F-14 Tomcat 1/72 restauracija

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Hehe, rani radovi, farbana je uljanom bojom, mislim da je ostalo kad smo farbali ogradu...

Uglavnom, resio sam odavno da je restauriram, i da to bude keim-bak u maketarske vode. slicke...




Farba je toliko debela, da sam bez problema "Oljustio" celu maketu.

UrbanKnight

#1
Skoro sam zavrsio sa ljustenjem i guljenjem boje. U isto vreme sam uspeo da ga rastavim u delove, zahvaljujuci kvalitetnom lepku, a sve da bih popravio mehanizam za krila koji je nazalost polomljen.

E to ovako izgleda. Evo vec dosle BAJE da cuvaju "kras sajt" da kumovi ne odnesu "gvojze",skoro pa k'o diorama.

Imam problema sa nekim sitnim delovima,sa skidanjem boje, tu se nadam da ce muscolo da stupi na scenu. E sad, pitanje Muscolo Idraulico gel, ili neki drugi. U prodavnici sam video i neki muscolo sprej.






Kerber

Ja koristim ovaj u spreju, za rerne i metalne povrsine.
Naprskas i odmah se napravi mnoooogo pene, pa najbolje ovo staviti u kutiju od CD-a ili za sladoled (porodicno pakovanje). Zatvoris i ostavis neko vreme (pola dana je obicno dovoljno 20-8 ujutro, najbolje). Poeres pod tekucom vodom, al' pazi - hoce da odlepi sitne delove, pa da ne odu sa vodom. Pomazes se ostrom cetkicom, moze i stara za zube. I to je to.

airbamby

Ja sam probao sa nekim jeftinim italijanskim sprejem za rerne (to sam imao kuci),ubacim maketu u kesu naprskam....
Skida za sve pare,ostalo isto kao Kerber cetkica za zube i voda...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dragan_mig31

evo ti slika ovo je taj sprej :) samo pospricaj maketu u neki zatvoreni sad i muke nemas.ako ne skine sve odjednom popspricaj jos jednom i garantovano boja ce nestati :)




UrbanKnight

#5
Ok, je pazario sam neki sprej, Forneo, bio je jeftiniji od Muskula za cca 60din. Lepo skida, btw lokalni (monopolisticki) drakstor ceni Muskula preko 220din. Inace, sad znam da ima i jeftinije. Kot-god, farbe vise nema.

Kocio sam se ovih dana oko mehanizma za fiksiranje krila, bio je polimljen. Iskoristio sam neku providnu plastiku (plasticni disk koji dolazi uz diskove "na štap".



Mozda neko moze da potrefi ko je proizvodjac, maketa je vrlo stara.

Sad su mi problem dekali. Ne mogu u Nisu da nadjem maketu F-14 u 1/72, dve nedelje se majem Eureka Toys, Merkator, Dexy Co, pa bi od nje iskoristio jedan set dekala. Ne znam kako je u BG, cene...

Mogao bih da napamet ofarbam u neku od ponudjenih sema npr Revell, pa kad naidje meketa u Nis, pazari pa zalepi.

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

komoras

savet koji sam procitao od - dragan_mig31

javi revelu da si pazario maketu i da u njoj nije bilo decala i oni ce ti poslati nove >:D 0:) D:)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

UrbanKnight

Zanimljivo. Dok oni posalju, dok to stigne... videcemo mozda se u medjuvremenu pojavi neka F-14 kutika u steku. Pocecu ja nesto drugo da sklapam...

Ne znam, mozda je heller. Bas taj mehanizam je karakteristican detalj kod svakog proizvodjaca.

UrbanKnight

#9
Stigli su dekalchiki. Bice "Black Aces". Evo ovaj...


Ona mala rondela ispod kabine ne postoji nigde na dekalima??? Koja je sema bojenja za ovaj revelov model??? Ima li ko sastavnicu?

Hawkeye

Puno srece,da izgleda bolje od prethodnog puta  :D !

'Уживај младићу за младости своје!'

komoras

Quote from: UrbanKnight on 28-12-2008, 01:29:18
Stigli su dekalchiki. Bice "Black Aces". Evo ovaj...


Ona mala rondela ispod kabine ne postoji nigde na dekalima??? Koja je sema bojenja za ovaj revelov model??? Ima li ko sastavnicu?

si ucinio onako kako smo ti rekli?  ;D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

UrbanKnight

@komoras
Naravno, hvala za savet  >:D

@Dusan

X-tra... sastavnica, kol'ko dobro... :o bas sam se razmisljao kako cu stencile...
FS 36440 kazes, kako vidim na internet to bi bio Humbrol 129,  a koji je to revell, posto vidim da nema indenticni, a u Nis nema humbroll. Ja bih uzeo stone gray 75 ili medium gray 43.

I od svih ja da uzmem "zlocinacki" F-14 da radim  ;D

Tomcat

Ne bih sada da nesto pametujem, ali mislim, skoro da sam siguran da je Tomcat sa slike u stvari sa nosca USS '' ENTERPRISE'' i to tokom 2000. ili 2001. godine a Revellov Tomcat je sa USS ''THEODORE ROOSEVELT'' iz 1994. godine. Takodje Revellov ima i nose art. Imam neke slike tog F-14 pa ako si zainteresovan... ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

UrbanKnight

Ne ne pametujes... ;)  negde sam naisao na tak podatak da su neki "crni asovi" sa enterprajza... sto me je malo vise zbunilo. Uglavnom, ti sa enterprajza, kolko mogu da primetim imaju low-visibility rondelu ispod kabine i ovu sivo-plavu boju. Slika koju sam okacio, tu si u pravu, sad vidim.

@dusan

Zavrsio u jadranu...  8)

Najverovatnije cu FS36440, tj neku revelovu slicnu npr Stone Gray 75, kad se uzme u obzir starenje, izbledela boja od sunca....  :) i tako