Heller - Giat Leclerc 1:35

Previous topic - Next topic

Trutek

Evo posto sam novi da Vas malo upoznam sa svojim "trenutnim" projektom/ima. Neda mi se sad sve od pocetka izrade stavljat tak da cu staviti samo ovo zadnje koje imam. Dakle posto sam jos nov u radu sa ABom, onda su mi se na nekim mjestima pojavile neke nezeljene pogreske, al ne zivciram se, bit ce bolje. I onda danas mislih zavrsiti farbanje, kad ono nema farbe, velim staroj da kupi i ona mi kupi revellovu 9ku, ali aqua, a ne enamelku, tak da cu probat nesto s njom iskemijati (nisam obozavatelj akrilki). Da ne duljim evo slikica. Naravno jos nije gotovo farbanje, ima tu jos dan posla sa farbanjem samo.







Pozdrav

Kerber

Samo napred !
Ne znam jel' su ti farbe adekvatne, oklop nije moje podrucje, ali, za sada izgleda dobro.
Pravi identitet dobija na kraju, kad se izdetaljise i zaprlja, tj , "dobije dusu".

Trutek

Boje se dobre, trazio sam ekvivalentne, inace u sastavnici se traze humbrolove boje, a toga nema tu kod nas, tak da sam nasao jednu dobru stranicu sa konverzijskom tablicom i prema njoj uzeo boje. Bez je MM dark tan, zelena je MM Green Zinc Cromate, a crna je Revell 9 Antrazit.

Trutek

Evo farbanje sa leclercom doslo k kraju, moram danas jos samo ofarbati jedan dio podvozja u antrazit (nestalo boje prvi puta) pa me zanima kakav wash da upotrij**im??? Lakirat cu ga mm gloss isto uljnim lakom. Sad zanima me koju boju da koristim za wash??? Inace tenk ce biti malo prasnjav i nabacat cu "grane" na njega, negdje sam vidio tu kompoziciju na nekom drugom tenku i dopalo mi se jer cu usput i sakriti neke "nedostatke".

Sad slusam preporuke za wash, koja boja???

Goran A.

Prvo lakiraj! Neko koristi razredjeni crni tus, neko temperu a neko razredjenu akrilnu crnu ili akrilnu tamno sivu. Slabija baza na jacu bazu. Sacekaj da se lak dobro osusi ako koristis jako razredjenu uljanu, mada bas ne bih preporucio da wash radis sa razredjenom uljanom, zbog velike kolicine razredjivaca koji moze sve da osteti ako ne budes dovoljno pazio.

Kerber

Da, uvek kontra !  8)
Na uljani lak - akril wash (i obratno).
Ne bi trebalo da pravi problem, mada sam svasta doziveo za sve ove moje godine... ;)
E sad tu imas i antrazit i braon, ali tamno braon moze da padne kao prvi sloj washa, kasnije mozes da ga pregazis tamno sivim, onde gde to kamuflaza dozvoljava....ima tenkista ovde pa verovatno znaju bolje....ja bi' tako.
Znaci, 2 washa...braon i crni, u dve faze.
Ionako hoces da ga prasnjavis kasnije...

Trutek

OK decki hvala, znam da prvo moram lakirati, i znam kak se radi wash, najvjerojatnije cu raditi wash sa temperama, tu sam siguran da nemogu nista ukakati.

Znaci prvo smedom, to imam (raw umber) a poslije jos tamnno sivom, znaci nabaviti jos 2 temepere za kupiti.

Hvala.

Kerber

mozes da razmutis tus (2-3 kapi) u malo pronta, pa da time predjes kao "drugu ruku" washa....On se skida Windexom ili Ajax-om za ciscenje prozorskih okana...da se ne bacas u trosak za tempere ili slikarske boje, a mozes i u obicnu vodu sa malo detergenta (1-2 kapi) za sudove da razmutis malo pigmenta od onih slikarskih krejona ili kreda...nanesesh i kasnije, za 20 minuta, kad se osusi sve to, a sad je toplo pa ce verovatno toliko da treba mesavini da se osusi, brises vlaznom krpicom ili stapicem sa vatom. Tako dobijes i dodatno prljanje.
Pronto se brzo susi, pa da te ne uplasi, ali, lako se skida gore napomenutim sredstvima.
I na kraju, obicna grafitna olovka, meka HB, isto radi posao samo tako i sto se tice panelaze i rubova, za chipping...za simulaciju metala...

Trutek

#8
Evo novih slikica.

Prvi susret sa Pe dijelovima (zapravo drugi, al prvi puta kad sam to radio, isti tenk, nisam znao kaj je to) i mogu reci da sam poprilicno zadovoljan. Malo sam se namucio sa time al ok je. Ovaj nosac cijevi koji dolazi na kupolu mi zadavao dosta problema, naime radi "kopci" iza nikako nije sjedao na svoje mjesto, sav je bio izvitoperen, pa sam onda improvizirao i napravio od stirena cetiri "nosaca" koji drze to na kupoli na distanci od kupole pa sve to sjeda "ravno".

Da ne duljim, ostalo je teklo kako sam i zamisljao, nije savrseno, al za sad sam vise nego zadovoljan.







E da sad se sjetih, pofarbal sam danas i kotace (muka Isusova, bojo njih 14 komada cca sat, sat i pol) i to mixom revell 87 i humbrol 22. Mogu reci da sam zadovoljan jako. Trebali bi ispasti oni crni, al ja sam ih napravio vec polako "izlizane". I da malo sam si popil pa sam zaboravil fotkati, tak da bum sutra.

P.S. ispricavam se administratorima za ovako "velike" fotke, pa ako nije frka da ih smanje, inace sam malo "smotan" sto se tice postanja fotki. Proucio sam pravila i sve, al nisam skuzio/shvatio, tak da ak im nije problem, probat cu to rijesiti u sto kracem roku.

Hvala.

EDIT by Sandman:  smanjio sam slike na thumbnailove, a do njih se na Photobucketu dolazi jako lako - kad uploadujesh slike na svoju galeriju na Bucketu, samo selektujesh slike koje inache zelish da okacish na forum, odesh skroz dole u desni ugao ekrana i videcesh dugme "generate HTML....".... pojavice ti se novi ekran sa vishe "polja" sa kodovima i ti samo treba da kliknesh na polje gde pishe da je thumbnail za forume - mislim da je drugi ili treci odozgo.... samim klikom kodovi se kopiraju na clipboard, ti samo treba da u svoj post na forumu uradish "paste" i to je to.... pre postovanja poruke na forumu imash dugme "preview" gde mozesh proveriti jel ti post izgleda onako kako zelish... i to je to ;)

Trutek

OK, hvala puno na objasnjenju.

Veceras sam napravio mali photosesion, pa evo kako to izgleda, sljedece na red dolaze gusjenice.







T34

Ma Ok je to Trutek, samo ne znam ova boja na Leclercu bi trebala biti Military Brown a na slikama je skoro roza?
Ne znam možda je do fotaparata, ali ovako mi ne izgleda baš pogođena!

Trutek

Ovako, boja je roza radi uvjeta, inace to je flat tan od mma (zaheb napravio, trebala biti dark tan, al kaj je tu je, neda mi se sad opet to prefarbavat), slabe svjetlosti i blica na foticu, inace je boja sasvim normalna.

spirit

Ovo izgleda sasvim ok, samo nesto mi se ovde nesvidja, ne znam da li je do loseg kvaliteta makete ali meni odavde delije nekako plasticno, trup manje vise ali kupola  :-\

Trutek

Ma ne izgleda u stvarnosti tako plasticno, al da napomenem, na njega jos dolazi lak, decali, opet lak, zaprasivanje, washanje, drybrush, ima toga dosta, tak da mislim da ce krajnji rezultat biti puno bolji od ovdje ovoga videno. ;D

Trutek

Danas sam se bacio u scratchanje. Zamijenio sam gumene dijelove koje idu od bacvi u motor, i napatio se s time podosta, cca. nekih 2,5-3 sata posla, imao sam dosta muka, naci pravu debljinu zice, pravilno saviti, pa ovu "pumpu" presavinuti i dobiti krugove, pofarbati, na suho postaviti da vidim dal sve pase. Uglavnom dosta posla.

Eto rezultata: