Diorama iz Svajcarske - Hetzer (Misko)

Previous topic - Next topic

Hartmann

Sa zadovoljstvom prenosim rad naseg odlicnog prijatelja i maketara Miodraga 'Misko Tenk' Milivojevica iz Araua koji je izrazio zelju da postavim na MK njegov sadasnji projekat  :). Posto je odlican maketar, ali tutuban za kompjuter i zna samo da salje postu preko e-mejla, morace ovako da ide sve preko mene  :D. Sva pitanja i komentare pisite ovde, a ja cu preneti njegove odgovore.
Evo sta kaze o ovoj diorami:

Evo i rec-dve o mom Hetzeru.
               U pitanju je Eduardov model, kasni, koji vec sa sobom ima ecovane delove i manje-vise kompletnu unutrasnjost. Kazem manje-vise, jer je unutrasnjost data za komandno vozilo, (koje ima dve radio uredajaj vise, a smanjeni kapacitet municije), a da nije data zvezdasta antena, koja se podrazumeva. U model je ugradjen dodatni ecovani set, takodje Eduardov, a granate su zamenjene Profi-kitovim. Pored toga ubaceni su jos neki dealji, kao sto su slusalice i mikrofoni, a takodje i elektro instalacije, koje se, naravno, po sastavljanju vise ne vide.
                Gusenice su Friul, skupe su, ali zaista vrede. Figure su Mini art, Tamiya i Dragon za zamenjenim glavama.
                 Boje su Tamiya Dep Green, Red Brown i Send.
                 Sve u svemu, to mu dodje to. Hetzer je gotov, a na diorami jos radim i tako vec 6 meseci. Jos nesto malo detalja i KRAJ.         


, , , ,

Nadam se da ce ovo da ga natera da se malo potrudi i postane clan MK  ;).

PozZ

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

PELE

Odlicno izgleda. Svidjaju mi se detalji, kao i kamuflaza tenka. Svaka mu cast! :o ;)


Pozdrav! :D ;)

Boki

.. I tip u sredini ima baš ekstremno kratku frizuru. :D ;)
Super ovo izgleda. Nadam se da će Miško da nauči da koristi forum i da nam se pridruži uskoro.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

milten

Quote from: hartmann on 06-08-2008, 22:53:13
ali tutuban za kompjuter i zna samo da salje postu preko e-mejla, morace ovako da ide sve preko mene 


Goxi nemoj da vredjas coveka - zna cak i da naruci makete preko neta. >:D

Moram da izjavim da sam veliki obozavalac radova doticnog gospodina i jedva cekam njegov sledeci rad predstavljen makar i ovako.
Od njega sam prvi put video kako se ljudski rade figure.
A na ovom sadasnjem radu mi se najvise svidja ovaj svaba bez mozga u sredini  ;D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

medico

dobar je Misko, dobar !
samo mozda malo da zaprasnjavi uniforme figura i 1. liga

Momcha

Lepo odradjeno.Uniforme mi se svidjaju kao i celokupne figure.Jedino mi bode oci
zelena.Isuvise je nekako tamna za nemacku zelebu,vise lici na rusku.

Hartmann

E, upravo sam dobio informaciju da je Misko sa ovim Hetzerom dobio 2. mesto na IPMS Switzerland  :)!!
Rekao sam mu da posalje slika sa takmicenja. Inace je nosio majcu niskog kluba 'Mihajlo Petrovic'  ;).

Bravo Skomi!!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Momcha

I trece za Tigra  ;D Sve cestitke i samo tako  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

milten

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.