Spitfire Mk V 234Sqn 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Uradio sam i drugu boju. U pitanju je Happy Color akrilni sprej. Ovo sam imao od ranije, i da ne bih bojio cetkom, mislim da je ovo bolje, posto nemam airbrush. A nijanse sive mislim da odgovaraju. Sumnjam da bih muckanjem neke revell postigao bolje. Bitnije mi je da je maketa uredna i da sam pogodio maskirnu semu, a sada ako nijansa malo bezi... E s, za zelenu, sprej nemam, to cu cetkom. Nadamo se najboljem.





Profa

Sloj boje ti nije malo predebeo, nego ohoho! :-\ (bar na slikama tako deluje)
Sada lepo iglu u ruke, pa lagano izvlači panele, tj. očisti ih od boje. Probaj posle da naprskaš sprej u neku posudicu (zatvarač flaše) pa prođi tankom četkicom samo panele. Posle, kad ga prelakiraš i odradiš blagi prljanjac razređenom sivom popravka neće ni da se primeti ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

#32
Složio bih se sa Profom! I meni se čini da je sloj boje predebeo!  ;)
Ali dobro... Dešava se kod svakog početnika!   ;)
Nemoj samo da zaboraviš  da prvo ofarbaš napadne ivice krila u žuto, pa zaštiti maskirnom trakom!  ;)
Jer svako farbanje četkicom svetle boje (naročito bele i žute) na tamnu boju, su tantalove muke!  ;)

Shakal

Kao sebe da gledam... I ja sam na spitu imao tako debeo sloj boje. Mada mi se cini da je u mom slucaju bio deblji...

Quote from: Profa on 17-07-2008, 05:59:58
Sada lepo iglu u ruke, pa lagano izvlači panele, tj. očisti ih od boje. Probaj posle da naprskaš sprej u neku posudicu (zatvarač flaše) pa prođi tankom četkicom samo panele. Posle, kad ga prelakiraš i odradiš blagi prljanjac razređenom sivom popravka neće ni da se primeti ;)


Mislim da nije losa varijanta. Mada jos nije kasno da se sve odradi ponovo.

oddball

Можда не би било лоше да га бућнеш у Мускуло па да кренеш од почетка. Авион је леп и било би штета да дебели слој фарбе убије његов шарм. Ја сам слично урадио на мом Штурмовику па сам га брисао разређивечем чак три пута док нисам урадио оно што сам хтео. Зато ми је и "Пројекти у раду"  необновљен већ неко време.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

UrbanKnight

#35
Pa, dobro, nije tako debeo sloj farbe, i dalje se vide svi paneli, samo sto mene to malo nervira, a i na slikama se vidi da je situacija daleko gora. Inace farbao sam nekom akrilnom bojom kojoj Mr. Muscolo nista ne moze,samo nitro. Bice bolje kada se uprlja i prekrije nekim matt-lakom. Mislim da se na ovoj slici vidi malo bolje.






Farbao sam i zelenu (revell 39), s tim sto je ostalo da se popravi negde.

UrbanKnight

#36
Skoro da sam zavrsio sa lepljenjem. Ostali su izduvi i neka sonda ispod krila. Trebam da lepim dekale,  pokusao sam da premazem maketu Prontom za parket(zuti), taj sam imao, ali ne vidim efekat. Izgleda da cu morati zelenim Prontom. Cini mi se da revelov lepak  ume da raztopi plastiku? Koristim onaj u bocici za cetkicom na poklopcu.






Kerber

Sustina rada tog tecnog lepka i jeste u tome da rastopi plastiku, pa kad se 2 dela sjedine, dobija se veoma cvrst spoj. Samo pazi kad radis i ne peteruj...on se najbolje nanosi manjom cetkicom, po malo na sam spoj, kad sastavis delove na suvo, posto je tu usluga kapilarnog efekta nama maketarima, veoma dobrodosla.
Ne treba ga nanositi puno,  mozes kasnije da ponovis jedan mali lagani prolaz, al' kad se prvi sloj osusi, da ti ne pojede plastiku i ne "povuce" i iskrivi nesto...
Inace, pristojan napredak sa ovim malim "Spitom".
Zavrsi, pa da vidimo kako to izgleda.
A ako si iz Nisa, dodji u sredu u 19h u kafe "17", iza pozorista na sastanak nas clanova kluba "Narednik Mihajlo Petrovic". Upoznaces se sa maketarima i odmah cemo, "uzivo" da ti pojasnimo sta te muci i da ti damo par (stotina...hehehhe) saveta za dalji rad. Ponesi i tu maketeu.
Pozz !

UrbanKnight

Evo, zalepih i dekale. Zanimlivo kako se dekali mnogo bolje lepe za prste nego za maketu.  ;D
Onaj zeleni Pronto nisam mogao da nadjem. Nasao sam neki slican zeleni  ali ne vidim nikakvog efekta u radu s njim.





Gusha

Pronto cetkicom nanosis u vise tankih slojeva.Videces rezultat....Najbolje je sto mozes da pipas maketu bez bojazni da ti ostanu otisci ili da ostetis predhodni rad!

gasha

OBAVESTENJE SVIMA, PRONTO JE PROMENIO PAKOVANJE ALI JE NATPIS I DALJE ISTI, RAZLIKUJE SE PO BOJI CEPAI NALEPNICE!!!

rodeo

Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

medico

Quote from: gasha on 27-07-2008, 17:10:53
OBAVESTENJE SVIMA, PRONTO JE PROMENIO PAKOVANJE ALI JE NATPIS I DALJE ISTI, RAZLIKUJE SE PO BOJI CEPAI NALEPNICE!!!

daj fotografiju !!!

gasha

Ja jos koristim stari ali za koji dan cu da kupim novi pa postujem fotku.

UrbanKnight

Evo napokon zavrsih. Najvise sam imao problema sa lepljenjem dekala i to sto taj pronto nikako nisam mogao da nadjem...