JRV F-47D Thunderbolt Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Vidjali ste ga vec u projektima u radu, tako da necu mnogo da piskaram. Doradjene su jos neke sitnice i palo je malo jace garavljenje... Mozda je too heavy, ali je po mom ukusu... Eventualno ako mi nekad padne na pamet, lako cu ga izmenim, jer nije lakirano preko pastela (kojima je simulirana garez). Greske koje ste vidjali na prethodnim slikama i dalje su prisutne, tj. nisam hteo da ih sredjujem  ::)
Evo i slicica:





Poz do sledeceg projekta,
Dalibor

Sandman

...sa nadom da ovaj put nece otici u muscolo :D :D :D

Super rad josh jednom, vec sam sve rekao na projektu u radu ;)

Jedva chekam tvoj sledeci rad jer si definitivno uznapredovao sa tehnikom rada, a i fotografija ti nije strana ;)

pozz

Nidza79

Boga mi ovaj ti je sjajno ispao. Nisam pratio projekte u radu ali meni trenutno bode oci samo ta zastavica na repu, sto opet ne zameram puno jer se secam svojih muka da ih opsecem oko repa F86D.

Profa

Sve je već rečeno u toku rada, odličan je!!
Sada na sledeće projekte - par kolokvijuma pa udri opet po nekoj dobroj maketi ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Hvala svima jos jednom.
@ Sandman: Ne brini Srki, nece u musculo... Pridruzice mu se u neko dogledno vreme par avioncica koji su prosli kroz istoimeni tretman, pa nakon toga ofarbani u boje JRV-a, sto u '72, sto u '48. (IL2, Pe2, Yak3... Da ne otkrivam dalje :D )
@ Nidza 79: Ne razumem bas sta nije u redu sa zastavom na vertikalcu. Posto sam bas pazio da se drzi konture same izlazne ivice kormila. Ako mislis na belu linijicu iznad same zastave, to mi je malcice pobegao beli film. (prokletstvo dobrog digitalca 8) ne prasta greske)
@ Profa: Aprilski ispitni rok nastupa 8)
@ Mig 31: Draganche :D :D :D :D :D :D :D :D

jota

Браво колега!!! Па гарављење и није толико страшно колико си ме заплашио  ;). Поздрављам успех код хрптено/крптено/гребеног/хрбата-гребена (читај: грбе) и одсуство фрустрирајуће рупе. Их цакле се стакла као да су од стакла  ;)  :D (спада под мој ресор па ми упадоше у очи  ;)) Не схватих, какав филм и где ти је побегао (не спада у мој ресор па ме, молим те, просветли мало  :-[)

Dada

#6
Dekali su "desigh by Mica" Tako da su dvoslojni, odnosno prvo se iseca i postavlja beli film (koji sam izgleda trebao vise suziti)videces na nekim rondelama tanku belu liniju oko plave (obrub oko same rondele), kao i na zastavi s leve strane iznad plave strafte, a posle njega se stavlja sareni deo dekala :D Mada nisam uspeo da vidim te detalje na samoj maketi, vec samo na slikama...
A sto se tice vertical fin-a, samo ga je trebalo izdubiti iznutra i onda leze bez problema :D
P.S. Lepo te je opet videti na forumu.
Poz

djnik

Pazi ovako, maketa nije losa...Odlicna je! :D Bash mi se svidja kako si odradio ovu maketu, mislim da je svima na forumu drago kada vidimo napredak svojih kolega (ukljucujuci i sopstveni) kroz svaku novu maketu. Sta ti je sledece u planu?

Lanmi

Bravo, sjajno je ispao, drago mi je sto ovaj nece da se druzi sa gospodinom misicavim  :)
Dekali su izvrsno legli, vedering super odradjen, prozirni delovi super. Takodje sve pohvale za kvalitet i kadriranje fotografija. Kao i svima, apelujem da mu napravis neko mini postolje, videces kako ce tek da dodje do izrazaja.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Dada

@ Dnjik: Pojma nemam koji j sledeci... ima dosta zapocetih, ali najverovatnije ce prvi da budu dva bombardercica u JRV bojama... Samo sto ne znam kad cu ponovo da idem kuci, jer fax sad urnise...

@ Lanmi: Sredio sam mu postolje na glodalici, sad samo jos ostaje da ga izlakiram ili eventualno uradim stajanku od vodene smirgle... Videcemo... Prozirni delovi su tretirani praskom koji se koristi za poliranje kamenja (drago i mermer) i nakon toga pronto...

Dada

#10
Malo smo se poigrali i ipak doradili maketu, ali to sada nije bitno... Imao vremena, znate kako kazu... Besposlen pop, jarice krsti :D I duva u elisu dok slika maketu :p
Vec sam vidjao ovakve stvari da su ljudi radili, pa rekoh da probam... svidja mi se efekat, ubedljivo je najbolje ispala druga slicica. Procenite sami :)

 

Malo sam se zez sto nisam zatvorio poklopac kabine, tako da malo nerealno deluje taj detalj, mrzi me da ponovo slikam sa zatvorenom :p




Profa

He, dobra fora :D
Možda bi mogao da ubaciš nekog pilota unutra, ako imaš - onda ćeš dobiti na autentičnosti ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

ma super je i sa otvorenom kabinom ;)

ne znam da li su na Tanderboltu to radili, ali znam dosta situacija gde pilot taxira po pisti sa otvorenom kabinom ;)

sve u svemu lep efekat pa josh dodatni shmek sa crno-belom fotografijom ;)

Profa

Quote from: Sandman on 13-06-2008, 08:11:32
ne znam da li su na Tanderboltu to radili, ali znam dosta situacija gde pilot taxira po pisti sa otvorenom kabinom ;)
Jeste Srki ovo dobra fora, i jesu taxirali tako... Ali sa pilotom U kabini ;D
Ovako deluje k'o da je pušten da sam taxira, a kude gi pilot?  :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Po meni figure kvare maketu/avion, tako neka ostane fantomski pilot...