IX Beogradski Pobednik

Previous topic - Next topic

Mixon

Quote from: ugovorac on 06-06-2008, 22:21:39
Moze li neko da nam da kartu pravljenu s vece visine i gde mogu kola da se ostave?
U blizini oko 50m nalazi se Kulturno sportski centar Pinki, pa se automobili mogu ostaviti na parkingu i platou istog!
Oni koji parkiraju u susednim ulicama, obavezno se drzite propisa oko parkiranja i pazite na znakove, pogotovo u jednosmernim ulicama! Pauk sluzba radi 25 casova dnevno!  ;D
Pozdrav
Milan

milanco

kod dana je berza i kog ddana je koja poseta ako se zna ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

3EMYH

Evo i slike, nije bas neka, ali sam je pravio 2 minuta na poslu dok me sef smara sve vreme.

Mala legenda:
1. Parking ispred hale Pinki
2. Dom vazduhoplovsta (ne znam gde ce biti odrzano takmicenje)
3. Bus stanica kod "poste".

Sto se tice buseva, na toj stanici vam staju 84, 704, 706, 707 sa Zelenog venca, 73 i 45 sa Novog Beograda, 17 sa Konjarnika.
A sto se tice kola, to vec morate sami da se snadjete uzavisnosti odakle ko dolazi.

komoras

najbolje je doci sa 706 iz pravca zelenog venca
tamo ste za 10 min
mislim da je druga stanica od zelenjaka :D

samo predjete preko puta i to je to
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

r77adder

Pozdrav za Baneta  ;)

Ocekujem zestoku konkurenciju i mnogo, mnogo maketa  >:D

Ako ti treba pomoc, na mene mozes da racunas u petak....jer jednom se takmicim u svom kraju  :)


zmaj

Berza je i u subotu i u nedelju, kao i buvljak.
Kotizacija je 400 RSD po ucesniku.
Zamolio bih sve zainteresovane da donesu makete koje zele da pokazu (bez obzira dali su ih do sada)  i koje ce biti izlozene u izlozbenom delu.
Sto se tice sudija bice kao i prosle godine mesovitih sudija domacih i iz inostranstva.
Imamo imena desetak ali mislim da to sada nije mnogo vazno.
Vecina njih je sudila prosle godine.

Hvala unapred svima za podrsku, ona ce nam trebati kao bi napravili svi zajedno jedno lepo i dobro takmicenje.

komoras

sad dodjoh

kratak izvestaj:

dosta lepih maketa
ali po meni u dosta malom broju
iako mi je ovo prva manifestacija tog tipa koju sam posetio

berza:

BOLI GLAVA!!!   :o

dosta veliki izbor maketa i prateceg materijala
najpre decala
cene smesne

evo mog pazara:





;D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Sandman

ajd ajd smirite malo strasti....

Komoras, mogao si da okachish neku drugu sliku kao svoj prvi utisak sa takmichenja - slike same berze, slike izlozenih modela,... opshta atmosfera..... morash malo ipak razmisliti i o reakcijama ostalih chlanova - tvoj pazar je tvoja lichna stvar - lepo je shto si ih kupio radi poboljshanja autentichnosti svojih modela, ali ne morash se javno hvaliti time jer je pojam svastike poprilichno pipav teren!

tako da vas molim da se uzdrzite daljih komentara i ovakvih ekscesa!

a evo sad i malo utisaka sa moje strane...

berza je ODLICHNA - Poljaci, Chesi, M-Hobby, Lavirint, i ostala standardna ekipa sa domace berze je verujem uspela da zadovolji svachiej potrebe!

bilo je za pazariti MIG Productions proizvoda po fabrichkim cenama kako mi se chini - iste kao i iz Moshona....

Extratech je ponovo doneo ceo svoj asortiman po bezobrazno povoljnim cenama, i mislim da su (na nashu zalost) samo danas bili tu! :(

Radek je doneo dosta maketa iz Special Hobby asortimana (ako nisam pogreshio prozivodjacha), a "domace boje" su branili Milan i Preza ispred M-Hobbyja sa celokupnim asortimanom, kao i devojke iz "Lavirinta" sa Italeri programom...

Maketa je za sada prijavljeno neshto ispod 150, ali ochekuje se otprilike josh toliko i sutra da ce se doneti na samo takmichenje....

Imamo gostiju iz Poljske, Bugarske, Hrvatske, mislim i iz Cheshke, a nadam se da ce doci i Grci....

Sam prostor mozda nije atraktivan i dobro osvetljen kao proshlogodishnji, ali opet, nije ni loshe...
Zamerka je na velikoj vrucini, jer na zalost nema klime u prostorijama a prozori ne mogu da se otvore svi zbog promaje....

Takodje je postavljen i izlozbeni deo Maketarskog Kutka, gde su izlozene makete iz MK 24h groupbuildova kao i iz kampanja "WW2 Bombers" i "Tierra y libertad", + ostale makete za izlozbu ko je od nashih chlanova zeleo da donese.... Josh jednom bih zeleo da se zahvalim uchesnicima ovih akcija - danas sam prisutnim uchesnicima kampanja i 24h podelio male simbolichne poklonchice kao izraz zahvalnosti za podrshku ovim akcijama - HVALA DRUGARI - i nadam se da cemo u buducnosti nastaviti sda josh uspeshnijim kampanjama i ovakvim akcijama! :)

A za kraj evo i par slika od mene - samo atmosfera, slike maketa cu kachiti sutra/prekosutra, nisam josh slikao modele iz razloga shto zelim da se sve makete prijave....

Za pochetak, Tripko u zizi zbivanja na berzi :D :D  ;D



malo atmosfere sa berze....




podmladak pozira za MK - nadam se da cemo sutra videti i Goginog drugara Mihailenceta ;) :)



grupna fotka sa gostima iz Sofije - nashim domacinima od pre mesec dana....



toliko za sada - nastavak sutra :D

tripko

da prokomentarisem da je berza najbogatija do sada, nesto mrsavo oklopa ima ali aviona i raznih
sitnica, pocev od eceraja - extra techa pa do mig pigmenata filtera rezina .... vredi doci videti i kupiti
nesto nove. ;)

komoras

slika ce biti uskoro
cim budem uspeo da ih okacim

a ono gore je slikano mobilnim
trazim ih vec duze vreme
tako da sam samo srecan sto sam ih nasao  :D

ne kapiram dal uopste ima poente baviti se politikom na ovom forumu i uopste u zivotu  ;D

slikao sam skoro sve makete
ima zaista mnogo slika
tako da ne verujem da ce skoro

mozda veceras,sutra,preksutra...  ;)

hvala svim kolegama koje sam sreo na savetima
kazem ja
ovo maketarstvo je prava stvar
zblizava ljude
koji su zaista raznovrsni
cak se i organi reda bave u slobodno vreme maketarsvom  D:)

vazno je da se druzimo  :)

bukvalno svaka maketa mi se svidela
zaista lepo
pogotovu medju juniorima
profi makete nema potrebe da komentarisem  :D


nadam se da ce moji favoriti pobediti  ;D
iako to nije toliko vazno u svemu ovome
vec da se digne kvalitet izrade
tako sto ce se sledece godine ovi losiji jos vise potruditi

i samo jos da napomenem
najvise me je obradovala i dirnula u srce
diorama koja opisuje boj koji se desio na danasnji dan pre tacno 619 godina

svaka cast za ideju
zaista originalno  ;)

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

djnik

Hvala Dusanu i Srdjanu za slike. Vidim ima dosta kvalitetnih maketa, nazalost moram da konstatujem da su se gosti iz inostranstva vise potrudili, tj. da su ulozili vise vremena u detalje, dorade itd. Jedva cekam izvestaj sutra sa zavrsetka takmicenja i nadam se jos po koju sliku. Svim ucesnicima zelim puno srece. Odoh ja da pocnem rad na jos jednoj novoj maketi ;)

Ćomi

#41
I moj skromni doprinos dozivljaju takmicenja...

Jako je vruce na berzi,sto zbog temperature,a i onoliki izbor dize temperaturu dodatno...

Obzirom da mi je ovo prva poseta izlozbi i takmicenju maketa,a samim tim i maketarskom buvljaku,mogu reci da sam jako zadovoljan vidjenim.

Maketa ima raznih,kako temom,tako i kvalitetom...Ali,ziri je tu da sudi,ne ja...

Nadam se da ce se sutra pojaviti jos modela,pa da imam jos sta da islikam,vidim a samim ti i naucim...

A i neki Mig pigment bi mogao da padne za slobodu...Sa sve nekom resinskom kopijom u pratnji... ;D ;D ;D

Dosta price,slike...


No signature.

Sijamski_Mrmot

#42
Irena i ja smo danas bili na kratko, tek da predamo makete i da pazarimo malo resinskih figura kod poljaka :)

4 nove figure na stolu, za nju rimski centurion i italijanski medieval vitez a za mene malo egzotike, Mohawk ratnik i Dr Indiana Jones :) sve u 54mm :D

Sto se posete tice, zbog trajanja takmicenja od 2 dana, za ocekivati je da se ekipe iz unutrasnjosti pojave tek sutra, da ne bi putovali dva dana :)

Nije lose bilo danas, ocekujem bolje sutra. Jedina zamerka mi je OPET na DATUM odrzavanja, sto uvek mora da bude krajem meseca, bolje pocetkom, kad primimo plate... ovako ostade par figura za koje se nije imalo cak love cak ni u fondu za crne dane  ;D ;D ;D

sto bi ja reko, kao i uvek

Mrm mRm :D

Profa

Nisam danas nešto slikao, pošto smo imali dan Podmladka :D :D
Uglavnom je berza fenomenalna, mada se rezultati iste drže u tajnosti zbog familijarne finanzpolizei 0:)
Makete ću slikati sutra, kad se svi skupe, a sada samo ovo:
Kako je Srki slikao Bugare:


Skupio se jedan deo MK-podmlatka, i ovde ih zatičemo u konstruktivnoj diskusiji tokom šetnje živopisnim zemunskim ulicama (naravno, žensko vodi glavnu reč :-\ ;) ):

Bogu fala što sam Lala! :)

Cicak1973

Zdravo svima
posto mi je ovo bilo prvi put da ucestvujem na takmicenju maketarstva, kao takmicar sa slusnim amplifikatorima gde sam izlozio makete: MIG 21 BIS jugoslovenski, spitfire, hariken, dva sopfwith, i ruski tenk T34/85 kao i MIG 15 bis. Takodjer mi je drago sto sam upoznao zanimljive ljude Zorana, Baneta, gimnazijalca iz X gimnazije, kao i onaj visoki (nosi naocare) sa suprugom i mladima (sto su napravili pab kafe gde Nemci i Amerikance vode borbe), i druge kao i dve lepe devojke Ruzicu i Isidori (od kojih je imala zanimljivu tetovazu na desnoj stranoj ramena) koje su prodavale Italeri i nasem cenjenim kolegama iz spektra i ostalim prodavcima koje nisam uspeo da zapamtim imena zbog buke kao i mladom uceniku i njegovom ocu koji je nosio partizansku uniformu. Kao i pripadnicima PV i RVO.
Izvinjavam se ostalim ucesnicima ako me nisu razumeli zbog mog govora (posto nosim stalno slusne aparate) neka me slobodno pitaju ponovo ja cu rado ponovo odgovoriti ako treba i pismeno. Zbog komunikacije koja je bitna za razvijanje sluha i govora. Kao i komunikacijama sa devojkama koje normalno cuju.
Meni je zao sto osobe sa ostecenim sluhom bez obzira gubitka sluha u miru i u ratu kako civili tako i vojnici (koji su culi pre razlicite tragedije a posle dozivljene tragedije polako shvataju da ih je tako sudbina odredila) sto nisu ucestvovali jer bi mogli u tim zanimljivim takmicenjima da dokazu da su sastavni deo drustva. To je isto sa osobama ostecenog vida koji stalno nose naocare i dokazali svoju vrednost.
Vas cenjeni clan