Messerschmitt Bf 109E-3 tamiya 1:48

Previous topic - Next topic

alaleksic

#45
Sta da kazem,neki su vec upoznati,a i sada cu reci sta se desilo.Kada sam popravio kamuflazu do repa uradio sam lakiranje sledele su nalepnice,sve su legle kako treba ali sam kasnije video da zmaj na levoj strani trupa nije imao jedan deo tj falila mu je noga.Uvek pitam za problem a sada sam se nasao pametan >:D,pa sam odlucio sam da izvedem poduhvat, i onda  se desila blago receno katastrofa.Kasnije sam pokusao da izvucem jos jednom istu kamuflazu ali imao sam velikih problema kod leve strane motora i onda sam odlucio da uradim avion jkrv.Radicu oznaku  L-33 ali sam dodao i trobojku.Evo rezultata do sada.












Kerber

Idi begaj bre, Aleksicu... ::)
Kako da zeznes tu kamuflazu?
Al' nema veze, ovi nasi nisu nesto bas atraktivni, mada treba da se ima po koji komad u kolekciji, radi nase istorije i nas samih.
Moze i ta shema opako da ispadne, malo se poigraj posvetljenjem panela odozgo (sredina svakog) sa po 5 -15% bledje, svetlije RLM70, daj mu ga lagano sivom po panelazi odozdo, al' ne crnom, moze olovka HB, bez pritiskanja, odozgo mozes i to ili sa malo razredjene braon-crne tempere, pa uz malo detergenta za sudove, tankom cetkom - po linijama panela. Posle pola sata, ako se zasusi, a hoce na ovoj vrucini, pamucnom krpicom ili stapicem sa vatom, poskidaj visak, da boja ostane samo u linijama...Ako si vise skinuo, ponovis postupak. Onda, posle toga, bi trebalo da izgleda super ! (to sve normalno posle postavljanja decala i laka preko, ili pronto , osim olovke...ona bi trebala da odradi na matt, pa pazi !)

alaleksic

#47
Posle duzeg vremena evo da se javim sa novim dodatnim radovima na ovom meseru.Moj neuspesni rad me doveo u pitanje da li treba uopste sa ovim da se bavim,ali sam odlucio da ovo radim zato sto volim avijaciju tako da sam odlucio da nastvaim
doslo je opet do greske u radu pa sam odlucio da avion izgleda ovako za moju dusu sto bi se reklo
znam da nece doci mozda do odobravanja od Vas ali sta je tu je

evo slika kako sada izgleda avion












Sandman

hhehehe.... AMIN! bitno je da je tebi lepo ;)

kul shema!! :) viva la What-if! :)  :D

oddball

Хаха, па добра је форица скроз! Када сам видео наслов топика помислио сам "јаоо још један месер", па онда мало касније "још један Л-13" и на крају изненађење. Симпатично је испао, мени је скроз ок.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

medico


Miroslav Š.

Мислим да ти треба свакако да се бавиш овим хобијем! Супер!
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

airbamby

Ne znam kako mi je ovo promaklo...
Aleksicu messer izgleda jako lepo sa ovom trobojkom,svaka cast za ideju(ne mislim na hipermarket  :D)
Super izgleda i dosta je pedantnije od prethodnih radova...
Prelakiraj ga uradi blago isticanje panela i matiraj i to je to...

P.S zaboravih obavezno fotografisi krajnji rezultat pa da uzivamo i mi  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

E, pa ovo mnogo dobro izgleda!!! :o :o
Kad samo pomislim kako sam hteo da te udavim zbog zmajeve noge, tj. onoga što je usledilo...  D:) D:)
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

E .....ovo je super.
Lepo je uvek se drzati originala, istorije, profila..........ali ponekad sve to malo zamori. Ovakav kreativni izlet je stvarno lep. Sto je najbolje, ne samo da si ga lepo odradio vec je i "dizajn" dobar.
Naravno o ukusima i bojama ne treba raspravljati.....ali meni se svidja  :D

Svaka cast

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada


Kerber

E, svasta ! ;) :o

Ne bi ja svetinju tako , al' tvoja ideja, tvoja maketa... ???
Dekorativno deluje, al' sto ubi Tamiyu? Mogo si neku drugu manje detalnju maketu da ovako izmolerises...Tamiya je zakon za E model, pa mi malo krivo dodje...
Ajd' zavrsi ga pa da vidimo sta ispade na kraju.

alaleksic

Bice jos Tamiye,i to u raznim E varijantama a ubio sam je sto  nisam znao da cenim ono sto sa uradio,ima jos aviona u radu treba samo slike da okcim
pozdrav svima

GBU-10

lep,lepsi i najlepsi meser kojeg sam video.