7.2'' haubica WW2 u 1/72

Previous topic - Next topic

medico

haubica je konacno zavrsena , na osnovu podatka o duzini cevi dosao sam do razmere koja bi odgovarala 1/72 !
Na kraju mogu reci da sam zadovoljan rezultatima buduci da je maketa u potpunosti od belog metala lako se obradjuje, delovi su se uklapali jako dobro, nazalost nema previse detalja ali imajuci u vidu da je ova maketa vrlo verovatno iz ranih 80'tih i nije tako strasno.











prilicno sam zadovoljan postoljem , travom ( hvala Trikpko ! ) i dzakovima ...da vas preduhitrim otvoricu novi topic sa pravljenjem dzakova !









Sandman

e pa doktore.... ovo je bash ono...  ;)
vutra je prva liga  :D ;D
a svidjaju mi se i kamenchici na postolju ;)
super je .. samo nastavi sa serijalom topova i haubica!! ;)


milanco

Mnooooogo dobro :o :o ajde da cujemo za dzakove ??? a i da vidimo jos nesto , verovatno mnogo dobroo 8)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

nesha

OOHOHOHOOO...bas je lepo ispalo (Blgari bi rekli: "sicko hubavo"  ;D)
Od cega je trava?

Gusha


medico

Gusho, sram te bilo !  8)
trava .... kupljena u Hobby store-u to ti je ona war gamer-ska prodavnica kod Autokomande .... (ne mogu sada da nadjem ni jednu kesu gde je adresa + telefoni ...jako ti baash treba javi pa cu nesto izbunariti )
imaju poprilican izbor trava  ;) ja sam uzeo nesto sto oni zovu u zargonu shumska ima i kao male tamno zelene zbunice i sitna zelena zrnca deluje dosta sharoliko i realno, ima nekih svetlijih i tamnijih ali su poprilicno drecave .  cena oko 180-200 din a za ove stvari mozes da uradish bar 10-12 postolja
a prolazi i za 1/72 kao i za 1/35 ...preporucujem !

Nikola

Quotene mogu sada da nadjem ni jednu kesu gde je adresa + telefoni ...jako ti baash treba javi pa cu nesto izbunariti

radnja je Anet Hobby Store, ul. Zvecanska 1a, tel: 265 22 36

sve ovo pod uslovom da mislimo na istu radnju

Marko M

Maketa je super. Jel to čudo britansko?

dragan_mig31

a jel trava ec ofarbana kad je kupis?

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 10-11-2006, 16:29:18
a jel trava ec ofarbana kad je kupis?

da.. ima je u par nijansi....

Sijamski_Mrmot

Topce je super ispalo!

trava... to je jedna od milionce vrsta "static grass" trave.... ako je previse drecava (po slikama ne mogu da odredim mada bih rekao da malo jeste...) vredan info je da ODLICNO upija uljani wash, znaci slikarska uljana boja i uljani razredjivac u odnosu 20% boja 80% razrejdivac (vise je kao ofarbani razredjivac) i time washuj travu iz par prelaza... nemoj mnogo da natapas zbog podloge (koja je pretpostavljam DAS glina?) i super ubija "plasticni izgled" i sjaj trave). Video si u nishu onu vinjeticu sa GAZ kamioncetom, tamo ima 4 vrste te trave "uklopljene" takvim washom.

ali topce je... uhh... topce je prva liga :)

nesha

Quote from: medico on 10-11-2006, 14:07:44
Gusho, sram te bilo !  8)
trava .... kupljena u Hobby store-u to ti je ona war gamer-ska prodavnica kod Autokomande .... (ne mogu sada da nadjem ni jednu kesu gde je adresa + telefoni ...jako ti baash treba javi pa cu nesto izbunariti )
imaju poprilican izbor trava  ;) ja sam uzeo nesto sto oni zovu u zargonu shumska ima i kao male tamno zelene zbunice i sitna zelena zrnca deluje dosta sharoliko i realno, ima nekih svetlijih i tamnijih ali su poprilicno drecave .  cena oko 180-200 din a za ove stvari mozes da uradish bar 10-12 postolja
a prolazi i za 1/72 kao i za 1/35 ...preporucujem !
Znam gde je radnja, pazario sam neke Trumpetire tamo, nisam ni obratio paznju na travke :-[  Moracu ponovo da skoknem i izvidim pazljivije situaciju, hvala!
Znaci samo moze da se koristi za diorame, nista sto kaze Gusa... ;D...steta...

Lanmi

Boli glava kako izgleda.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Alex