PzBefWg III E; 1/35 Zvezda

Previous topic - Next topic

drazen

Sinoc zavrsih tj. isprashih ovu maketu :), pa evo da Vam pokazem i da vidim Vase mishljenje.
Na maketi sam odradio lagani drybrush sv. sivom bojom. Potom jos laganiji wash (crni i tamno smedji) i onda prashenje kombinacijom suvih pastela.
Nisam htio zeshci weathering (guljenje farbe ili neka veca oshtecenja), jer je ovo ipak komandni tenk iz rane faze rata i pretpostavljam da su ih svabe dosta dobro odrzavale ::) :)











Aki

super izgleda!!!
Mozda si ga malo vise zaprasio po telu,ali to je samo stvar ukusa 0:)

milanco

Meni se svidja lepo je uradjena  :D
posto si ga tako lepo svuda zaprasio zaprasi i onaj izdignut deo na kraju deluje mi cistije od ostatka
Ova zvezdina maketa mi deluje lepo klakva je bila za sklapanje ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Sviđa mi se. Jako lepo izgleda. Naročito gusenice.
Slikaj i zadnji deo. Čini mi se da si mu auspuh lepo odradio, ali se ne vidi najbolje.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Momcha

Fino izgleda,sve u svemu i ako je Zvezda u pitanju,na maketi se ne vide nedostaci.
Moje misljenje je da si trebao da malo vise "operes" maletu u dry-brasujes.Sa obzirom
da je cela siva mogi si malo i detalje da joj naglasis,kako bi otskocili od osvnove.
Jesu li gusenice iz kutije ili si koristio neke druge?

drazen

"milanco"
Sklapanje je bilo "srednja zalost". Evo ovde sam to malo "shturo"prikazao http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3886.0. Uglavnom, plastika je dosta krta i sitniji delovi lako pucaju. Sastavnica je npr. prica za sebe, dosta je komplikovana i cesto ne pokazuje tacan polozaj nekih delova, zato preporucujem sklapanje uz neku literaturu i fotke.

"Boki" "Momcha"
Gusenice su iz kutije kao i sve ostalo. Zao mi je sto nisam mogao naci mrezicu da  stavim na ove "izbocine sa strana" :). Nisam se puno niti trudio, jer mi je maketa u pocetku delovala lose, narocito je bilo problema oko sklapanja tockva tj. hodno dela (prevelike suspenzije tj nosaci itd). Ma sve u svemu, maketu preporucujem samo u krajnjem slucaju ako nema alternative ;)
Gusenice sam farbao prvo bojom hrdje (u ovom slucaju revell83), pa zatim crni wash, i na kraju srebrni drybrush. Vrlo jednostavna tehnika i mislim dosta efikasna. Naravno posle svega su zaprasene kao i celi tenk.

P.S. Naravno od velike pomoci su bili i savjeti kolega sa MK  ;)
Pozz

gasha

Meni zgleda lepo. Sto se odrzavanja tice Svabe su imale jako dobru farbu, sto se vidi i po primercima koje nalaze po Rusiji. Izvuku tenk iz mocvare a on kao nov. Isto je i sa slemovima i avionima koje nalaze. Na avionima se jos uvek lepo raspoznaju boje. Tako da se odrzavanje izgleda svodilo na pranje i podmazivanje.

drazen

Evo i zadnjeg dela. Gledajuci ove fotke, mislim da sam auspuhe previshe "ostario". Mozda sam trebao manje hrdje staviti ???




medico

hey dobaaaar je !
bas se primecuje napredak u tvom radu...generalno mi se svidja ovo zaprasivanje ...koji si pigment koristio ?
buduci da je panzer gray stoji zamerka da je trebalo vishje wash-a i drybrush-a . Mozda da dodash nekku kutiju, torbe, slemove i slicno na zadnji 'kompartment' tenka .

drazen

"medico"
Sto se tice pigmenata, jedan drugar mi je donio nekoliko nijansi iz  lokalne fabrike boja i lakova "Prohema" (vjerovatno su neki culi za nju). Tu su neki suvi pigmenti (toneri) za toniranje boja iz tzv. vodenog programa, tako da nisu shtetni za zdravlje ::) :) (valjda :-\do sada je sve bilo ok  :D). Uglavnom, korishtene nijanse su oks. crvena, oker i bijela.
Za sada nemam nikakvih dodataka za tenk niti nekih njemachkih vojnika i opreme. Ako neshto nabavim-natovaricu u svakom slucaju ;). Slazem se da oklopi dosta zivlje izgledaju kada su natovareni, ali ne i pretovareni  :D

milanco

uuu i meni se svidja kako je pozadina ispala lepo svaka cast :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

La

Честитам на труду!Леп је тенак.
Шта мислиш о томе да гусенице мало  пустиш да "падну" међу горње
точкове?
Ево занимаљиве технике:
http://www.rumodelism.com/sunduk/snd013.shtml

milanco

dobra caka ovo sa gusenicama :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

drazen

Slazem se, odlicna fora. Samo na ovoj maketi mislim da se to ne bi moglo izvesti jer su gusenice dosta "tesne". Jedva sam ih nabacio. Pri pokushaju montiranja, nekoliko puta su mi pucale same gusjenice  a i  lenjivci sa obe strane.

nesha

Auspusi su super ispali, nisi ih previse "ostario" -bas su lepo zardjali, ich im ne fali! :)
Zvezda ima katastrofa gusenice, tesko da su mogle bolje da ispadnu-i ja jedan takav tenak imam na lageru i gusenice me sprecavaju da ga zapocnem... :( dok ne uspem da nabavim nesto pristojnije ili se setim neke cake
Daj ga malo jos izvoshuj, da istaknes uvucene detalje.