IPMS Seattle Spring Show

Previous topic - Next topic

djnik

Seattle Spring Show se odrzava svake godine u Aprilu. Ove godine takmicenje ce se odrzati sutra u Subotu 19. Aprila u prostorijama Renton Community centra. Koristim ovu priliku da najavim takmicenje za sve zainteresovane ;) Ja cu i ovaj put biti nas predstavnik ovde, ali i jedan od sudija i sponzora za "Best German Aircraft" u kategoriji Special awards.

Pogledajte sajt takmicenja na kome mozete naci satnicu, kategorije, specijalne kategorije kao i spisak prodavaca koji uopste nije mali!

Kao sto mozete da procitate na sajtu ocekuje se izmedju 500-700 maketa. Slike cu postaviti u nedelju!

http://www.ipms-seattle.org/Springshow/

tripko

Puno srece sutra, i super se provedi ;)

djnik

O nagradama ni ne razmisljam, vazno je da ugostimo ljude kako treba i da svi budu zadovoljni ;) Ipak, bio bih zadovljan kad bih barem osvojio nagradu u kategoriji Best Small Air Forces sa npr. nasim Spitom. Cela poenta mog maketarenja ovde je da im skrenem paznju na nas, jer smo imali veliki broj zanimljivih i zanimljivo ofarbanih aviona i helihoptera.

djnik

#3
Bicu kratak i jasan. Bilo je oko 690 maketa u svim kategorijama (tacan broj cu proveriti),  par stotina posetilaca, dosta prodavaca maketa (nazalost nije bilo bas pribora). Sve u svemu bilo je vise maketa nego prosle godine. Dosli su takmicari iz svih delova drzave Washington, Oregona pa cak i iz Kanade. Prijavljivanje maketa je trajalo od 9-12 dok je takmicenje otvoreno za posetioce od 10 sati. U 11 smo imali sastanak sudija gde su dodeljenje kategorije sudijskim grupama. Tacno u podne smo poceli sa sudjenjem koje je trajalo do 2-2:30 u zavisnosti od kategorija. Ja sam sudio u kategoriji Armor, Open Top, Soft Top i Figures. Mogu vam reci nas trojica smo se namucili narocito u kategoriji Armor gde je kvalitet bio na visokom nivou i bilo je dosta tesko odrediti ko ce dobiti 1., 2., 3. mesto kao i Best out of the box (OOB) i Honorable Mention.

Slike sa takmicenja. O velicini takmicenja svedoci i prostor u kome smo ga organizovali, Renton Community Center.



djnik

#4
Avioni i helihopteri (sve razmere). Konkurencija u razmeri 1/48 prop je bila zestokaaaa. Takodje i u razmeri 1/32. Zao mi je sto nisam zavrsio Akro F-86 u 1/48, oduvao bi ih!






djnik

#5
Jos aviona i helihoptera...


djnik

#6
Armor (sve vrste i razmere)



djnik

#7
Josh Armora...








djnik

#8
Diorame



djnik

#9
Brodovi i podmornice



djnik

#10
Space i SCI-FI (Science Fiction)



djnik

#11
Auto-moto



djnik

#12
Kolekcije



djnik

#13
Modelfy - Tema ove kategorije je osmisliti najludju modifikaciju nama dobro poznatog aviona AN-2. Pogledajte kako su ljudi bili mastoviti!



djnik

#14
Zelim da se zahvalim svojoj predivnoj zeni, Taryn, zato sto ide samnom na sva takmicenja i narocito sto nam je pomagala oko organizacije IPMS Seattle Spring Show-a.


Na kraju zelim prvo da kazem da je predsenik Regiona 7 za Ameriku dosao na nase takmicenje i da je IPMS Sijetlu dodelio nagradu za najbolji IPMS u celom regionu. Svi smo bili iznenadjeni i pocastvovani ovakvom nagradom. Rad i trud naseg IPMS-a se isplatio i drago nam je sto smo nagradjeni.

Posto je u svim kategorijama konkurencija bila zestoka i posto smo mi organizovali takmicenje sveli smo davanje nagrada  clanovima naseg kluba na minimum, znaci vecina  nagrada je otisla nasim gostima. Na primer moj Spitfajer koji je bio najvise doradjedjen u katerogoriji 1/72 prop i mozda najzanimljiviji nije dobio nagradu, i sa tim se u potpunosti slazem jer sam vec osvojio nagradu sa njim u Decembru. Ipak, imao sam srece da dobijem Best out of the Box nagradu za nas Galeb G-4 u kategoriji 1/72 Jet! Eto nas avion je bio primecen, i to ni manje ni vise nego Galeb. Drago mi je da su izabrali ovu maketu tj. da nagrade ne dobijaju samo iste makete koje nosim na takmicenja vec da su sve privlace paznju.


Takodje posto su bile samo dve diorame sa avionima moj Mig-21 je zauzeo drugo mesto. Mislio sam da ce je prebaciti u kategoriju aviona i suditi samo avion ali nisu, nema veze, imam barem nagradu iako bih voleo da je bilo vise konkurencije.


Ja sam, za razliku od pojedinaca u Mosonu :P , bio veoma skroman sto se tice shopinga. U stvari, sve ono sto me zanima vec imam a nisam kupovao ono sto mi ne treba. Jedino mi je promakao Aeropoxy-jev Ik-3 u 1/32 za 20 dolara, bas sam se iznenadio kad je jedan od kolega krenuo da se hvali kako mi je uzeo maketu ispred nosa. Rekao sam mu nema veze, imam kod kuce 9 komada IK-3 u raznim razmerama :P ;)  ;D

Pazario sam Follow me Jeep u razmeri 1/48 koji trazim vec odavno, cena $12.


Pazario sam dva ecovana seta od Eduarda a treci jos nisam nasao. Setovi su za Savoju SM-79 u 1/48 od Trumpetera, naravno kao sto mozete da predpostavite sprema se ova maketa u bojama Kraljevskog vazduhoplovstva cim zavrsim sa projektima trenutno u radu ;) Fali mi jos Interior set, nadam se da cu uspeti da ga nadjem posto vise nije u proizvodnji.


Jedan od prodavaca je bio i Eagle Decals koji prave odlicne dekale sa nemackim avionima. Kamuflaze su stvarno zanimljive, pogledajte njihov sajt. Ja vec par godina trazim ovaj set za Me-109G-6 jer MORAAAAM da radim ovu verziju sa vijugama, mnogo je dobra! Moram da napomenem da je ovo bio POSLEDNJI primerak koji su mi dali, ovo je bio njihov SAMPLE primerak i ja sam ih nekako namolio da mi ga daju jer ih vise ne proizvode. Naravno posto je u pitanju bila prodavacica moj Srpski sarm ju je nadjacao bez problema i dekali su sada moji :D