Trumpeter 1/72 JL-8/K-8 Karakorum inbox preview

Previous topic - Next topic

Sandman

Ovu maketu kupih ne iz razloga da mi je neshto trebala po svaku cenu - jednostavno sam avion mi je bio jako simpatichan, a kad sam video fine detalje na koje nas Trumpeter navikava svakom svojom novom maketom sve vishe, nije mi mnogo trebalo da prelomim o kupovini :D



Sam avion je zajednichki projekat Kine i Pakistana za osnovni mlazni trenazer i laki jurishni avion.

Proizvodjach aviona je kineski Hongdu Aviation Industry Corporation (Nanchang), i osnovna oznaka mu je JL-8, dok izvozna varijanta nosi oznaku K-8 Karakorum (nazvan po planinskom vencu izmedju Kine i Pakistana).

Prvi prototip je poleteo 1989. dok su serijski primerci uvedeni u naoruzanje 1994.

Pored Kine i Pakistana, ovaj avion koriste josh i Egipat, Gana, Mijanmar, Namibija, Shri Lanka, Sudan, Zambija i Zimbabve

Vishe informacija o ovom avionu mozete naci na sledecem linku:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hongdu_JL-8

A sad da predjemo na maketu

date su 3 varijante farbanja:

- zajednichka Kine i Pakistana - verovatno je prototip u pitanju
- Kineska
- Pakistanska



Delovi su izliveni u negativu od svetlo sive plastike na 2 rama + prozirni ram



na delovima flasha skoro da i nema, a ono shto me je najvishe i navelo na nabavku ove makete su jako lepe ugravirane linije panela, kao i zakivci

sinkmarkove takodje nisam zapazio sem unutar prostora za prednji tochak ali nishta strashno.

sa sledecih slika se moze videti da Trumpeter zaista ima odlichne kalupe i inzenjering - nisam siguran da li je ovo neka od bash najnovijih maketa, ali na kutiji je odshtampano da je godina proizvodnje 2008!



nadam se da sve ove lepe detalje takodje prati i lepo uklapanje delova - o tom potom kad budem krenuo da radim ovu maketu...

Malo sam po netu tragao za kamuflazama ostalih korisnika ovog vazduhoplova, i na Wings Palette naleteh na neke zanimljive primerke .... pa ako nadjem i oznake za neka od tih vazduhoplovstava eto ideje za rad ;)