Olympic Airshow 2008

Previous topic - Next topic

djnik

Slike su sa Olympic Airshow-a odrzanog u proslu subotu na Olympia Regional aerodromu u drzavi Washington. Vreme je bilo prelepo kao sto mozete da vidite a letacki program veoma raznovrstan. Jedino mi je zao sto nisu leteli Avenger i Fouga CM-170 jer su imali problema sa motorima. Onaj Ceski L-39 se uopste ne cuje kada prelece, mlazni motori su mnogo tihi. Pilot takodje i nije prilazio bas blizu publici tako da sam morao da se pomucim kako bih ga uhvatio u kadar. Najimpresivniji nastup je imao F-18 koji je specijalno za ovu priliku doleteo iz San Diega u Kaliforniji. Njegov nastup je trajao citavih 15-20min! Toliko za sada, uzivajte u slikama i slobodno pitajte ako vas nesto zanima!


Sandman

leleeee  :o

Zero, Mustang,... uffff....

Ovaj L-39, vidim da ima ruske oznake na repu, ali neuobichajenu shemu za taj avion u njihovom RV - jel to neki "agresorski" skvadron sa tim avionima?  ???

Shteta za Fugu Magister - jako mi je zanimljiv taj avion zbog specifichnog repa - njega samo Heller radi u 1/72 chini mi se (od klasichnih ne-rezinskih maketa)?

A ovaj beli ruski sa crvenim spinerom je neki Yak ili..?

Vidim da su leteli i Hjui i Kobra.... pa josh i Jeep i chini mi se Stryker? zaista zanimljivi i sharenolik program!

Sve u svemu verujem da si se odlichno proveo na ovoj manifestaciji ;)

Nadam se da cesh opet imati prilike uskoro da idesh na neki ovakav show pa da nas opet pochastish odlichnim fotkama!

Hvala na foto-izveshtaju ;)

pozz,
S.

cherny

#2
Quote from: Sandman on 17-06-2008, 09:14:04
Zero, Mustang,... uffff....

Ovaj Zero nije Zero, nego modifikovani Harvard, mada je bas dobro uradjen.

Quote from: Sandman on 17-06-2008, 09:14:04
Ovaj L-39, vidim da ima ruske oznake na repu, ali neuobichajenu shemu za taj avion u njihovom RV - jel to neki "agresorski" skvadron sa tim avionima?  ???

Privatni L-39, ima nekoliko komada u USA.

Quote from: Sandman on 17-06-2008, 09:14:04
A ovaj beli ruski sa crvenim spinerom je neki Yak ili..?

Jak-11