Tiger 1 1/35 academy

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo, trenutno radim Tigera, za sada sam mu uradio preshading i obojio u revell matt 16, inace, radim verziju Afrika korps, jer sve drugo sto sam pokusao se zavrsilo neslavno :) Inace, maketa je academy, veoma je dobra za sklapanje i preporucujem je svima. Evo slika...

[I hteo sam da pitam u vezi ovih bacaca dimnih bombi, jel ovo dobro zalepljeno, tacnije jel sam pogodio mesto gde treba da lepim?
I za kraj jos jedna slika.




Gusenice jos nisu radjene, tacnije jesu, ali to nije konacna verzija gusenica, ima to jos da se sredjuje.
Komentari i kritike su dobrodosli. ;)

Otto Skorzeny

Nekako kad gledam ove slike, nešto mi se i ne čini da si nanosio boju!  ???
Vide se tragovi lepljenja a i plastika na pojedinim delovima (cev, branici, ulazni poklpac na kupoli...)!
Pretpostavljam da radiš četkom. Otale su ti prefarbane dlake na prednjem delu Tigra!
Ispravi to, sastavljanje je OK odrađeno!

Suhoj

Evo, da vidis da sam bojio, sa leve strane je obojena kupola, a sa desne su neobojeni delovi.


Ostalo cu da ispravim.

Momcha

Verzija Tigra koji je bio uAfrici se popularno zove inicijalna,a to nije ova verzija.
Mozes da stavis bilo koje druge dekale sa bilo kog drugog dela ratista
ali ne u za Afriku.

Suhoj

Jel promasena boja ili nesto drugo?

Momcha

boja je manje vise ta,ali africki tigar je imao dosta vidljivih razlika u odnosu na ovaj.
googluj pa ces uociti razlike

Suhoj

A na to si mislio. Ajde, pogledacu malo po google.

Suhoj

Par stvari koje sam primetio jesu, da se napred razlikuje, da su farovi spusteni, i otvor na strani kupole je malo drugaciji.
STa jos ima od razlika?

Momcha

Prednji branici samo za inicijalnu verziju
farovi su napred
nema otvor za bekstvo na kupoli vec otvor za pistolj(sa desne strane tenkovske kupole
nema dimne lansere na telu tenka
ima drugacije kockaste zadnje stitnike auspuha
ima drugacije blatobrane pozadi
ima drzace(po 2 sa svake strane) za kutiju za alat na zadnjem delu kupole tenka
to su samo neke od vidljivih osnovnih razlika izmedju Tigrova u Africi i ostalih ranih Tigrova
kojima su kasnije preradjeni "nedostaci" kod ove prve verzije.

Suhoj

Hvala, pokusacu sad to da prepravim na mom tenku.

Suhoj

Evo par slika trenutnog stanja. Molim vas komentarisite i dajte savete kako i sta da radim......




Suhoj

Jel ima bar neki komentar ??? :-\

Profa

Koliko vidim, nemaš baš nekih problema... Jedino što zapažam kao grešku (uzevši u obzir da nisam neki stručko za zemljogmižuću ratnu tehniku) je silvering, tj. odsjaj na nalepnici. Imam osećaj "plastičnosti" na trećoj slici, ali to je verovatno zbog osvetljenja ???
Bogu fala što sam Lala! :)

Suhoj

Za pocetak, hvala na komentaru :)
Sto se tice tog dekala (mislim da je dvojka u pitanju), to jos moram da smislim kako cu da sredim.