DML T-72M2 1/35, prerada u M84

Previous topic - Next topic

drazen

Ovu konverziju, odnosno restauraciju, sam poceo raditi od vec sklopljene (ne i zavrsene) makete T-72M2.
To je inace ovakva maketa





slike su naravno sa sastavnice ;)

To mi je bila jedna od prvih sklopljenih maketa, na kojoj sam se manje vise ucio ovom lijepom hobiju  :)
Ipak nesto mi zao bilo da je bacam, a uz malo truda, mozda i bude nesto od nje.

Krenuo sam sa zamjenom tockova (skinuo sam tockove sa sest udubljenja i postavio ove sa osam). Oba seta su se nalazila u kutiji.
Potom su usledile prepravke na kupoli-gitanje i ravnanje (smirglanje) same kupole jer ova 72ka ima dodatne oklopne ploce (kao sto se vidi gore na slici). Gitovanjem sam pokusao dobiti priblizan oblik 84ke.
Dodao sam postolje za dnns-2 ispred nisandzijinog otvora.









Nastavak slijedi ubrzo...




Suhoj

Cini mi se da ti je git malo ispucao na kupoli, inace izgleda super. Evo jedne slike, mozda ti bude koristila.


drazen

Ma zeznu me maintenance na photobucketu, pa ne stigoh postavti sve fotke.
Elem, da nastavim...(suhoj, havla za fotku ;) na tim fotkama, git nije bio u potpunosti obradjen :))

Odrezao sam prednje blatobrane jer mislim da se malo razlikuju od onih na M84 a i  posade su ih cesto skidale u toku borbenih dejstava. Zatim sa popravio bocne gumene predpancire. Takodje nastavak oblikovanja kupole..





Zatim uglavnom se zadrzavam na detaljima na kupoli, postavio sam novo postolje za antenu (dio iz kutije sa rezervnim dijelovima-mislim da je to cijev od PzkpfwIVF1 u 1/72  :)), Meteo senzor ce biti izvucen, tako da je "pola" tu.
Sivom bojom sam precetkao gitane povrsine da vidim ima li vecih neravnina.









A evo, upravo sam zalijepio i izvuceni dio meteo senzora koji sam napravio od nekih starih rezervnih dijelova.



To je to za sada, dugo vec "razvlacim" ovu maketu, pa se nadam da cu uz Vasu pomoc to brze privesti kraju ;).

Inace, radim maketu M84 VRS 1. Oklopne Brigade VRS iz operacije KORIDOR 92

Fotografija iz tog perioda

P.S. zahvaljujem se chemical_aliju na pomoci u dosadasnjoj izradi ove mkete ;)

T34



drazen

Postavljeni su bacaci dimnih kutija i cetir rebra na prednjoj ploci





kutija dnns-2 je takodje u izradi



za sada toliko

gasha


spirit

Quote from: drazen on 02-07-2008, 15:04:24
Postavljeni su bacaci dimnih kutija i cetir rebra na prednjoj ploci



Koja profi fotka.. jbt ko pravi ;) svaka cast

La

О!
Свака част!
Добро Ти иде.

tenk

sjajno napreduje!ako ti treba slika imam ih na tonu iz svih uglova pa javi ako zatreba ;D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

drazen

Drago mi je da vam se dopada.

:) spirit hvala, fotka je sasvim slucajno "ispala" takva ali je svakako interesantna 0:).

tenk, ako imas fotku zadnjeg dijela kupole, narocito dio iza komandirovog otvora i postolja antene ;)
Hvala.

Postavio sam i elektro vodove do i oko bacaca dimnih kutija, pa cu fotke okaciti uskoro.

spirit

Imam jedno pitanje, oko ovih "lanaca" na bacacima dimnih bombi... ja trenutno radim T-72A pa me interesuje jel ova verzija imal te lance????
Izgledaju super....

chemical_ali

Quote from: spirit on 04-07-2008, 19:01:56
Imam jedno pitanje, oko ovih "lanaca" na bacacima dimnih bombi... ja trenutno radim T-72A pa me interesuje jel ova verzija imal te lance????
Izgledaju super....
T-72A nikad,samo jugoslavenski M-84 je imao poklopce sa gumiranim rubom i s lančićima,sovjeti su umjesto toga koristili poklopce od crnog mekog pvc-a koji su bili za jednokratnu upotrebu,a JNA je lančićem rješila da se na M-84 ne moraju mijenjati jer ostanu visiti na lančiću nakon ispaljenja dimnih kutija iz bacača.

što se tiče slika tj shema koje ti je jedan član ovdje na topicu prikačio,zanemari to jer je na njima nažalost M-84AB tj izvozna varijanta za kuvajt kakav u naoružanju imaju samo hrvatska i kuvajt,a ti radiš JNA verziju osnovnog M-84.

dražene,ovo je odlično!!bravo druže!!!treba puno volje i strpljenja za ovakvu doradu,to i sam znam kad se sjetim koliko mi je živaca pojeo onaj moj M-84AB od hv-a!!uskoro ću i ja jedan jugoslavenski radit!!

drazen

Postavio sam i elektro vodove do i oko bacaca dimnih kutija, pa cu fotke okaciti uskoro.
[/quote]




spirit

Hvala na odgovoru Ali!!!

Sto se tice M-84, super napreduje ;)