Annual Galaxy Hobby model contest 04.05.2008

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo takmicenje je bilo jos jedno od "priperema" za veca takmicenja koja pocinju krajem Aprila i zavrsavaju se na jesen. Svake godine se organizuje u prostorijama radnje Galaxy Hobby Shop u Lynwood-u na oko 30ak minuta severno od Sijetla. Zaboravio sam nazalost da slikamr radnju ali imaju svasta, po malo vecim cenama nego sta ja mogu lokalno ili na netu da nabavim. Avioni su bli podeljeni u Jet i Prop kategorije dok su tenkovi i ostala vozila bili u kategoriji Armor. Ostale kategorije su bile figure, plovila, diorame itd... Sve u svemu zanimljvo takmicenje manjeg obima, barem sam se ispricao sa ljudima narocito o nasem vazduhoplovstvu ali i maketarskim tehnikama. Doslo je nas nekoliko iz IPMS Sijetla dok su ostali bili lokalni maketari a i iz ostalih gradova u okruzenju.

Da ne gusim previse evo slika ;)

\ \ \


djnik

#1
Na kraju, bio sam prijatno iznenadjen kad sam primio nagrade za dve moje makete, obe su osvojile trece mesto. Drago mi je i to sto su nagrade dobile makete koje mi nisu bili aduti, Mig-21 sa nasim oznakama(bravo nasi!) u Military Jet kategoriji i Goliath nemacki tenk(ic) koji je nadmasio nekim cudom sve one ostale tenkove i vozila! Verovatno im se svidela vinjetica, wash sa uljanim bojama kao i to sto sam otvorio prostor gde se nalazila zica za daljinsko vodjenje koju sam povezao sa uredjajem za daljinsko upravljanje. Ko ce ga znati. Inace Spitfajer i Korser nisu osvojili nista ovaj put, predpostavljam da su dopustili drugim ljudima da osvoje nagrade u tim kategorijama tj. Military Prop (ne zelim da zvucim uobrazeno ali posto se radi o radnji smatram da zele da zadovolje sve musterije a ne samo pojedince sa cime se apsolutno slazem). Kao nagrade sam dobio $20 kredita da potrosim u radnji i posto nisu imali  makete naseg RV-a koje mi fale odlucio sam se da pazarim Tamiyin He-162 u 1/48 kao i Fw-190 D-9 iz JV-44 u 1/72 (posto zena kaze da je crven donji deo sa belim straftama "sooo cute" :D ). E da, za ucesnike takmicenja vazio je i popust od 20% tako da je za nas koji smo osvojili nagrade pazar bio skoro dz.




Sledece takmcenje ce biti 19-og Aprila koje organizuje moj klub IPMS Sijetl i predpostavlja se da ce biti izlozeno oko 300-400 maketa sa naravno mnogo vise kategorija. Ja cu biti jedan od sudija na takmicenju.

gasha

nemoj biti skroman, makete su ti super. Cestitke od mene.

Sandman

pre svega josh jednom da ti chestitam na osvojenim nagradama! ;)
lepo je shto si osvojio medalju sa avionom koji je imao nashe oznake - jel MiG-21 bio samo kao zasebna maketa ili si ga izlozio sa onim postoljem?  :-\

veoma lepo takmichenje, i konachno malo vishe maketa civilnih vozila :D

vidim da tamoshnji maketari jako lepo rade izandjala/zardjala vozila na onim dioramicama, jako realno izgledaju!  :o

takodje dosta zanimljiv je i onaj veliki Mjasishchev, ova maketa se bash retko vidja po izlozbama ii takmichenjima!

ajd sad mali predah pa chekamo slike sa "tvog" takmichenja za 2 nedelje ;)

a sledeceg vikenda se odrzava i jedno od najvecih takmichenja u Evropi - Mosonmagyarovar 2008 tako da ce biti josh zanimljivih fotki - fotoreporteri MK vec oshtre svoje fotoaparate  8) ;) :D

pozz i hvala na foto-izveshtaju ;)
S.

djnik

Hvala na cestitkama. Mig-21 sam nosio bez postolja. Inace za njega pravim malu dioramicu sa merdevinama, onom skalamerijom za vucu i ostalim detaljima koje sam uradio u samogradnji kao i kamionom cisternom. Znam da mozda taj kamion cisterna koju sam pazario (pricali smo ranije o tome) mozda i nije bila u upotrebi kod nas ali to je najblize sto sam mogao da nadjem a ovi ameri ovde nece imati pojma ;)

Da sad je red na vas da postavljate thumbnailove i sredjujete ih a ja cu da se odmorim od slikanja 2 nedelje ;)

ugovorac

Primi i cestitke od mene.Makete na takmicenju su stvarno izuzetne.Posebno mi je interesantan onaj Mjasiscev M-50.Znas li nesto da kazes o samoj maketi.Koliko je od prilike maketa bilo na takmicenju.

Shakal

 :o  :o  :o
Pridruzujem se cestitkama... Ovo je bas  :o

djnik

Ne znam tacno koliko je bilo maketa, oko sto komada. Ako te ne mrzi mozes da izbrojis na slikama. Tom broju trebas jos da dodas i 9 maketa koje sam ja doneo.

Gumiflex


milanco

Cestitam na medeljama  makete su ti bas lepe.
A za ostalo sta reci lepota poroka :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju