IS-2 M, "Zvezda", 1:35 - Update 7!

Previous topic - Next topic

T34

Hi! Moram priznati da već dugo, bez obzira što nekoliko kutija stoji otvoreno, nisam osjećao takav ushit - pričekati će Tridesetčetvorke, Shermani i Crusaderi, jer ovaj tjedan imam posebno zadovoljstvo!
Zvezdin IS-2 M, izazov i zadovoljstvo, "Tamiya" mi je dosadna >:D
Evo molim vas jedna slika koju se nisam usudio nikad objaviti - moj drugi IS-2 M prije interneta i foruma, osim riješenog silveringa sve ostalo je smeće, bez washa, efekti izvedeni štapićem za uši, ni slova maketarske literature tada nisam pročitao!



Ovoga , mog trećeg IS-2 M znate, bio sam prilično happy s njim!



Enivej, oba su poklonjena! :D

E za sada, samo osnove; ovaj će sadržavati dijelove iz nekoliko maketa, prije svega izvrsne gusjenice Trumpeterovog KV-1 (imam ih tri ionako), kupovne sajle, Tamiyinu tešku strojnicu (Academy redenici 12,7) i mnogo sitnica sa Dragonovog ISU-122 S, te naravno Trumpeterovog IS-3.



No sve će te makete ipak ostati funkcionalne...PE set sam imao i prodao, pruža mi više muke nego zabave, pa nek se smije tko hoće slobodno.
Razmišljam po prvi puta o tenkistima, Tamiya / MiniArt...
Ime sam već riješio - rukom pisano veliko ime Sergeja Aleksandroviča  Jesenjina, dok će "Tamiya" Staljin kad dođe na red nositi dično ime "prvog pjesnika revolucije" Vladimira Majakovskog!





Eto par slika, svega par dodanih detalja, obećavam brzi rad, i uskoro update sa mnogo toga! Pozz!

milanco

Oho  opet neto oda tebe ;) samo naped i redovno kaci slike. Ne sumnjam da ce posada biti ok a i svidja mi se ideja za natpis da li si takav video negde ili ti onako palo na pamet ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki


Gusha

Probudia nam se T-34 ponovo!

T34

Mali napredak - počinje varenje :D  a biti će ga dosta!!!
Prvo sam odstranio sve originalne varove na spoju kupole - ne, uopće nisu loši ali svaki dio kupole nosi svoju polovinu vara po duljini, tako da je rezultat loš.
Pripremio sam i rukohvate; na prednjoj oklopnoj ploči vidite odstranjene plastične kalupe koji su zamijenjeni varovima, kako bi trebalo biti u stvarnosti!



Nos kupole na koji naliježe mantlet bilo je potrebno "upristojiti" kako bi isti nalegao bolje!
Mantlet je zahtijevao bočno "rezuckanje" kao i teksturiranje Mr. Surfacerom 500, a isti će mi poslužiti da bi sredio "šav" na cijevi topa, odvikao sam se od toga.
Otvori topnikovog teleskopskog nišana i spregnute strojnice bili su premali i proširio sam ih.





Razumije se, svi lijevani dijelovi također imaju teksturu, makar blagu. Jučer sam baš detaljno proučio par knjiga, ali istakao bi da bez ingenioznosti i znanja mog prijatelja Minesweepera s OMF-a (nakon kave s njim odjurio sam doma s osjećajem vlastite retardacije) ne bi se sjetio pola stvari stoga Ivane opet fala!



PELE

E, pa odlicno je :D ;)! Kako si napravio varove?(mozda je glupo pitanje ::), ali sam pokusavao i nikako da ih napravim kako treba. :'()

Eraser

Oooooo zive je umro nije  ;D ;D ;D dobro je da si krenuo nesto da radis,za sad izgleda perfektno,samo tako nastavi!!

T34

#7
Mali napredak;

vrućine su nesnosne i za ovo malo posla uz tuširanje, kupanje i hladnu kavu trebalo mi je čitavo popodne! :(

Ali bilo je istina delikatno;

Prvo, odvikao sam se od kitanja spoja cijevi ali pošto sam odlučio da je ovo projekt s minimalnim troškovima; uz pomoć Mr. Surfacera i finog brusnog papira cijev je uspješno riješena!
Također, rotirajućim pokretima brusnim papirom uspio sam uglavnom eliminirati određeni stupanj asimetrije same cijevi; kočnica je teksturirana jer je lijevana!



Sve kukice kojima se kupola postavlja na trup su dobile svoje varove; kao i ovo izbočenje na desnom prednjem dijelu trupa - izbušio sam i rupicu koja postoji u stvarnosti i na "Tamiya" IS-2, ali ovde ne.
Dodao sam još par detalja koji nisu postojali na Zvezdinoj maketi.




Mitraljez je medicinska igla 0.4mm, probušio sam otvor za nišanjenje, te od miliputa "napravio" broj lijevanja kupole!
Brojevi izgledaju mrvicu "grezo" na slikama ali vjerujte mnogo bolje je uživo, a ima još prostora za ispravak!
Gornje ručke za posadu i desantno pješaštvo su tu!







Aki

Odlicno Andro,broj od livenja je super ispao!!!

PELE

Brojevi su odlicno ispali. :o ;).
Jedva cekam nastavak radova. Pravo je uzivanje gledati ovo. :) ;)


Pozdrav! :D ;)

Boki

Sa ovakvim detaljima (i to bez aftermarket dodataka) zaista izgleda imapresivno.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Eraser

Ja sam ti uvek govorio da su ti lepse makete bez tih cevi i pe dodataka al ti necres da slusas  ;D Ovako se nekako vise potrudis  ;)

Za sad odlicno napredujes (da kucnem u drvo  ;D )  Jedva cekam nastavak!!

T34

Evo mali napredak :)
teksturirao sam kupolicu zapovjednika, uz efekte koje sam "pojačao" miliputom, a prstenu sa postoljem mitraljeza i šarkama dvodijelnog poklopca dodao sam stirenske držače iznutra kako bi se isti mogao rotirati a da ne ispadne :D
Poklopcu punitelja dodao sam četiri rupice prisutne na "Tamiya" IS-2 te malo oštećenje, te napravio od žice i komadića rastegnutog spruea nosač radio antene!



Aki

Komandirov otvor sad lepo izgleda,posebno je tekstura dobro ispala!

Eraser

Sad je ovo vec vrhunski svaka cast!