T-72M2 MODERNA, konverzia Shanghai Dragon, 1/35

Previous topic - Next topic

MBT - Slovakia

Zdravím, kolegovia maketári,
  T-72 poznáte, M-84 majú aj vaše Srpska vojska. Moja radova predstavuje prototyp modernozovanej T-72, ktorá vznikla na Slovensku okolo roku 2000. Interesantné je použitie 30 mm kanonu 2A42 aký je aj u BMP-2. Viac informácii a slike sú na:  http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/29016 . Žiaľ, ostalo u jednoho prototypu, výroba už nepokračovala. Keď bolo Slovensko prijaté do NATO, asi už tenkovi nepotrebujeme... (no comment).
   Základ tvorí stavebnica T-72 M2 1/35 Shanghai Dragon (ex Dragon, ex Italeri), doplnená odliatkami vlastnej výroby. Neviem to povedať srpski, po anglicky sú to "home hand made resin modell accessories". Verím že už budú slike vporiadku, (chvala Ti, ZAMORANO) nie ako u mojej makety GRAD.





MBT - Slovakia

Ešte nejaké daľšie slike - detaily na 30 mm kanon 2A42:






Suhoj


Kerber

Zanimljiva konverzija...sa topom od 30mm.
Super rad !
Bravo !

gasha

Nisam neki tenkista ali mi se mnogooo svidja. Boja matirana bas kao na pravoj vojnoj tehnici, ponegse izbledela. Bravo.

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

T34

Izvrstan je!  :D :D :D
P.S. Zar nema projekt "Moderna" sa obje strane kupole 20mm top?

MBT - Slovakia

#8
Quote from: T34 on 18-05-2008, 14:50:43
Izvrstan je!  :D :D :D
P.S. Zar nema projekt "Moderna" sa obje strane kupole 20mm top?

2 x 20 mm top Oerlokon Contravers bol použitý u 1. prototypu v 1994 g. Táto varianta nebola dobrá, preto boli topi Oerlikon nahradené 30mm 2A42 na pravej strane kopule a prepracovaný systém reaktivnej oklopi (explosiv reactive armour - ERA) - to je 2. prorotyp, ako moja maketa.

Rabb

Fantasticno urađeno! Svaka čast!

Šteta što adaptacija nije zaživela.

Boki

 :o Izvanredno. Bravo!
E vala su ga modifikovali... jedva sam ga prepoznao :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

nesha

Bravo druze!  :)
Divna konverzija i divno uradjena maketa! :) :)
Kako su radjeni  "home hand made resin modell accessories" ?

oddball

Sjajna maketa! Oklop mu je legao kao dupe na nošu! Top 30mm na kupoli je top koji se koristi na Kamovu Ka-50?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

MBT - Slovakia

Quote from: oddball on 19-05-2008, 15:15:01
Sjajna maketa! Oklop mu je legao kao dupe na nošu! Top 30mm na kupoli je top koji se koristi na Kamovu Ka-50?
Chvala Ti.  Ano, je to ten istý top, koji je i na Ka-50. 2A42 je veľmi dobrý top, jeho raduji i u nas na Slovensku.

MBT - Slovakia

Quote from: nesha on 18-05-2008, 23:47:38
Bravo druze!  :)
Divna konverzija i divno uradjena maketa! :) :)
Kako su radjeni  "home hand made resin modell accessories" ?

Chvala Ti, kolego,
Ja musím sfotografovať uradjenie mojich resin accessories i slike dam na forum. Radjenie viem opísať po slovensky, ale neviem či by tomu bolo rozumieť.