Heller - Giat Leclerc 1:35

Previous topic - Next topic

spirit


Kerber

Jos malo ti je ostalo.
Ajd' sad u zavrsnicu.
Pa da vidimo tog Francuza....Slabo poznajem oklop uopste, a tek njihov...bruka . ::)

Trutek

Lakiran gloss lakom, uglavnom mislim da sam ga malo "previse" stavio.

Cakli se i to ko spigl

Danas sam napravio malen dio washa.

Sad zanima me, na onim bočnim stranicama dal da isto radim wash jer ima "velike" utore???

Radeno temperom. E sad radio sam wash samo na udubljenim panelima, dal da napravim negdje i oko "izbocenih"????

Eto slika. Nisam bas nesto prezadovoljan, al Boze moj sto je tu je.






P.S. Slikano je sad navecer pa nije bas nesto, al budem sutra kroz dan sliknu po danjem svijetlu.

Trutek

Evo ga, nakon sto mene uspije bas sve "zadestiti" sto se tice laka, ono uzas, bas me pogodi u sridu. Decaliran je, "washan" kolko tolko, ako se to moze nazvati washem, nesto sitno drybrushan, al nema neke "vidljivosti" od njega kad ga je sakrila "prasina". Matiran prije "prasine", i to bi bilo to. E da napokon sam ocistio "stari" AB, u pocetku sam imao malo problema sa bojom, al kad sam je jos malo razrijedio i podignuo tlak radio je ko urica.

Eto sad jos treba srediti gusjenice, zaljepiti bocne stranice, nabacit ga na neku dioramicu sa makadamskim puteljkom i to bi bilo to...





Pozdrav

Kerber

Meni deluje bas kako treba.  :)
Sad ostali, koji su u "tenkistickim vodama" da kazu svoje....
Ne poznajem tu materiju bash, ali, jos jednom da kazem, ako nije bio po nekim ratistima i "budibogsnama gde", deluje fino.

Trutek

Nije bio po ratistima, ali je bio po vojnim poligonima usred ljeta pa ima puno puno prasine na sebi, jos cu staviti malo prasine al druge boje, da dobijem malo raznolikosti, i sad su na redu vinilne gusjenic, napola gotove, trebam jos malo pofarbati, cca 1 sat posla ( do sad se zahebavao s njima cca 2 sata ) i zaprasiti utore gusjenica sa pastelama i zatim se bacam na izradu podloge...

gasha

Iskreno ja vise volim kada je vojna tehnika vise prljava, naravno to je moj ukus u stvarnosti se tenkovi u kasarnama cuvaju cisti i podmazani. Meni se nekako vise svidjaju kada su u upotrbnom izdanju. Inace lep rad, cestitam.

Goran A.

Svidja mi se kako si ga naprasnjavio, bas deluje kao da je sa neke vezbe. Hoces li naglasavati detalje, ivice i ostalo? Mislim da bi bio jos efektniji.

Trutek

U kom smislu naglasavat ivice??? Mislis drybrushem, ako na to mislis necu jer sam ga prije prasenja drybrusho, ali ova prasina je sve sakrila tak da nije bas nesto vidljivo...

Jos cu valjda danas malo zaprasiti, al tek toliko, i da gusjenice se blize kraju, jos cca 1 i pol sat posla na njima, a kad njih zavrsim, mogu ga sklopiti do kraja.  ;D ;D ;D napokon...

Goran A.

Bas sam to mislio i mozda neki blagi wash. Pretpostavljam da ima ali se ne vidi na fotografiji.

Trutek

Ma ima on na sebi wash, samo sto je "neprimjetan" nakon prasenja, evo jos mozda pola sata posla sa farbanjem i onda jos pola sata sa prasenjem gusjenica i one su zatim gotove, jupiii.

Trutek

Evo danas cijeli dan izgubio na gusjenice, cca 3-4 sata posla, al sam jako zadovoljan napravljenime.

Sad dal ih lakirati pa onda drybrush ili sto vec, utore cu prasiti pastelama.

Sa blicem:



Bez blica:



Ajmo prijedloge na sunce...

Trutek

Evo nabavio sam podlogu, iverica neka, nemam pojma, to kod stolara "oteo" I gore sam napravio "reljef" od fugir mase, bas je bio danas keramicar kod mene pa mu ostalo zamjesane, pa udri prstima mackati po tome.





Zeleno je trava di ce ici (static grass) a na crno ce doci sljunak, plus unutar jos mozda tu i tamo koji busencic travice...

Trutek

Ljudovi i ljudice svih uzrasta, ovo je vrlo vjerojatno moj zadnji post sa slikam a u ovoj temi sto se tice leclerca, blizi se i tome kraj, nemres belivet, podloga je napravljena, na leclercu je ostalo jos nesto sitnog pimplavog posla kao sto je pofarbati svjetla, stop svjetla i zmigavce, zaljepiti naprijed svijetla, zaljepiti jedna vratasca na kupoli, poskidati traku sa prozirnih dijelova, zaprasiti gusjenice, mozda jos drugom bojom malo "prespricat" tenk izdaleka da dobijem malo raznolikosti u prasini i to je onda to, mozda ce vec i veceras moja prva "prava povratnicka" maketa biti postavljena u "zavrsene radove". Uza sve probleme koje sam imao tokom farbanja, prvenstveno, ja sam i vise nego zadovoljan.

Sad imam jedno pitanje, static grass je gore, kao i sljunak, dal da to s necim fiksiram i s cime???




Podloga



Kolicina trave koje sam potrosio...



gasha

podloga ti je ispala super. Cime se lepi? Nemam pojma, ko zna neka napise i mene interesuje.