RAF black P-47D 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

Goran A.

Iz cisto informativnih razloga i tradicionalno lose fotografije evo prikaza starije makete P-47. Slike sam umanjio zbog ostrine.









Kerber

Trkacki ili...???
Malo mi je previse prasnjav, ili je to neka vrsta ostarivanja. Ne mogu da zakljucim tek tako na prvi pogled, a ovu shemu nisam jos nikad video. Mea culpa.  ;)
Sad, ako je show- avion, previse je te "stroke", a za operativni - moze biti ok, pod uslovom da je bio u Indiji ili Burmi, posle sezone monsuna.
Daj neku informaciju viska.
Pozz !

Goran A.

Avion je bio u Africi tacnije u Egiptu u bazi Fayid. Pesak, pescane oluje, vetar, sunce... inace avion komandanta 73 OTU.

Profa

Video sam par crno-belih fotki ovog aviona, i mogu ti reći da mi ne deluje baš toliko istrošeno/prljavo...  :-\
S' druge strane mi se tvoj rad sviđa, pa ću radije zamisliti da je i original tako izgledao  :D

BTW, ove fotke su mnooogooo bolje od fotki GMC-a  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Lep! Samo si mozda mogao jos i da mu malo uradis ostecenje na dekalima koji se nalaze na pregibima poklopaca spremnika municije. Inace, mnogo mi se svidja. Nameravao sam da radim isti takav, posto extra izgleda na b&w slicicama.

Goran A.

#5
Ova maketa se par puta lomila pa ne bi vise da je diram. Na boljim fotografijama se vidi da je avion bio sveze ofarban, komandant je pre toga duzio Spitfajera. Pre nego sam poceo izradu nasao sam na internetu prilicno blede kopije istih slika. Dekale sam pronasao na Propagovom sajtu odnosno profil u koloru. Ucinilo mi se da je avion ofucan, sto i nije daleko od kasnije istine obzirom da je bio u Egiptu pa ima logike da je nakon nekoliko meseci i cestih oluja i pescane prasine vrlo brzo dobio slican izgled. Maketa u prirodi nije tako bleda kao sto izgleda posle fotografisanja.
Slike su napravljene na vrlo slican nacin osim sto sam ih umanjio pa su dobile na ostrini.



Zoki969

Meni se bas svidja, a da li je zaista bio takav ili nije ... Mislim da  nije toliko bitno.
Lep rad, svaka cast !

djnik

Bas si dobro odradio ovaj neuobicajeni tanderbolt. Mislim da je ovo tek druga maketa tanderbolta koju sam video sa britanskim oznakama! Great job ;)

Goran A.

Zhvaljujem na lepim recima, ume to da da podstreka entuzijazmu. Ja sam vise za to da se radi sto autenticnije moze ali kad nema mnogo podataka ili su losiji izvori nema se kud. Krenes u rekonstrukciju pa sta ispadne. Izasle su par godina kasnije lepe slike u jednom od Avionsa i bas se vidi da je ko nov ali ja to tad nisam imao. Gledao sam ostale P-47 i Spitfajere iz 73 OTU svi su ofucani cak i maketari koji su ih radili dobro su ih otamburali sto se tice weatheringa i chipinga. To me jedino tesi, 'al sta sad. Neka stoji ovako, mozda blagim preprskavanjem crne malo umanjim efekat.

Profa

Quote from: AG02 on 04-04-2008, 08:55:18
Neka stoji ovako, mozda blagim preprskavanjem crne malo umanjim efekat.
Quote from: Profa on 03-04-2008, 15:08:36
S' druge strane mi se tvoj rad sviđa, pa ću radije zamisliti da je i original tako izgledao  :D
Kao što sam ti već rekao, mnogo si ga dobro odradio  :)
Uostalom, tada, kad si ga radio, tako je ispao jer nije bilo podataka... Mislim da bi bilo šteta sada to kvariti nekim preprskavanjem  :-\
Bolje ga ostavi kao što jeste, a eventualno uradi još jednog pa ga izglancaj  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Mislim da cu radije naci neku egzoticniju semu nego da radim opet isto ako se opredelim za P-47D mada ovaj Revellov nije los za rad osim sastava krila i trupa. Ima i predubok stomak koji se ne primecuje toliko ako stavis podves. Imam u planu jedan FW 190 A i Hurricane II u posebnim semama koje se tesko mogu naci mislim da ih ni na internetu nema. I u jednom i u drugom slucaju primenjene su na citavu eskadrilu ili na najmanje nekoliko aviona. Neka bude neka vrsta iznenadjenja za sad.

medico

u maketarstvu se dosta oslanjamo na pretpostavke ...pa na kraju...ako je normalno expoatisan uticaj peska , sunca, i velikih temperaturnih razlika uchinio bi svoje tako da sto se mene tiche sasvim ok !

Boki

Maketa je super. Sviđa mi se.
Ne sećam se da sam nekada video ovu šemu farbanja. Izgleda zaiste lepo i neuobičajno.
Bravo, kako za izbor, tako i za rezultat.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.