DML T-72M2 1/35, prerada u M84

Previous topic - Next topic

chemical_ali

druže električne vodove dimnih bacača si izvanredno napravio!!a najviše mi se sviđa kako si vjerno dočarao one spojke na kabelima koje su okruglog presjeka i imaju ispupčenje u sredini.od čega si te spojke radio?

inače da ti napomenem nešto jako bitno što moraš uzeti u obzir kad budeš bojao maketu u jna smb enamelku-vodove dimnih bacača si na desnoj strani kupole koliko vidim radio od pvc izolacije tanke telefonske žice.sve super,i ja tako to radim,ali na jedno MORAŠ OBRATITI PAŽNJU OBAVEZNO prilikom bojanja:ta vrsta pvc izolacije se katastrofalno ponaša kad na nju pukneš odmah enamel boju,i nakon mjesec,dva,tri počne sjajiti taj dio i na dodir postane ljepljiv.to se događa zato jer enamel boja kemijski reagira s tom vrstom pvc plastike od koje se rade izolacija žica.to ćeš spriječiti na sljedeći način-prije bojanja makete u jna smb enamelku taj dio na kojem se nalaze vodovi kabela od pvc izolacije žice prijeđi primerom,bilo kojom akrilnom bojom,jer akrilna boja ne reagira s pvc-plastikom.potrudi se samo da dobro prekriješ slojem akrilne boje tu pvc izolaciju i nakon 15ak minuta prešpricaj sa jna smb enamelkom i trajat će sto godina i nikad neće reagirat s pvc-om.eto mali praktičan savjet,znanje kemije se nekad isplati ;)

drazen

Quote from: chemical_ali on 08-07-2008, 00:20:01
druže električne vodove dimnih bacača si izvanredno napravio!!a najviše mi se sviđa kako si vjerno dočarao one spojke na kabelima koje su okruglog presjeka i imaju ispupčenje u sredini.od čega si te spojke radio?

Te spojke su odsjeceni komadici ramova na kojima se nalaze (nalazili) dijelovi makete debljine 2-2,5 mm . Ispupcenje u sredini je komadic plastike (antene ili sl.).

Imao sam vec takav problem sa skidanjem boja (emajla) sa zica i vec sam oprobao taj recept sa akrilnom podlogom ;). Naravno primjenicu ga i u ovom slucaju. Svakako, Hvala za savjet - koristice ostalim klegama maketarima :)

Pozz

Gusha

Drazene, ovo odlicno napreduje....Hirurgija ti ide odlicno....

Chemical Ali daj mi molim te razresi koje su ovo dve varijante 84-ke, jer radim ovu maskirnu, pa mi treba tacno sta je sta!







drazen

Gusha, na prvoj slici (maskirna shema) je M84. Znaci verzija koju i ja radim. Prepoznatljivi detalji su 5+7 bacaci dimnih kutija i cetiri rebra na prednjoj ploci ispred vozacevog otvora.
Na druge dve slike je M84A, bacaci dimnih kutija u liniji 6+6, dva rebra ispred vozacevog otvora i dodatna pancirna ploca na prednjoj ploci.
http://stef124.tripod.com/rebro.htm
Ona verzija koju Chemical ali radi, je M84AB izvozna varijanta za Kuvajt i nije je koristila JNA , VRS, VSCG i sada VS.
Nekoliko nedovrsenih komada M84AB(oko 15-20 nisam tacno siguran) je ostalo u fabrici u Slavonskom Brodu koje je posle HV uvrstila u naoruzanje.

Maketa u 1/35 koja je pogodna za prepravku u M84 je Zvezdina T72A a za  M84A i M84AB najpogodnija je Tamiya T-72M. http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2229.15

Pozzz

Gusha

Hvala drugare, sad mi je sve jasno.Imam spremnu jednu Tamiju...

drazen

Drago mi je da sam ti pomogao. Cekamo tvoju 84ku u projektima u radu ;)

chemical_ali

kao što ti je dražen napisao-na prvoj fotki je osnovna varijanta M-84,na druge 2 M-84A.

ako ćeš raditi od tamiye,onda možeš samo varijantu M-84A ili ako misliš raditi hrvate i M-84AB.

dražene,druže je da idem na more i je da makete ostaju u zagrebu,ali jedna ide samnom i polako ću je radit-preinaku zvezdinog T-72A u JNA M-84,kupola je više manje gotova,a tijelo ću tek započeti....tako da će najesen biti i kod mene isti projekt u radu :)!!!

a ovaj tvoj je pravi užitak gledat kako polako napreduje prema odličnom završetku,meni je osobno najdraža faza kad dođe na red bojanje u SMB

drazen

Posle duže pauze, nastavak radova.





Dodao sam razne kuke i kukice na kupoli od bakarne i telefonske žice, a ove tri veće (iznad bacača dimnih kutija i s lijeve strane nišandžijinog otvora) sam napravio od komada plastike.
Nastavak slijedi...dorada dnns2, prednjih farova, kuka za vuču na prednjoj ploči....

Aki

au,bas si se bacio na dorade  0:)
Odlicno izgleda!

drazen

Jedna od stvari koja me najviše kočila na ovoj maketi -prednji farovi...
Štitnike sam napravio od žice za lemljenje debljine 0.8mm. "Orginalni" iz kutije su predebeli (preko 1mm).






Hawkeye

Bice ovo extra maketa na kraju!!!

'Уживај младићу за младости своје!'

Aki

Super si uradio stitnike,odlicno!

drazen

Malo nastavka radova
Cijelokupan tenk ofarban "smb" bojom (posvetljena revell 361)



odrađena prva ruka washa



nastavak slijedi

Aki

Wash je odlicno legao!
Jedva cekam nastavak  0:)

Messerschmitt

Не знам за вас,али мени се ово јако свиђа ;)Напокон да неко ради ''прави'' тенак ;D