IS-2 M, "Zvezda", 1:35 - Update 7!

Previous topic - Next topic

Eraser

Evo ga vratio se  ;D ;D Nema sta da se komentarise,sve se zna  ;D ;D

T34

Konačno korak do bojanja.
Za pozicije sa IS-3 i njihove kablove, teksturiranje kuka za sajle napred i nazad, varić po sredini plinske kočnice i još nekoliko detalja trebala su mi dva i po sata! Maketa izgleda depresivno neuredno, mada nije - svejedno mnogo popravljanja će biti potrebno prije nanošenja primera, gdje se nadam da će Mr. Surfacer 1200 biti na visini...
Evo! Iskreno jako sam zadovoljan! Vidite još neke detalje koji nedostaju ili će se dodati nakon bojanja...



I malo još - napominjem da osovine ljenjivaca nisu ljepljene kako bi gusjenice još zategnuo...



Momcha

Odlicno,sad se baci na farbanje i da se ova saga zavrsi  ;D

Boki

Tooo! Jedva čekam da vidim kako će da izgleda na kraju. :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

milanco

Odlicno odlicno jos jedan odlican rad na pomolu :)
Vracaju se Rusi na scenu ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

T34

Još par detalja na plinskoj kočnici i položaj sajli te konačno Mr. Surfacer!
Jako tanak sloj, deblji samo tamo gdje je trebalo malo poravnati neke sitnice...zadovoljan sam!
Možda bi noćas mogao i bojati, ipak je nitro u pitanju i sve već djeluje suho...Idealna podloga za LifeColor, ali ne mogu odoliti da ne isprobam WEM zavodljivog naziva "Russian Tank Green"... ;)



T34

Evo pred spavanje isprobao WEM-ovku; jako sam happy, fin pigment i još bolji finiš...Kao testni uzorak poslužila je kupola viška Crusadera MkIII, a sama boja je posvjetljena skoro 50% .
Toliko za večeras!


Aki

Super mu je legao surfacer!
Malo si vise posvetlio boju,ja bi ipak radio sa malo tamnijom  :P

T34

#53
Po prvi puta u životu sam koristio MicroSol i MicroSet (eto dokaza o "naprednom" maketarstvu)   :)  i decali su lijepo legli - inače su kombinacija Zvezda i AFV decala a natpis je pisan rukom. Malo je kričav zbog osvjetljenja, inače je normalna bijela boja.
Ovo su zadnje slike u projektima u radu...slijedi wash u dvije faze, intenzivan tretman slikarskim uljima i zamorno bojanje sitnica...
Kratak osvrt na moje dekoriranje - od 2500 IS-2 korištenih u Drugom svjetskom ratu dokumentirano je tridesetak...
Dakle, dali je postojao onaj sa taktičkim brojem 144 i ovim natpisom (kombinacija petokraka/Grb Garde nije česta ali je autentična) ne znam, nije me ni briga.
Evo;






Aki


Goran A.

Zbog cega nisi izabrao neki sa autenticnim oznakama? Nema fotografija?

Momcha

Za natpise na ruskim tenkovima mislim da imas slobodu do 101 i nazad,
jedino sto me buni je da li su i JS2 tenkovi imali belu straftu preko tela kao T34?
Sad sledi prava umetnost:uljane boje,pigmenti........ :)

T34

Quote from: AG02 on 08-03-2009, 11:45:19
Zbog cega nisi izabrao neki sa autenticnim oznakama? Nema fotografija?

Da, nema oko 2400 fotografija... :D No ozbiljno sada; zbog čega da koristim decale iz Zvezdine kutije, ili onih par iz Tamiyine?
Sve oznake su autentične, u skladu sa standardima - pa nije obojan u ružičasto s natpisom "Dorian Gray"... ;)
A ostatak je moja osobna želja da bude kršten ovim imenom, i čak da 100% nije postojao takav primjerak, mislim da maketa ne gubi na vrijednosti.
Momcha, neću koristiti pigmente, imam neku averziju prema njima. Uljane boje i minimalno prašenje AB-om...




Suhoj

Hahahah...Sergej Jesenjin...dobra je fora ;D
Super je ispao tenk i lepo si ovo napisao, svaka cast!

T34

#59
Ajd nek bude zadnji update, kad sam već slikao...
Jedna slika je mutna, ali ionako je bitna samo zbog boje.
Već 15ak sati ga nijansiram kako bi postigao što realniji efekat, a gusjenice se sada suše natopljene slikarskim uljima...prašenje će biti minimalno, pa se nadam da se uskoro vidimo u galeriji. E da petokrake sam skinuo decale i špricao AB-om, jer mi se potkralo dosta silveringa. Dešava se ;)