B-25 i B-17 - poseta Muzeju u Sijetlu

Previous topic - Next topic

djnik

Ovog vikenda u posetu muzeju u Sijetlu preko puta Boingove fabrike dolaze B-17, B-25, B-24 kao i P-51C Mustang. Ko zeli da uziva u tridesetominutnom letu sa B-17 i B-24 mora da se otvori $400 dok za letenje u B-25 to zadovoljstvo staje "samo" $325. Letenje u Mustangu, posto je preradjen u dvosed, staje cak $2200 za trideset minuta.

Zahvaljujuci sefu koji ima razumevanja za moju ljubav prema avionima  dopustio mi je da za vreme pauze za rucak (a i malo duze) odem do muzeja i slikam avione. Posto radim na samo 5min od muzeja poranio sam kako ne bih nista propustio ali eto poranio je i B-25 koji me je na prvoj slici iznenadno nadleteo.



Za B-17 sam morao da cekam 30min nakon sto je B-25 sleteo. Obavezno pogledajte video snimak! Na jednoj od slika mozete da vidite kako sam ga "uhvatio" izmedju repa i antene od Saudijskog AWACS-a na kome se kod Boeing-a vrsi modernizacija.



I na kraju video snimak rulanja B-17. Kakav zvuk!



Nazalost B-24 i P-51C nisu dosli dok sam ja bio tamo, nacuo sam da je B-24 imao nekih problema pa nije doleteo. Moza ako budem stigao u nedelju svratim do muzeja i slikam i ove dve ptice. Nije lose, imao sam 50% uspeha ;)

Uzivajte!