T-72M2 MODERNA, konverzia Shanghai Dragon, 1/35

Previous topic - Next topic

MBT - Slovakia

Quote from: Boki on 18-05-2008, 22:34:54
:o Izvanredno. Bravo!
E vala su ga modifikovali... jedva sam ga prepoznao :)
Chvala, priatelu. Ano, ERA izmenila tenkovi design, kupola na MODERNE vypadá ako LEPARD 2 A5 Improved.

MBT - Slovakia

Chvala vam všetkým, kolegovia maketari,
T-72 MODERNA je zanimlivá modifikacija, škoda že sa nebude realizivať. U nas na Slovensku tankovi už neradujem. Mna interesuje moderná technika, T-72 dobre poznám. Svoje tenkovi T-72 moderniziovali všetky štáty, (Poľsko, Česká republika, samozrejme Rusko, Ukrajina). Ale vaše jugoslavske M-84 boli prvé.

La

Свака част Мартине.Сјајно.
Обрадуј нас неким објашњењима техника које си користио...итд.
Ахој,
Марко

MBT - Slovakia

Quote from: LA on 19-05-2008, 17:58:00
Свака част Мартине.Сјајно.
Обрадуј нас неким објашњењима техника које си користио...итд.
Ахој,
Марко
Marko zdar, chvala Ti že vidiš moju radovi sjajnu. I ktorá technika by Ťa zanimlivala?

La

Највише ме занима како си радио гусенице.

MBT - Slovakia

Quote from: LA on 19-05-2008, 18:23:26
Највише ме занима како си радио гусенице.
Ty maš pitanje, kako som ja radil gusjenice - tak kak Ty, u GVOZDIKY. T-72 je stavebnica i MODERNA je konvezia, ne môj scratchbuild. Ja radil tolko konverznie detaily, to sú moje resin accessories. Moje radenie vyfotografujem a slike dám na forum. Dobro ja to napisal?

La

Добро хвала.
Ја сам поставио непрецизно питање.
Које боје си користио на гусеницама и које технике weatheriga?

spirit

Ovo izgleda femomenalo, maketa je vrh 10/10 :)...
Kad smo vec kod T-72, sto se mene tice ovo je prava oklopna zastita, gde god da pogledas tu je ERA, prvi put sad vidim ovo, ali izgleda mi mocnije i od ERA Kontakt-5...
Koliko ja znam, postoji neka verzija T-72 sa dva topa (2x30mm?).

MBT - Slovakia

Quote from: spirit on 27-05-2008, 23:30:59
Ovo izgleda femomenalo, maketa je vrh 10/10 :)...
Kad smo vec kod T-72, sto se mene tice ovo je prava oklopna zastita, gde god da pogledas tu je ERA, prvi put sad vidim ovo, ali izgleda mi mocnije i od ERA Kontakt-5...
Koliko ja znam, postoji neka verzija T-72 sa dva topa (2x30mm?).
Zdravo Spirit, chvala Ti,
  to bola prva verzija modernizacije, ta mala na kupoli 2x 20 mm topi Oerlikon-Contravers. Tato verzija sa nepodarila, boli problemi s otačanim kupoli. Verzija s 1x 30 mm topom 2A42 je definitivna verzija. Nejake slike:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/29016