren prozor tj. uz dobro provetravanje prostorije za rad!!!

inache se ne razredjuju jer su jako techni - kao neka vrsta Alclada!







izduvnike sam nakon toga washovao transparentnim rastvorom boje cigle, a odmah zatim naneo i malo suvih pastela boje cigle i braon boje....
nadam se da deluju dovoljno uverljivo...  :-\





a evo i mitraljeza nakon "bafovanja"....



zastavu na repu tj. plavi deo iste sam drajbrashovao posvetljenom nijansom prethodno nanete meshavine tako da je sada to vec priblizno jednako plavoj boji na rondelama....



a pritom smo danas i prohodali :D dodushe ovde se odmaramo na ledjima nakon vederinga (tragovi glikola i ulja po donjim delovima trupa i hladnjaka)



a iza izduvnika sam crnim pigmentom simulirao efekat izduvnih gasova....



sa leve strane kokpita, na spoju krila i trupa sam srebrnom olovkom odradio chipping - jeste da su na meserima boje bile jako kvalitetne, ali videh na Hyperscale Bret Grinov G-6 sa ovim detaljom pa mi se svidelo :D a ne bi me iznenadilo da je ovaj nash primerak bio i josh izguljeniji ;)



u svakom sluchaju priblizio sam se kraju radova - ostaje da sutra samo zalepim poklopac kabine u otvorenom polozaju, kao i antenu iza kokpita a zatim i onu sajlu izmedju antene i repa....

a onda se definitivno selimo u zavrshene makete i kachim slike sa malo boljim osvetljenjem ;)

Profa

Dve reči: ODLIČAN JE!!
I ja mnogo volem MM metalajzere, iako na njima piše "for airbrush only" ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Deine Messerschmitt ist super! Wie eine bombone! :D Zar nisu makete sa nasim oznakama zanimljive za rad? :) Bf-109 ti je odlican jos par detalja pa je spreman za galeriju dovrsenih maketa.

milanco

Sada vidim sto te nema na netu zadnjih dana ;)
Super je ispalo gazda jedva cekam uzivo da ga vidim :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju