IX Beogradski Pobednik

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Nemam ideja osim da bi kao sponzori mogli da daju maketice za nagradni fond pionira i juniora :D da se decica malo raduju (mozda je ovo vec realizovano? ako jeste super!)

Imam 2 pitanja  ;D

1- Da li je moguce makete prijaviti drugog dana takmicenja ujutru? Dezurni sam 28-og od 08-20h pa ne znam da li cu uspeti da nadjem nekog da donese (pri tome taj neko treba i da se razume u makete...)

2- dolaze li prodavci iz Poljske? Bas mi fali nekih sitnica...

;D ;D

milanco

okaci i takmicarski list da mozemo kuci da ga popunimo
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

zmaj

Makete ce moci da se prijave i drugog dana do 10.00 fiksno.
Sto se tice papirologije, Trpko ce je vec okaciti.

Srdacan pozdrav,

Sijamski_Mrmot

Odlicno!

Svakako cu pokusati da posaljem po nekome vec prvi dan ali je lepo znati da moze i drugog za slucaj da ne uspem. Pozdrav i vidimo se.  ;D

elcrni

Pozdrav drustvo,

Vidim da se razvila polemika oko Beogradskog Pobednika, geografije, pripadnosti, pa da i ja dodam koju,ako dozvoljavate.

Potpuno je tacno da je Zemun deo Beograda, jos od 1934. mada ce svaki pravi Zemunac tu tvrdnju odbiti sa gnusanjem ili ce (oni pomirljiviji) tvrditi da je Zemun najbolji i najlepsi deo Beograda.

Sta je Zemun radio i gde je bio prvih 1934. godine ( a i gde ce biti narednih), nije na nama da raspravljamo, bar ne u kontekstu Beogradskog-Taurunum/Semlin/Zimony Pobednika,

Ako je vec doslo do toga da se takmicenje pravi u Zemunu, mesto odrzavanja je pravo, u zgradi Doma vazduhoplovstva u Zemunu, bice to i tematski i istorijski vezano uz nase vazduhoplovne aktivnosti.

E sad, ako je Zemun administrativno deo Beograda, geografski je ipak u Sremu, pa me to navodi na pitanje pod cijim se pravilnikom takmicenje odrzava,pokojni IPMS YU, IPMS Srbija, kao ono u Uzicu, IPMS Vojvodina, jer vidim da su i oni vaskrsli, Internom pravilniku Beogradskog Pobednika, Pravilniku maketarske komisije VS Srbije, IPMS International pravilniku ili nekom devetom?

Jel i ovo SAVEZNO takmicenje kao "Kup Krila Uzica" ili ce se skromno drzati raspisa, "Otvoreno" takmicenje u aviomaketarstvu...

Hoce li taj famozni pravilnik biti vidjen bar nekoliko dana pre takmicenja ili idemo na blef i srecu, pa sta ko uhvati u opstem muljanju sa kategorijama i sudjenjem.

Pozdravljam mogucnost prijave maketa drugog dana, previse je za nas iz "Provanse" da potezemo dva puta po par stotina kilometara radi jednog Pobednika.
Doduse, ostaje nedoumica, sto bi ljudi uopste donosili makete prvog dana i sta ce biti ako svi poranimo u nedelju i zaspemo malobrojnu sudijsku ekipu, kad ce se to mukotrpno sudjenje obaviti ili ce se sudjenje odraditi "shatz" metodom.

BTW, jos nema imena sudija, mada smo se na sastanku "komisije"dogovorili da se oni znaju unapred.

Na posletku, najsladje, takse za takmicenje su koliko novaca?

I naravno, naj bitnije pitanje, pitanje maketarskog zivota i smrti ( TRT MRT -maketa ili smtrt) jel nam dolazi MIREK da nas snabde maketarskim potrepstinama do sledeceg takmicenja.

Previse pitanja za jednog coveka, bio on i ZMAJ , pa pomozite i odgovorite mi ako ste raspolozeni.

Ajd uzdravlje, Beogradjani...

Sandman

Evo "papirologije" za BGD Pobednika:

Pozivnica...



Kategorije...
(moguce izmene shodno broju maketa po kategorijama i odlukama organizatora)



Mapa lokacije gde ce se takmichenje odrzati...



I prijavni listovi...

Ovaj prvi popunjava takmichar i to samo jedan primerak (dva su na listu radi popunjavanja prostora na papiru)



Drugi list predstavlja prijavnicu za maketu - popunjava se onoliko ovih listova koliko maketa prijavljujete!



Samo malo pojashnjenje stavki u prijavnom listu za maketu:

- u polje "kategorija" upisujete shifru neke od kategorija koje su navedene na jednoj od gornjih slika (S-12 recimo, ili J-02)
- polje "drzavna pripadnost" oznachava oznake na maketi (nemachke npr. na Tigru ili ruske na Su-27 recimo)
- polje "oznaka" oznachava broj ili jedinstvene oznake na maketi (npr. C-AF, 17225, 027 i slichno)
- polje "proizvodjach" oznachava proizvodjacha makete (Academy, Italeri, Revell,....)

Dole gde pishe "dorade" imate 3 vrste dorada - samogradnja, ecovane delove i rezinske delove, pa shodno upotrebi nechega od toga chekirate kvadratic koji odgovara vrsti dorade i mesta gde je dorada vrshena.

npr. ako ste dodali rezinski kokpit chekiracete drugi kvadratic odozgo u trecoj koloni, za eceraj na stajnom trapu chekirate chetvrti kvadratic odozgo u drugoj koloni....

Na linijama pored toga opisujete svoje dorade ....

Ovo je novina kod prijavnica kod nas ali jako olakshava popunjavanje istih i smanjuje nepotrebne informacije koje su do sada pisane prilikom prijave maketa....

Shto se tiche cene kotizacije nisam upoznat sa visinom iste, tako da kontaktirajte organizatore u vezi toga...

Inache, nemam josh zvanichnu potvrdu od organizatora, ali u nachelnom dogovoru, chlanovi Maketarskog Kutka koji su uchestvovali u Groupbuildu 24h kao i MK Kampanjama, imace svoj izlozbeni deo na BGD Pobedniku, tako da budete spremni da donesete svoje radove ako zelite ;)

Eto toliko za sada, pripremajte se polako za predstojece takmichenje, a trebalo bi da bude i bogata berza, kao i prethodne godine.... ;)

milanco

Hvala za listice da se spremimo na vreme ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

ugovorac

Moze li neko da nam da kartu pravljenu s vece visine i gde mogu kola da se ostave?

tripko

#23
Sto se tice parkinga, oko zgrade i po okolnim ulicama ima parking mesta, samo je stos naci prazno mesto i sto blize galeriji.
Tu cete morati sami da se snadjete, jer u okolini ne postoji organizovani parking prostor

Sandman

Joco, slika kad se otvori u zasebnom prozoru je dovoljno velika za videti nazive ulica, mozda ti browser nije skroz prikazao sliku u punoj velichini?

Elem, tamo gde pishe "Pravac iz Nisha" - to ti je autoput - kad prodjesh Arenu (sa desne strane) skrecesh na zadnjem skretanju pre GENEX kule (dve visoke spojene zgrade sa desne strane) - kad skrenesh desno izbijash na ulicu Omladinskih brigada kojom dolazish do kruznog toka, tj. Opshtine Novi Beograd i posle vec ucrtanom trasom sa ove mape (crvena linija)....

ugovorac

Slika mi se dobro otvorila samo mi je bio nejasan izlazak sa auto puta.Ovim si mi to razjasnio,nadam se jos nekom.Hvala.

Gusha

'Ajde bre Joco ce da se snadjes, pa nije bre New York u pitanju.Ce ti objasnimo! ;)

djnik

Mene samo brine gde je ta lista sudija?  D:)

razoxx

Quote from: djnik on 07-06-2008, 09:01:25
Mene samo brine gde je ta lista sudija?  D:)

nemoj mnogo da brines...pa nema je....

Sandman

Za sva dodatna obaveshtenja se obratite organizatorima:

Branislav Djeri: +381/63-309-904     djerig@eunet.yu:

Zoran Milenovic: +381/71-73-413