Sofija

Previous topic - Next topic

Shakal

Cestitam! Bravo,momci! :)

Slike su extra!

oddball

Super su fotke, i odličan im je muzej.

A vama momci svaka čast, mada iskreno, ja sam i očekivao da ćete osvojiti nagrade  ;). Favorit mi je Mi-8, stvarno je ludački urađen. Šta je on osvojio?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

Quote from: oddball on 27-05-2008, 21:48:01
Favorit mi je Mi-8, stvarno je ludački urađen. Šta je on osvojio?

Mi-8 je maketa koja je osvojila neku nagradu u Moshonu i ovde je bila samo deo izlozbene postavke, nije se takmichila...

evo pochinjem sad i sa svojim foto-izveshtajem ;)

za pochetak par fotki sa puta



MK ekipa ispred Vojnog muzeja


Sandman

a evo i mojih fotki spoljashnjih exponata Vojnog muzeja u Sofiji


Sandman

u zelenishu oko muzeja smo naleteli na ogromnu gusenicu  :o



Cherny se potrudio da je nahrani .... :D



a zatim su je Tripko i Lanmi savladali i slikali se sa "ulovom" :D :D :D



Sandman

Lanmi nam je ojachao pa je uspeo i da pridrzi malo MiG-23 :D



s obzirom da je Sofijski aerodrom jako blizu samog grada chesto smo imali prilike da slikamo civilne avine u niskom letu na sletanju ili poletanju...



detalji sa terase hotela....



vechera sa ultra ljubaznim domacinima....


Sandman

a evo i malo slika same Sofije - ovo su slike samog centra koji je lepo uredjen


Sandman

samo takmichenje se odrzalo u ovoj zgradi



a ovako je to izgledalo unutra



slike samih maketa necu kachiti jer su Cherny i Tripko vec to uradili, moje slike su manje-vishe iste kao i njihove ;)

evo i mape gde su se uchesnici takmichenja pribelezili...



i za kraj ovog foto izveshtaja - nastavak turneje MK (sa malo promenjenom postavom):

"Maketalika Live in Eastern block - Garage modeling days Revisited"



:D :D :D

nadam se da ste uzivali u fotkama ;)

pozz,
Srdjan

rodeo

Au, Cherni isti si James Hatfield!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

cherny

Isti, isti, al' iz velike daljine!  ;D

oddball

Baš vam loše bilo  ;)
Čoveče, pa oni su stavili i Gvozdiku u muzej. Da li mi se čini, ili ono jeste SCUD?! I ako jeste, šta će to njima?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Otto Skorzeny

Imaju super eksponate ali kad je održavanje u pitanju, vidi se da su pravi balkanci!!!  :D   ;)
Žalosno je gledati toliko rđe na eksponatima, propadanja, nepokošene trave od koje se jedva vide izloženi eksponati...  :(   :(
Šteta!!!

cherny

Jako gresite, muzej je u bas dobrom stanju a exponati su odlicni. Deo koji nije pokosen je deo u uglu dvorista gde se nalaze exponati koji cekaju restauraciju. U odnosu na bilo koji nas muzej, ovo je vrh!  :-X

Sandman

avioni koji su na slikama su deo exponata Vojnog muzeja, a u Plovdivu se nalazi Vazduhoplovni muzej za koji sam chuo da je jako dobar, tako da ostaje do sledece godine da sachekamo da i to obidjemo ;)

ovi exponati jesu u oronulom izdanju ali sve njih cheka restauracija!

zao mi je samo shto nije bilo dozvoljeno slikanje unutrashnje postavke muzeja - bilo je tu dosta zanimljivih stvari za videti, i moram priznati da je bolje odradjen nego nash muzej! Muzej je inache skoro renoviran, tako da spoljashnje exponate tek cheka sredjivanje ;)

videli ste na par slika da u jednom kao hangaru imaju pozamashnu kolekciju topova i haubica - Medico, spremaj se za sledecu godinu! ;)

u svakom sluchaju, vredi videti poprilichno pozamashnu kolekciju vojnih vozila i letelica koji su tamo izlozeni!

Kerber

Ma, lepo je kad se nesto novo vidi i dozivi.
To vec samo puno znaci.
Plus makete, izlozba/takmicenje...a i medalje ste pokupili. Cestitam !
Koliko sam mogao da razumem, i Bugarima se dopalo to sto su imali goste iz inostranstva, podigao se rejting takmicenja.
Super !